Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jól érzem, hogy zsák a foltját...

Jól érzem, hogy zsák a foltját nem találta meg, és nemcsak én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

A kérdés szándékosan van ebben a kategóriában. Keresztény, és NEM világi szemszögből szeretnék válaszokat.

Idegesítőnek, furának tartanak, igazából olyan szinten, mint ahogy szeretnék, sehova se sikerül beilleszkednem.

Furák a nézeteim, a motivációim, a hozzáállásom. Mást tartok fontosnak, mint a többi ember.

Ezt rosszabbítja, hogy nem tudom eladni magam, nem tudom jobb színben feltüntetni magam. És csendes típus se vagyok, hanem állandóan beszélek.


Ráadásul valahogy mindig félreértenek. Nagyon sokszor csattan valami másképp, mint ahogy én érzem vagy akartam.


Mindehhez és részben ezek miatt nincs önbizalmam, emiatt az átlagembernél szerintem több segítséget igénylek a környezetemtől és kevésbé vagyok önálló. Valamint túl sokat töprengek, ha leszólnak, ezért védekezem -> támadok. Ráadásul az önbizalom-hiányból is fakadóan sokat panaszkodom.


Próbálok változni, megérteni a többi ember álláspontját.

Az fáj, hogy ha valami téren sokat küzdök a változásért, és mintha látnék is eredményt, akkor tuti, hogy jön valaki, aki közli, hogy mégse értem el semmit... még mindig ugyanolyan vagyok, mint voltam.


Szeretnék egy olyan közeget, amely elfogad. Nem önigazolást keresek, hanem elfogadást. Úgy érzem, az motiválna is a változáshoz!!! Végre nem a fájdalom motiválna, amit az okoz, hogy idegesítőnek titulálnak, hanem pont a pozitív hozzám-állás.

Valamennyire hiszek is benne, hogy Isten készített olyan leendő férjet, vagy ha nem is, akkor barátot, aki hasonlóan elvont, furcsa, mint én. Szeretnék valakit, aki megért, nem ért félre, aki előtt teljesen önmagam lehetek, mert nem fárasztja, ha az érdeklődési köreimről beszélek, mert nem fárasztja, hogy azt vallom, amit, azt tartom fontosnak, amit. Legalábbis bízom benne, hogy van ilyen.


Mert fárasztó, hogy mindig csak én vagyok a hibás, mindig én változzak, persze ha változom nem veszik észre, sőt...


Szerintetek?


2013. okt. 14. 18:16
1 2 3
 1/28 Szeressük egymást ***** válasza:
Nem írtad le részletesen hogy Neked mi az a különc fontossági sorrended, így nehéz véleményezni. :-) Szerintem a keresztényeknek van egy objektív értékrendjük az életvitelükkel, és a céljaikkal kapcsolatosan.
2013. okt. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Próbálj meg finoman fogalmazni és ne úgy, hogy minden hülye, aki nem olyan, amilyennek te gondolod.
2013. okt. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Nekem szubjektív van. :/


Fontosnak tartom a szorgalmas tanulást, majd pedig a munkát és azt, hogy ebben a maximumot hozzuk ki magunkból. Én, ha egy periódusban túlhajszolom magam, nem adok lejjebb, hanem végiggondolom, mit csináltam rossz módszerrel és felülbírálom az időbeosztásomat.

Ezen kívül fontosnak tartom a hobbikat, azt, hogy legyen, ami érdekeljen és valami földi dologban fejlődjünk.

Sok dologban nem vagyok lusta, amiben igen - az... pont fontos dolog lenne, nevezetesen segíteni itthon, meg úgy egyébként: másoknak -, abban is természetesen próbálok szorgalmas lenni.


Ezért van nagyon sok konfliktusom a tanuláshoz való hozzáállásom miatt.

Ha lenne önbizalmam, és el tudnám adni magam, akkor beadnám, hogy alig tanulok, ha valamit le kell mondanom - azért igyekszem minél kevesebb dolgot lemondani!!! -, akkor simán azt mondanám, hogy segítenem kell itthon.

Ha lenne önbizalmam, az se zavarna, hogy mások jobb agyúak, ezért kevesebb tanulással megy nekik vagy puskáznak, ezért írnak ugyanolyan jót, mint én. Így nem szólnám le a lustaságot.


Isten egyébként hogyan segít?

Szoktam hozzá imádkozni, de... tudom, nem kávéautomata... De úgy érzem, hogy ugyan segít, de még mindig túlságosan magamra hagy a fájdalmaimban, kételyeimben.


Mondjuk azokból az igehirdetésekből, amiktől kapok valamit, két dolgot szoktam levonni: az egyik a missziói hivatás a másik, hogy higgyek - Istenben, magamban meg úgy általában.

Már bő fél éve kapom, hogy higgyek, de... Hogyan?

2013. okt. 14. 19:36
 4/28 A kérdező kommentje:

Próbálok máshogy fogalmazni.


De itt is az van, hogy fáj, hogy én próbáljak, közben ők még mindig nem fogadnak el, nem értenek meg, nem fogják fel, hogy ilyen a stílusom, és azzal nem bántani akarok. Egyszerűen fáj ez.

2013. okt. 14. 19:38
 5/28 anonim ***** válasza:

Írjál már kérlek egy élő példát?

Miért is nincs önbizalmad?

A külsőddel bajod van? Félsz a visszautasítástól vagy mi?

Miért közölnék veled, hogy nem értél el semmit?

mit kellene elérned? Mid nincs? Hány éves vagy?

2013. okt. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Azért nincs önbizalmam, mert extra módon különc voltam, nem tudtam beilleszkedni.

Továbbá azért, mert mindenben gyengébb vagyok az átlagnál (ez tény!!!!) Mielőtt valaki írná, hogy nem - engedjétek meg ezt én tudom, tapasztalom :)

Nomeg azért, mert konkrétan elviselhetetlen vagyok, ha önmagam vagyok. Folyton suliról - nem tananyagról meg tanulásról azért, de suliról -, felváltva pedig tudományokról beszélő; túlontúl lelkes, ha negatív élmény ér, túlontúl panaszkodó vagyok, aki csak mondja-mondja.

2013. okt. 14. 19:46
 7/28 anonim ***** válasza:
És ki szeretnél kiirtani? Melyik alsóbbrendűt?
2013. okt. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Miért akarnék kiiratni alsóbbrendűt?


Tudom, nagyon csúnya, és nem keresztyéni - és jó lenne változtatni ezen is -, de örülök, ha látom, hogy van nálam rosszabb eset. :D

2013. okt. 14. 19:51
 9/28 anonim ***** válasza:

Nem vagyok olyan értelemben keresztény mint ahogy elsőre gondolná az ember,de annak vallom magam. Az egész bigott egyházasdit messziről kerülöm, az ájtatos papokkal és impotens válaszaikkal együtt. Jézus Krisztus abszolút követendő példának tartom de nem ezzel az áll szelíd gyáva, szeretet játszó, de mélyen gyűlölködő álszerény attitüddel és ítélkező prűdséggel.

Mindezt a tisztán látás érdekében írom.:D

Szóval, nézd meg hányszor írod azt hogy ÉN,ÉN ilyen Én olyan. Te ilyen vagy és te olyan. Ezeken keresztül relativizálod magad érthetőbben: ettől érzed hogy létezel, így tudod megnevezni magad hogy én XY fontosnak tartom ezt és ezt.

Tévedés hogy ez érték, ez egy helyzet ami kellemetlen mert null önimseretről tanúskodik.(igazi önismeretre gondolok)

Végérvényesen a tudat működése ilyen, nem szeret arra rálátni hogy nem igazán létezik valójában rohadtul csak egy illúzió. Ezt úgy értem hogy kb van bennünk egy állat aki ösztön lény és élni akar,ennek az intelligens szerve a tudat,de a "szellemi" oldalunk szerve is ezért a keveredés. Ha magadra gondolsz nem tudod megnevezni magad, nem tudod azt mondani hogy én xy vagyok, legbelülre nagyon nehéz látni. Na most a tudat az életben maradáshoz szükséges, viszont ha hagyjuk csak úgy lenni pillanatok alatt terrorizálni kezd észrevétlenül.:D Legfőbb fegyver a vágy amely elhiteti hogy szükséged van valamire, amire igazából nincs pl: unatkozol és megeszel egy csokit.

Ezzel a sok rizsával azt akarom mondani hogy lásd át magad kicsit analisztikusabban, és az a máz hogy ilyen és olyan vagy lehullik. Tudat programjaink tanulás útján működnek,kb egy szálra felfűzött(képletesen) ilyen tudat programok teszik a "személyiséget". Amik kb:

név forma(autó)

Érzet(látvány)

Érzés(mentális hozzá rendelés- tetszik)

Késztetés (megakarom venni)

Tudat (döntés,tett)

Na kb így működnek mélyebb rétegeken ha ebben bármit megváltoztatsz megváltozik a teljes tulajdonság és máris te is. Ebből látható hogy tulajdonságaink és személyiségünk abszolút dinamikus változó, énnek hívni magunkat és valamilyennek hinni magunkat túlzás.

Még valami: nincs jó és rossz szituáció.Csak szituáció van, a reakciódon a "programodon" műlik milyen lesz a dolog kimenetele.

Huh ennyit írni...:D remélem tudtam segíteni.

Dióhéjban, vizsgáld meg magad mert pillanatnyilag túlegocentrikus vagy. Az is annak számít ha negatív tulajdonságokkal ruházod fel magad.

2013. okt. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz senkit kiirtani, akkor jó fej vagy:)
2013. okt. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!