Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt már olyan, hogy érezted...

Volt már olyan, hogy érezted az életedben a "gondviselést"? Hogy időről -időre történt valami "csoda", ami a bajból kihúzott?

Figyelt kérdés
Mesélnétek ilyen tapasztalatokat?
2013. okt. 16. 14:06
 1/6 pelgrim ***** válasza:
Igen, volt, nem is egyszer, sőt időnként folyamatosan. És nem csak kihúzott a bajból, hanem kívánságaimat is teljesítette. De ezekre vigyázok mint drága kincsekre, legyen ez elég.
2013. okt. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 nagylzs ***** válasza:
Igen, de nem szívesen mesélnék róla.
2013. okt. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, volt ilyen régebben, és érdekes módon akkor, amikor nem kértem :)


Még tizenéves koromban egy jó időre elfordultam a hitemtől és vallásomtól. A középiskolás éveim vége felé ért pár elég komoly csalódás (nem részletezném), és lelkileg eléggé mélypontra kerültem. Egyszer egy nyári napon, az érettségi és az egyetem között, amikor akkori szokásomhoz híven búskomorságban feküdtem az ágyon, valami bekapcsolt bennem, és visszatért belém a lélek (vagy a Lélek ;) ). Nem volt semmi, ami kiváltsa, nem történt semmi olyan, amit külső kiváltó okként meg tudnék jelölni. Ami érdekes, hogy nem történt bennem nagy változás, nem fordultak a dolgok hirtelen jobbra, csak mintha megnyitottak volna bennem valami addig lezárt erőtartalékot. Akkor tért belém vissza, vagy tért belém először a hit (magam sem tudom pontosan), és egy csomó dolog összeállt bennem, amit addig nem értettem vagy egyenesen elutasítottam. Megjegyzem, egy kis ideig még küzdöttem is ellene, mert először nem akartam elfogadni.

2013. okt. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen én folyamatosan érzem és tapasztalom,hogy egy gondviselő erő irányít engem és megóv a rossz lépésektől.

Ha nagyon akarok valamit ami nem lenne jó nekem,akkor valami módon figyelmeztetést is kapok,hogy ne forszírozzam a dolgot.Később mindég kiderül miért nem lett volna jó az.

2013. okt. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Volt ám, nem is egyszer. A legdurvábbat le is írnám. Hidd el, ez tényleg megtörtént eset. Nagyjából 5-6 éves lehettem és mint kisgyerek imádtam seregni-forogni. :D Tudni kell, hogy nálunk a nappali szoba ajtaja tiszta üveg. Nos, én nagyban pörögtem és mikor elszédültem, egyenesen az ajtóba estem, az ajtóban az kitört, én átestem rajta de az üveg felső része teljesen úgy maradt meg az ajtó rámájában mint egy guillotine és érdekes módon pontosan abban a pillanatban mikor kimásztam az ajtóból, akkor esett le... Ez már 23-24 éve történt de soha nem fogom elfelejteni az tuti... :D Nem egy esetben pedig, mikor úgy látom, hogy nincs kiút, minden el van veszve, akkor az utolsó pillanatban történik egy "csoda" és olyan dolgok történnek, amiket még csak remélni sem mertem, mert azt hittem túl nagy kérés lenne. :)
2013. okt. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Volt, többször is :-)
2013. okt. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!