Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Még sosem gyóntam, de szükségé...

Capsread kérdése:

Még sosem gyóntam, de szükségét érzem. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Nem vagyok megkeresztelve, a szüleim reformátusok de senki nem gyakorolja a vallást a családban. Az elmúlt pár hónapban egyre erősödött a bűntudatom apró "vétkeim" miatt, amikor nem úgy viselkedtem az emberekkel, ahogy megérdemelték volna. Tegnap volt egy autóbalesetem, nem komoly, és amikor kiszálltam nagyon gorombán viselkedtem a vétkes féllel. Tudom, hogy apróság, de utána nagyon rosszul éreztem magam, mert ő azon kívül, hogy nem állt meg egy jobbkezes utcánál semmi rosszat nem tett. Ma reggel felhívtam a számát a kárlapról, és bocsánatot kértem tőle, de úgy érzem, hogy ez nem elég. Tele vagyok ilyen, és ehhez hasonló "apró" rossz tettekkel, és - bár nem gyakorlom a vallást - hiszek Istenben, úgy érzem, jót tenne nekem egy paptól feloldozást kérni. Mit kéne tennem?
2013. okt. 17. 11:41
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Most -katolikusként- olyat fogok mondani, amiért sokan megrónak majd. Ne paptól várd a feloldozást. Ha úgy érzed, hogy szükséged van rá, menj be egy templomba (tulajdonképpen mindegy, milyen felekezetébe), ülj le, gondolkodj, beszélgess Istennel. Tedd rendbe a gondolataidat. Istennek az a fontos, hogy megbánd, amit tettél, ez úgy látszik, megvan. Ha ezek után szükségét látod még, természetesen megkereshetsz egy katolikus papot (gyóntatás csak nálunk van), és beszélhetsz vele.
2013. okt. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha szükségét érzed,hogy beszélgess valakivel Istenen kívül,akkor jól jön egy lelki vezető számodra, aki lehet pap is, de lehet egy hívő ember is, aki jártas a hitében és tud tanácsot adni,meghallgat, esetleg némi megnyugvást ad a beszélgetéseitekben. A leírt vágyadra viszont (hogy gyónhass), csak egy pap tud érdemben válaszolni.
2013. okt. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kedves Andizsuzsi! Rójon meg téged a fene :P
2013. okt. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom. Rójon meg a ... Egyetértek az ott írottakkal.

Annyit még hozzátennék, van egy olyan érzésem, amit a kérdező "bűntudatnak" érez, az talán az utóbbi időben érzett zűrzavar, bizonytalanság, ami korábbi hátterének lazulására utal. "Apró vétkeket" az ember akkor szokott elkövetni, amikor az életében valami bizonytalanság van, amelyet nem tud úgy kezelni, ahogy szokott. Ez okozza azt a belső feszültséget, ami miatt "vétkeznie kell". Úgy gondolom, valami csendes helyen ezt végig kéne gondolni. Hogy ez templom, vagy bármi alkalmas hely, az a kérdező igényétől, lelkialkatától függ. Olyan helyet kell választani, ami számára biztonságot nyújt.

A pap választásáról nem vagyok meggyőződve, túl sok a bizonytalanság. Ki lehet fogni egy megértőt és egy meg nem értőt. Utóbbi rosszabb, mintha semmit se csinálna.

2013. okt. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én semmiképpen sem ajánlom neked a gyónást. A papság helyett neked Jézus Krisztushoz ajánlatos menni. Az Üdvözítő azt mondta, amikor a földön járt:


"Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfáradtatok, és meg vagytok terhelve, és én megnyugvást adok nektek. Vegyétek magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelíd és alázatos szívű vagyok, és lelketek nyugalmat talál. Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű." (Mát 11,28-30)


Egyébként, ami a papságot illeti, a valódi keresztények egy bizonyos értelemben papi munkát végeznek (1Pét 2,9). Azonban, az igazi főpap, ahová neked fordulnod kell, az Jézus Krisztus:


"Mivel tehát nagy főpapunk van, aki áthatolt az egeken, Jézus, az Isten Fia, ragaszkodjunk hitvallásunkhoz. Mert nem olyan főpapunk van, aki ne tudna megindulni gyengeségeinken, hanem aki hozzánk hasonlóan megkísértetett mindenben, kivéve a bűnt. Járuljunk azért bizalommal a kegyelem trónjához, hogy irgalmat nyerjünk, és kegyelmet találjunk idejében jövő segítségül." (Zsid 4,14-16)


Minden jót!

2013. okt. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát,.. keresztényként csak azt tudom mondani, hogy Jézus bárhol/bármikor meg tudja bocsájtani a bűneidet. Papok/pápák/szerzetesek stb ilyenre nem képesek, mégha el is mondatják veled 10x a Mi Atyánk-ot.


"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."

János 14:6


"Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust."

János 17:3

2013. okt. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

A gyónásban is Isten bocsát meg, a pap tulajdonképpen lelki tanácsadóként és tanúként működik.

Kérdező, beülhetsz a gyóntatószékbe beszélgetni, de ha valóban gyónni akarsz, akkor a papot kell megkérdezned.

2013. okt. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"...de ha valóban gyónni akarsz, akkor a papot kell megkérdezned."


Szerintem pedig menj nyugodtan Jézushoz és kérdezd meg Őt, hogy mit kell tenned. Ne hallgass emberekre mert könnyen meglehet, hogy félrevezetnek annak ellenére, hogy papok vagy pásztorok.


Nézd meg ezt az oldalt:

[link]


"Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem"

János 10:27

2013. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Tényleg azért viselkedtem elég gyakran rosszul, mert mostanában elég zűrös volt az életem, egy elég komoly fertőzéssel küzdöttem, azt hiszem, egy templomba elmenni, gondolkodni, illetve beszélni Istennel, vagyis Istenhez, tényleg erre lenne szükségem. Köszönöm a segítséget.
2013. okt. 18. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!