Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehetek tagja Isten...

Hogyan lehetek tagja Isten Királyságának?

Figyelt kérdés

Hallotam egy prédikációban ,hogy Jézus azt mondta ,térjetek meg mert elközelített a menyek királysága.

ezekszerint 2000éve fenn áll a királyság ,és csak csatlakozni kell hozzá,Jézusnál jelentkezve?

Imádságban ha kérem akkor úgy jó vagy...?


2013. okt. 31. 17:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én meg emlékszem, mintha valaki valami beszélt volna, de fogalmam sincs, mikor, hol, mit és miért :D

Csak erről, amit írtál eszembe jutott majdnem valami. ..


Egyébként szeresd felebarátodat, mint önmagadat és legyél igazságos, becsületes ember.

2013. okt. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
6%
5 milláért tudok szerezni tagsági igazolványt. A józsefvárosi piacon olcsóbb, de az enyém minőségibb.
2013. okt. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező,


A királysága akkor még nem jött el, abban az értelemben, hogy gyakorolta volna Jézus az uralmát.

Azért használta ezt a kifejezést, mert Ő mint a kinevezett messiási királyságnak a leendő királya köztük volt.


Jézus, Bár már több mint 100 éve hivatalosan is elfoglalta a trónját, de az uralma még ne kezdődött el, mert akkor nem ezek az állapotok uralkodnának.

Az tény, hogy a királyság alatt valóit most gyűjtik be.

Ehhez indította el Jézus a prédikáló és tanítvány képző munkát,

Mivel ez egy valós kormányzat, ugyan úgy mint az emberi kormányzatoknak, vannak törvényei, alapelvei, megvalósításra méltó tervei, programjai. Egy Keresztény már most csatlakozik ehhez a királysághoz, és nem marad a világ része, mert ennek a világnak nem része Jézus királysága. Ennek a világnak Sátán az uralkodója, és ezért nem mindegy mit hogyan teszünk, hogyan élünk.

Ha Jézus királyságának szeretnék az állampolgárai lenni, akkor már most le kell tennünk az örök érvényű voksunkat mellette, miközben itt élünk a világban, de nem képezzük teljesen a világ részét.

el fogadjuk Jézus oktató programját amit be vezetett, és rendszeresen táplálkozunk szellemileg az oktatásából.

s ha Armageddonkor elfogadhatóak leszünk, akkor lehetünk része valóban is ennek a királyságnak.


Katy Weaver

2013. okt. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ugye azt amit írtál te sem gondolod komolyan.

Hiszen az evangéliumokban Jézus példázatai pontosan arra mutatnak rá,hogy a Királyság fel lett állítva ,de nem úgy ahogy a zsidók várták,

hanem mint a kovász a tésztában szépen lassan növekszik és kiteljesedik.

Vagyis mmég nem fizikai Királyságrol beszélünk,ami akkor fog elkezdődni amikor Jézus visza jön ,az Olajfák hegyén ,

Jeruzsálembe,és akkor megtér hozzá az Ő népe.

Hanem Szellemi Királyság van, ami a nemzetek közül híva ki az embereket az Eklézsiába,vagy jobban mondva Krisztus Teste Gyülekezetébe.

Már bocsi de "Jehova tanúirol"nem olvastam ,vagy már nem tudósít az Új Szövetség.Hanem csak Krisztus Tanúiról.

Légyszi olvasd figyelmesebben a Bibliát!

2013. nov. 1. 09:02
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha a biblia összességét nézzük, akkor nem Jézus a minden ható teremtő Isten.

a Héber iratokban Jehovának volt egy népe, akit kiválasztott, hogy legyenek az Ő választottai. Erről beszélnek az írások amikor több helyen is Jehova Taninak nevezi a népét.

(Ézsaiás 43:10, 11) 10 „Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.”


Ez a prófécia az utolsó napokban teljesedik , kérlek olvasd el, és ehhez kapcsolható Péter kijelentése a cselekedetek könyvéből:

(Ézsaiás 2:2-4) 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek. 3 Sok nép jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének házához, és ő oktatni fog bennünket útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.” Mert Sionból jön a törvény, és Jehova szava Jeruzsálemből. 4 Ítélkezni fog a nemzetek között, és elrendezi sok nép ügyeit. Kardjaikat ekevasakká kovácsolják, és lándzsáikat metszőkésekké. Nemzet nemzet ellen kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanulnak.


(Cselekedetek 15:14-16) 14 Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének. 15 És ezzel egyeznek a Próféták szavai, mint ahogy meg van írva...


Jézus is az atyjáról jött tanúskodni nem saját magáról, és ha Jézus messiási királyságáról beszélünk, akkor az Jehova Királysága, csak Jézust nevezte ki 1000 évre királynak de az ezer év végén Jézus vissza adja az Atyjának a királyságot , és minden úgy lesz ahogy Ádám idejében volt,

Jehova lesz minden mindenben.

(1Korintusz 15:28) 28 Mikor pedig minden alávettetett neki, akkor maga a Fiú is aláveti magát Annak, aki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenkinek.


Amikor Jehova Dávidot, vagy Sault vagy más valakit nevezett ki királynak a földön, az azt jelentette, hogy Jehovát képviselték a földön, De nem ők lettek az Istenek akiket imádni kell,

Jézus is kinevezett királya Jehovának, és neki engedelmeskedünk, de a királyság akkor Is Jehova királysága, és Jézus mindent úgy tesz, ahogy az atyja tenné.

Jézus Jehova vissza tükröződése, vagy is olyan mértékben utánozza az atyját, mint ha maga az Atya tenné, vagy mondaná, hiszen Jézus semmit nem tesz magától, hanem az atyja utasításait közvetíti.

(János 7:16, 17) 16 Jézus erre válaszolt nekik, és ezt mondta: „Amit tanítok, az nem az enyém, hanem azé, aki küldött engem. 17 Ha valaki cselekedni kívánja az Ő akaratát, tudni fogja a tanításról, hogy az Istentől van-e, vagy csak magamtól szólok.


Ha Jézus egyenlő lenne az Atyával akkor a Tanítványainak személy szerint magáról beszélt volna nem az Atyjáról:

(Máté 20:23) 23 Így szólt hozzájuk: „A poharamat kiisszátok ugyan, de a jobb, illetve bal kezemhez való leülést nem az én dolgom megadni, hanem azokat illeti az, akiknek elkészítette az én Atyám.”


Itt is elismeri, hogy mindenben nem kap szabad kezet, teljes alárendeltségben van az Atyjával szemben.S nem ez az egyetlen vers ami utal arra, hogy semmit nem saját kezdeményezésből, vagy saját hatalomból tesz, hanem az Atyja tanítására.

Jézus közvetítő Jehova és az emberek között, amiből az is látszik, hogy az imát Istenhez intézzük, nem Jézushoz,

Ő a közvetítő szerepében van, amiből jól látható, hogy soha nem tette magát egyenlővé az Istennel, minden szavában tettében az atyja volt a közép pont Ő róla tanúskodott.

Isten itt a földön vissza állítja azokat az állapotokat amit tervezett, nem volt soha terve az emberekből angyalokat csinálni, hiszen a halál sem létezne.

Ez az igazság, erről szól a Teljes Biblia.

Persze ezzel nem bántani, akarlak, vagy okoskodni, de a versek magukért beszélnek.


Katy Weaver

2013. nov. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánatot kérek ez le maradt:

A zsidó népet soha nem fogja vissza fogadni mint nemzetet.

Hiszen elvetették Jehovát, megszegték a szövetséget, és a szövetség követét, Jézust is Jehova fiát is megölték:

Ezzel lezárta a nemzeti kérdéseket, Jehova a nemzetekből választ népet, és egyéneket néz nem nemzeteket,


(Máté 21:43) 43 Ezért mondom nektek, hogy az Isten királyságát elveszik tőletek, és olyan nemzetnek adják, amely megtermi gyümölcseit.

Katy Weaver

2013. nov. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Katy!!

Légyszi,olvasd el a Római levél ,9-10-11.részét figyelmesen.


Ha majd ellvastad,gondolkodj el rajta,és hidd el ,hiszen Isten szava a Biblia!

2013. nov. 1. 10:12
 8/16 A kérdező kommentje:
Na ugye Katy,hogy nincs igazad!
2013. nov. 1. 13:33
 9/16 anonim ***** válasza:
16%

Amikor Jézus a Királyság eljöveteléért tanította imádkozni a követőit, világos volt, hogy a Királyság még nem jött el. Vajon akkor jött el, amikor Jézus felment az égbe? Nem, hiszen Péter és Pál is azt mondta, hogy Jézuson a feltámadása után beteljesedett a Zsoltárok 110:1-ben található prófécia, mely így szól: „Ez Jehova kijelentése az én Uramhoz: »Ülj az én jobbomon, mígnem ellenségeidet lábad zsámolyává teszem«” (Cselekedetek 2:32–35; Héberek 10:12, 13). Ezek szerint Jézusnak egy ideig várakoznia kellett.

23 Vajon meddig? A XIX. és XX. században a Biblia őszinte tanulmányozói fokozatosan megértették, hogy a várakozás 1914-ig tart. Azok a világesemények, amelyek 1914-ben kezdődtek, megerősítik, hogy igazuk volt. A bibliai próféciák beteljesedése arra mutat, hogy Krisztus 1914-ben Király lett, és Isten égi Királysága megkezdte az uralmát. Ennélfogva mi most Sátán hátralévő „rövid ideje” alatt élünk (Jelenések 12:12; Zsoltárok 110:2). Azt is bizton állíthatjuk, hogy Isten Királysága hamarosan ténykedni kezd, és megvalósítja Isten akaratát a földön.

2013. nov. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Olvassuk el a Máté 7:21–23-at, és lássuk, ki tudunk-e emelni valamilyen döntő tényezőt, amely meghatározza, hogy elfogad-e Isten minden imádatot. Jézus kijelentette: „Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket [gonosz szellemteremtményeket], és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.”

7 Úrnak ismerni el Jézus Krisztust, nélkülözhetetlen az igaz imádatban. De a fentiek alapján hiányozni fog valami sok olyan személy imádatából, aki Jézus tanítványának vallja magát. Arról beszélt, hogy némelyek „hatalmas dolgokat” cselekednek majd, mint amilyenek az állítólagos csodagyógyítások. Azt azonban elmulasztják megtenni, ami Jézus szavai szerint létfontosságú. Nem ’cselekszik az Atyja akaratát’. Ha tetszeni akarunk Istennek, meg kell ismernünk, mi az Atya akarata, és aztán cselekednünk kell azt.

2013. nov. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!