Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Cm-ben mérve milyen nagyságú...

Cm-ben mérve milyen nagyságú egy NAGY, KÖZEPES, KICSI ÉS ZSEBMÉRETŰ Biblia?

Figyelt kérdés

Sok helyen látom kiírva a Bibliához, hogy, a könyv mérete úgy van megadva, hogy: zseb, kicsi, közepes és nagy.

De ezek konkrét számokban (cm-ben kifejezve) mit jelentenek?


2013. nov. 5. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy többségük átlagban milyen nagyok lehet cm-ben, de a Károli "közepes" méretű Bibliám kb. 20 cm hosszú és 13 cm széles, a King James szintén "közepes" méretű Bibliám pedig kb. 19 cm hosszú és 12 cm széles...

Meg van még pár "Gedeon"-kis kék Bibliám is (Károli fordításúak), azok pedig úgy 12 cm hosszúak és 7 cm szélesek nagyjából.


Remélem tudtam segíteni valamennyit :)

2013. nov. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Igen, sokat segítettél ezzel.

Ugyanis amikor az említett besorolásokat olvastam, ott nem volt feltüntetve számokban kifejezve.


Az itthoni Bibliámat pedig hiába mértem meg, nem tudtam, hogy melyik csoportba sorolható. :)


De interneten akarok rendelni, és ott nincs megadva számokban, azért írtam ki a kérdést így.


Gondolom, akkor a "közepes" méretű felel meg egy normál könyvnek. :)

2013. nov. 5. 21:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a "közepes" méret tökéletes lesz :)
2013. nov. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!