Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik /létezhet- e nagyobb...

Létezik /létezhet- e nagyobb büntetés a totális megszűnésnél?

Figyelt kérdés
Dante Isteni szinjátékában a pokol legmélyebb bugyrába a sátán égető közelségét és folytonos harapdálását adja az árulóknak. szerintem azonban még ennél is nagyobb büntetés a tudat megszűnése. néhányan pl. ateisták materialisták mégis ebben hisznek. ennyire nincs szükségük semmijen kapaszkodóra?
2009. nov. 16. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Én sem értem azokat akik teljes nyugodtsággal vannak, hogy majd a haláluk után csak olyan lesz minden mintha aludnának és nem tudnak semmiről és senkiről. Szerintem ez egyáltalán nem megnyugtató, ha valaki alhiszi h ez lsz, mert ha mélyebben belegondolna a dologba, inkább bele kéne borzadnia mint megnyugodnia...:S

itt olvashatsz érdekes válaszokat:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..

11-08 23:24es vagyok én

2009. nov. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
a tudat megszűnése nem büntetés...cseppet sem fájdalmas, és utána egyértelműen nem fogsz szenvedni, mivel megszűnt a tudatod... csak azok kapaszkodnak ilyen csökönyösen a halál utáni életbe, akik képtelenek megszabadulnii az egójuktól...még mielőtt vád érne, én is ezek között az emberek között vagyok, és én a reinkarnációval vígasztalom magam, de tudom,hogy semmi sem biztos, ugyanannyi esélye van mennynek,reinkarnációnak,teljes megszűnésnek is...
2009. nov. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
kinek fáj az, ami az élet előtt volt? Na annyira fog fájni az, ami utána lesz. Illetve nem lesz.
2009. nov. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
szerintem jóval nagyobb büntetés az örök élet emberhez nem méltó körülmények között. nem csak a nyomorra gondolok, de például magánzárkában életfogytig, úgy hogy örök életed van.
2009. nov. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

A gondtalan nem-léthez képest nem csak az emberhez méltatlan körülmények közötti örök élet büntetés, hanem egy teljesen hétköznapi és átlagos időtartamú élet is!


És hogy az örök szenvedéstől nagyobb büntetés lenne a tudat megszűnése? Nem szívesen kérdőjelezem meg az épelméjűségedet, de nálad valami nagyon nincs rendben.

2009. nov. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Zavar valakit az a dolog, ami az élete előtt volt? Emlékszik valaki rá?

Sőt, emlékszik valaki arra, hogy kéthónapos korában mit gondolt, látott, hallott, tapasztalt? Hogy mit beszéltek hozzá a szülei, és hogy mi történt vele? Aligha.

Mégsem zavar senkit.

Ugyanígy nem zavarna senkit a tudattalanság sem. Hiszen nincs tudata!

2009. nov. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Az örökös szenvedés a lehetö legnagyobb büntetés nem a teljes megsemmisülés, az elég "laza" lenne :)
2009. nov. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon buta kérdés, már elnézést. :)

A kapaszkodóval mire mész?

Olyan, mintha azt várnád, hogy nem szólsz senkinek, és jönnek érted amikor lekésted a buszt. aztán csak lesel, hogy nemjönnek.

A hit a tudatlanok/buták önámítása.

2010. júl. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

utolsó: ha a hit a tudatlanok önámítása, akkor te biztos nem vagy tudatlan. MI VAN A HALÁL UTÁN??

várom a tökéletes és "tudós" válaszodat, de csak akkor ha 100%, mert ha nem akkor már benne van a HIT is.

várom a válaszodat!

2010. júl. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!