Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan viszonyul a Római...

Hogyan viszonyul a Római Katolikus Egyház az iszlám valláshoz?

Figyelt kérdés
2013. nov. 12. 22:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Sehogy.
2013. nov. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt a Párbeszéd Házában egy sorozat két éve : sorban különféle vallások képviselői beszélgettek a jezsuita szerzetesekkel. Nagyon érdekes előadások és párbeszédek voltak. szerintem jól viszonyulnak egymáshoz. DVD-n megkaphatóak szerintem, vagy legalábbis kapható volt.
2013. nov. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 szpeti1991 ***** válasza:
Barátságosan, de teológiai kérdésekben elég nehéz beszélni, hiszen az egyistenhiten kívül nem nagyon van közös pont.
2013. nov. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy nagyon jó filmből meg lehet érteni, miről van szó: Istenek és emberek

[link]

2013. nov. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 ragazzo válasza:
Nemrég olvastam, hogy a pápa közeledést indított el az iszlám vallásúak felé. A Magyar Kurir oldalon rá lehet keresni. Tehát nem az van mint régen, hogy nem keresik a kapcsolatot. Sőt.
2013. nov. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Röviden összefoglalva:

"Az Egyház megbecsüléssel tekint az iszlám követőire is, akik az egy élő és önmagában létező, irgalmas és mindenható Istent imádják, ki a mennynek és a földnek Teremtője, ki szólt az emberekhez, s kinek még rejtett határozatait is teljes szívből engedelmeskedve akarják követni, miként Ábrahám -- kinek hitére az iszlám szívesen hivatkozik -- engedelmeskedett Istennek. Jézus istenségét ugyan nem ismerik el, de prófétaként tisztelik, szűz anyjaként becsülik Máriát, s olykor áhítattal segítségül is hívják. Várják az ítélet napját, amikor Isten minden embert föltámaszt és megfizet mindenkinek. Ezért értékelik az erkölcsi életet és Istent leginkább imádsággal, alamizsnával és böjtöléssel tisztelik.


Bár a századok folyamán a keresztények és a muszlimok között nem kevés nézeteltérés és ellenségeskedés támadt, a Szentséges Zsinat mindenkit arra buzdít, hogy a múltat feledvén, őszintén törekedjen a kölcsönös megértésre és mindenki számára közösen gyarapítsák és óvják a társadalmi igazságosságot, az erkölcsi értékeket, a békét és a szabadságot."

II. Vatikáni Zsinat Nostra Aetate kezdetű nyilatkozata az Egyház és a más vallások kapcsolatáról.

2013. nov. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
sziasztok,lenne egy kerdesem :-) bün-e ,hogy kereszteny katolikusrol Iszlamra tertem a ferjem es a leendö gyerekünk miatt? Isten elkarhoztathat ezert,vagy alkalmaszkodhatok az Islam vallashoz tovabb.? azt mondta a ferjem,hogy Mohammed az utolso profeta, es öt tiszteljük szeretjük, de Jezust is ugyanigy, de csak Istent imadjuk es magasztaljuk? lehet e problemam,hogy mostantol Iszlamhoz kell ragaszkodjak, furcsa hogY mar Allahom, es nem Istenemen becezem az Urt.... valahogy most nehez es furcsa dolgok törtennek körülöttem, valaki segitsen, nemakarok elkarhozni, mar olvastam olyat, hogy az Islam egyenesen az elkarhozas utja :(((((((((((((((( =(((( tisztelem es szeretem imadom Istent, de nem akarom magamra haragitani megjobban... segitsetek... privatba is lehet köszönöm !!!
2013. nov. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
es meg valami,,,, ugy erzem magam,amiota nem vagyok kereszteny,hogy vallas nelkuli vagyok,mert az Islamot nem ismerem szinte alig.... es Istent sem erzem mar kozel... bün ez.? vagy lehet amiert Islam lettem, Isten mar nem akar rolam tudni? 19 / lány
2013. nov. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 ragazzo válasza:
Háát, én nem térnék át, de neked valószínűleg nincs választásod. Erre nem lehet egyértelmű jó választ adni. Elvileg az kárhozik el, aki teljesen elutasítja Istent és/vagy megátalkodik a bűnben. Az iszlám is egyistenhívő vallás, de ha jól tudom Jézust csak mint prófétát fogadják el. A Szentháromság mint olyan nem létezik. Jobb lenne egy katolikus papnak írnod.
2013. nov. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

7. válaszoló!


Tudomásom szerint annyi a közös a keresztény és iszlám vallásban, hogy:

- mindkettő egyistenhívő

- mindkettő elfogadja az ószövetségi írásokat is


De ennyi.

Az iszlám pl. tagadja Jézus isteni lényegét, vagy hogy Isten Fia volna. Továbbá tagadja a Szentháromságot is.

A római katolikus általi szentekhez való imádkozást, hogy közbenjárásukat kérjék egyenesen istenkáromlásnak mondják.


Éppen ilyen különbségek miatt vetődött fel az eredeti kérdésem.

2013. nov. 18. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!