Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztények! Netek...

Kedves keresztények! Netek bűnnek számít ilyen zenét hallgatni? (főleg hitgyülisek és Jehova tanúi véleményére lennék kíváncsi)

Figyelt kérdés

A hitgyüliseket azért emeltem ki, mert úgy tudom, hogy nyitottabbak a "keményebb" zenére, Jehova tanúi meg nem igazán.


A zene:

http://www.youtube.com/watch?v=mszW-6LoaMA



2013. nov. 16. 21:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%

Nem igazán nevezném kemény zenének...


Ez a zene:


http://www.youtube.com/watch?v=9ojfUcR6znc

2013. nov. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát ez engem csak felhergel, már bocsi. :D
2013. nov. 16. 21:55
 3/18 anonim ***** válasza:
23%

A válaszom Jézus válaszával egyezik.


Ha Ő támogatna ilyet, vagy hallgatna ilyet, akkor lehet hogy Én is, Bár kötve hiszem.

De elég csak rá nézni a zenében közreműködőkre.


(Róma 12:1, 2) 12 Kérlellek azért titeket, testvérek, az Isten könyörülete által, hogy mutassátok be testeteket élő, szent, az Isten előtt elfogadható áldozatul; ez értelmi képességetekkel végzett szent szolgálat. 2 És ne szabjátok magatokat többé ehhez a világrendszerhez, hanem változzatok át elmétek újjáalakítása által, hogy próbatétellel megállapíthassátok, mi az Isten jó, elfogadható és tökéletes akarata.


Ez lenne az értelmi képességgel végzett szent szolgálat, vagy élet vitel?

A szent szónak pedig meg van a jelentése.

2013. nov. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%

Nem a zene keménysége számít, hanem a tartalma. Van keresztény rock is. Mondjuk death metalt még akkor sem hallgatnék, ha "kereszténynek" lenne hívva, pedig tudom, hogy van.


(A kérdés számomra inkább elméleti, mert annyira nem rajongok a rockért :) hitgyülis vagyok.)

2013. nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ez sem sokkal keményebb, de keresztény:

http://www.youtube.com/watch?v=c_e8-kCaXeo


Akkor ezt nem bűn hallgatni?:)


Jézus ízlését meg ne próbáljuk már kitalálni.

Biztos nem hallgatna Isten ellenes számokat ez tény. És azt sem támogatná, ami felhergel vagy depressziót okoz.

De ha meghall valami "pogányt" vagy más típusú dalt, nem hiszem, hogy őrjöngve kinyomná a rádiót és azt hangoztatná, hogy démon akart a tömegbe ugrani.


Engem például mindkettő szám megnyugtat.

2013. nov. 16. 22:40
 6/18 A kérdező kommentje:

A zenén keresztül több ember meg lehet érteni.

Attól, hogy hallgatunk valamit, még nem kell egyetérteni vele.

2013. nov. 16. 22:41
 7/18 anonim válasza:
41%
Hogy lehet hagyni, hogy egy 2000 évvel ezelőtt kitalált mese határozza meg azt, hogyan élitek az életetek? Találkoztatok már Istennel? Jézussal? Úgy csináltok, mintha félni kéne tőle. Komolyan betartotok néhány szabályt, mert valaki egyszer azt mondta, hogy az rossz? Nem lesztek egyéniség! Éljetek már normálisan, és szabaduljatok meg az ilyen marhaságoktól.
2013. nov. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azért tartjuk be a törvényeket, mert nem vagyunk szánalmas genny ládák csak azért, hogy egyediek legyünk. Így is vagyunk elég színesek és szabadok. Remélem segítettem. Szia.
2013. nov. 17. 00:01
 9/18 A kérdező kommentje:
A bűnözők között is sokan szeretnek kitűnni. Pedig a legtöbb egyforma csőcselék. (tisztelet a kivételnek, aki áldozat)
2013. nov. 17. 00:05
 10/18 anonim ***** válasza:
55%

a 7-es válaszolónak.


Az lehet, hogy neked ez ezt jelenti. De nekem az erkölcsi és etikai "egyéniségemet", nem szeretném, hogy a "világban" zajló "népszerű" dolgok határozzák meg. S nem célom a kitűnni vágyás ezen a téren sem.

Ha mese volna, akkor bizony ennek a világnak annyi, mert hanyatlik ezeken a tereken is,

Bár ez nem mese, de ha az volna sem szeretnék ennek a világnak az öntőformája szerint élni, mert emberileg sem tartom betratásra méltónak, hogy ezek szerint éljek

2013. nov. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!