Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták, ha találkoznátok...

Ateisták, ha találkoznátok Jézussal hasonlóképpen mint a videóban, akkor hinnétek Neki?


2013. nov. 20. 13:52
 1/10 Mirk ***** válasza:
100%
Nem fogok megnézni egy másfél órás filmet ami nem érdekel, egy kérdés kedvéért, de ha találkoznék Jézussal ÉS meg tudna győzni az igazáról, akkor természetesen hinnék neki.
2013. nov. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Shai-Hulud ***** válasza:
61%
Ha találkoznék vele, azonnal pszichiáterhez fordulnék.
2013. nov. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Adnék neki egy nagy flakon vizet, hogy csináljon belőle valamit, aztán közösen meginnánk
2013. nov. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem
2013. nov. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Soha nem létezett, tehát kitalált emberekkel nem lehet találkozni.

De, ha ezzel a Jesus-szal találkoznék, persze mindent elhinnék neki:

[link]

2013. nov. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én nem vagyok ateista..de természetesen hinnék neki. És szerintem élt és most is él! :) És az az ember aki ateistának vallja magát, és ilyen kérdéseken gondolkodik, az már nem ateista! :))
2013. nov. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha most feltételezzük, hogy bebizonyítja, hogy ő maga Isten (vagy Isten fia, vagy akárhogy is legyen ez a kutyulás a keresztény teológiában), akkor is rengeteg kínos kérdésemre kéne válaszolnia, hogy ne hagyjam ott azonnal.
2013. nov. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Az első században szinte minden embr hitt valamilyen módon Istenben, vagy istenekben.

Jézus nagyon sok csodáját láthatták, tapasztalhatták hallhatták tanításait. Mégsem lettek tömegesen a követői.


Miért gondolod, hogy ma máskét lenne? Akik szeretik Istent, azok akkor is, most is követik Fia tanításait.

Az már más kérdés miért forgatták ki a tanításait sok sok kereszténynek nevezett csoportra szakadva.


Üdvözlettel

2013. nov. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Régen sok jövendölés volt Jézusról írva, amivel könnyen megtudták állapítani, hogy ki Jézus. De mivel akkor sem hitte mindenki, hogy Ő Isten fia, ezért valószínűleg most is így lenne.
2013. nov. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mulder614 ***** válasza:

Ahoz hogy bárki higyen benne nem is kel találkozni vele. Az igazi hit ont az hogy hiszel abban is amit nem látsz. Ha csak azt hiszed hogy annyi van amit látsz már meg is lpotak!

Persze a filmhez hasonló szitut ár én is sokszor elképzeltem, vajon milyen lenne Jézus ha most kellenne a földre jönnie.

2013. nov. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!