Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A feltámadás után lesz különbs...

A feltámadás után lesz különbség az emberek között? Mindenki egyenlő lesz?

Figyelt kérdés

Tehát ha valaki a legkisebb parancsolatok közül akár csak egyet is eltöröl, és úgy tanítja az embereket, az a legkisebb lesz a mennyek országában; ha pedig valaki ezeket megtartja és tanítja, nagy lesz az a mennyek országában. (Máté Evangéliuma, 5:19)


Ezel szerint lesz különbség tétel.

valahol máshol is olvastam,hogy aki (sok) jót cselekszik az többet kap a halál után.

És , hogy is van az,hogy aki a legkisebb köztetek az lesz a legnaobb a Mennyeken az országábna. Valami ilyesm igaz?


Ezek szerintmég a hívők közt is lesz megkülönböztetés aszeint,hogy ki mily életet élt?

AKi csak 73 évesen ismerkdik meg akersezténységgel,tér meg,kezd valásos,hithű életet élni neki nincs annyi ideje jót cselekedni, mint annak aki 31 évesen.



2013. nov. 21. 20:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

A feltámadás az az lesz,mikor Kleopátra,Antóniusz,A RÓMAIAK, A GÖRÖGÖK, az összes viking meg indián,meg Einstein majd fogják egymás kezét és sétálnak Budapesten a sok milliárd feltámadt halottal??

A 20.napon mi lesz a vacsora ennek a rengeteg embernek?

2013. nov. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Vidiripi


Hát Jézus 5 kenyérrel és két hallal vendégelt meg 5000 embert. Szóval szerintem nem kell izgulni az étel miatt a 20. napon sem. Egyébként meg nem azt írja a Biblia hogy mindenki egyszerre támad fel.

Először a Krisztusban elhunytak támadnak fel.

2013. nov. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Miért így kell elgondolni a feltámadást?

http://www.youtube.com/watch?v=0dfZ9BXaNyE


Az idézett ige nem arról szól, hogy valaki nagyobb vagy kissebb lesz a mennyek országában. Hanem arról szól, hogy a törvénytelen gonosz ember nem való oda. A becsületes embereket pedig a mennyek országában megbecsülik. (de az nem derül ki a szövegből, hogy halál után)


Egyébként mindentől (nemtől, nemzetségtől, kortól, bőrszíntől, képességektől) függetlenül értékesek vagyunk.

Az embert a szándékai és cselekedetei teszik azzá, ami.


A Biblia valóban utal rá sok helyen, hogy úgy mérnek az embereknek majd, ahogy ők mérnek másoknak és egy cselekedet sem marad rejtve.

Valóban van olyan példa, amiből azt lehetne leszűrni, hogy aki többet tett, jobb ember. pl. a talentumokról szóló példabeszéd.


De eltudnád képzelni hogy van, akinek rosszabb, ott ahol jó?


Én például örülök, ha másoknak jó.

Örülök, ha a szeretteimnek jó és annak is, ha idegeneknek jó. Szintén szeretném, hogy nekem jó legyen.

Ha másoknak rossz, az engem nem vígasztal.


Szóval, ha valakinek csak jobb, mint nekünk, annak örülni lehet. De nem hiszem, hogy ilyesmi lesz.

2013. nov. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát ezt mellé nézted kedves Kérdező, ne álltasd magad. A Máté 5:19 versével

Jézus minden embernél jobban tiszteletben tartja Isten Törvényét és másokat is erre buzdít. Sőt ezt mondja: „Aki tehát megsért egyet is a legkisebb parancsok közül és aszerint tanítja az embereket, azt a ’legkisebbnek’ fogják hívni az egek királyságával kapcsolatban”, vagyis az ilyen személy egyáltalán nem lesz ott ebben a Királyságban.


Jézus élete és szolgálatval

Magas mércét állított követői számára,

Jézus annyira tiszteli Isten Törvényét, hogy még azt a magatartást is elítéli, amely közvetve a Törvény megszegéséhez vezet. A Törvénynek arra a pontjára hivatkozva, hogy „ne gyilkolj”, Jézus hozzáfűzi: „Én pedig azt mondom nektek, hogy mindaz, aki haragot tart testvérével, méltó, hogy felelősségre vonják a törvényszék előtt.”

Mivel a harag ápolása ennyire komoly dolog, és olykor még gyilkossághoz is vezethet, Jézus szemléltetésében kifejti, hogy meddig kell elmenni a békességre való törekvésben. Így oktat: „Ha tehát az [áldozati] ajándékodat az oltár elé viszed, és ott eszedbe jut, hogy testvérednek valami panasza van ellened, hagyd ott az oltár előtt az ajándékodat és menj el; előbb békülj ki a testvéreddel, azután ajánld fel az ajándékodat.”


Sajnos ennyire komolytalanul alacsonyan tartják némelyek Jézus tanítását, ezért került ennyire elterjedve ez a lazaság Jézus pedig nagyon komolyan gondolta.


Isten királyságában pedig ilyen különbség tétel nem lesz, mert a szent írás elmondja, hogy ott nem fogja ki ki a társát tanítani, Isten dolgaira, mert telve lesz a föld Isten ismeretével miként a vizek beborítják a tengert


(Jeremiás 31:34) 34 „Nem tanítja többé ki-ki a társát és ki-ki a testvérét, így szólva: »Ismerjétek meg Jehovát!«, mert mindnyájan ismerni fognak engem, a legkisebbtől a legnagyobbig — ez Jehova kijelentése. — Mert megbocsátom vétküket, és bűnükről nem emlékezem meg többé.”


(Ézsaiás 11:9) . . .mert telve lesz a föld Jehova ismeretével, miként a vizek beborítják a tengert.

2013. nov. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Megint csak a szövegkörnyezet hiánya okozza a félreértést. Jézus hegyi beszédéből idézel, abból a hosszabb részletből (17–48. v.) ahol Jézus Isten törvényét magyarázza a saját korában általánosságban érvényes törvénymagyarázattal szemben. Először önmagának a törvényhez való viszonyát jellemzi, eleve elhárítva a tanítványok esetleges helytelen véleményalkotásának a lehetőségét. Jézus messiási cselekvésének szabadsága nem a törvény semmibevételét jelenti: benne a törvény célba jut, mert ő a törvény egyetlen parancsolata ellen sem vét, és azért is, mert a betöltött törvény valósága a mi életünk ajándékává lesz. Aki őt követi, az a törvény tartalmát éli, éppen ezért nem téveszti össze a törvény betöltését a törvény betűinek aprólékos „megtartásával”. Ezért védi Jézus szinte túlzó szavakkal a törvény tekintélyét: Isten nem alkuszik a törvény betöltésének követelésében (ióta a legkisebb héber betű, a jod görög megfelelője, keraia a héber írás némely jeleihez hozzárajzolt díszítő elemet jelent, amelyek az értelmet nem befolyásolják). Kicsi és nagy között nincs különbség a törvényben, csak a mi körünkben: kicsinek számít Isten országában mindenki, aki nem veszi komolyan a törvényt, és csak azt minősíti Isten nagynak, aki a törvény teljességével életre-halálra számol. Ezért a farizeusok „igazságát” nem veti el Jézus, csal életük ellentmondásos voltára utal: mások a tetteik, mint a szavaik. Isten országa örököseinek a szó és tett egységében nagyobb az igazsága a farizeusokénál.


Üdv. Péter

2013. nov. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 KZitus ***** válasza:

Szervusz


"A bűn zsoldja a halál" írta Pál a Róma 6:23-ban.

Tehát amikor az ember meghal, lefizette minden bűnét halálával, amit az élete során elkövetett. Amikor feltámasztja Isten az embert, nem számít az, hogy halála előtt mennyi évig élt Istenhez hűséges életet. Ezt bizonyítja az az eset, amikor a Jézus mellett megfeszített bűnöző a halála előtt tért meg, és elismerte Isten Fiát. Jézus azt mondta neki, hogy ott lesz vele a pradicsomban. Ábrahám, Mózes, akik életükön át szolgálták Istent, szintén ott lesznek a feltámadottak között.


Az, hogy Isten Királyságában ki milyen rangot, vagy tisztséget fog betölteni, talán nem is fontos számunkra, csak egy a lényeg, hogy Ismerjük meg közelről Istent, mert akkor az szerettre, és neki való engedelmességre ösztönöz minden embert. Ami azt is jelenti, hogy így szelidekké és alázatosakká, na meg igazakká válunk Isten előtt.(Zsoltárok 37:9-11,29) Olyan emberekké válunk, amilyeneknek eredetileg is megalkotta a Földet.


Bár csak ott lehetnénk mindannyian, hogy meglássuk mit készít még számunkra Isten majd ott.

2013. nov. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igaza van Zitus nak ,Ismerjük meg közekröl Istent,Jézus Krisztusban,a János ev.segítségével:


Ne legyen nyugtalan a szívetek! Higgyetek az Istenben és bennem is higgyetek! 2Atyám házában sok hely van, ha nem így volna, megmondtam volna nektek. Azért megyek el, hogy helyet készítsek nektek. 3Ha aztán elmegyek, és helyet készítek nektek, újra eljövök, és magammal viszlek benneteket, hogy ti is ott legyetek, ahol én vagyok. 4Hisz ismeritek oda az utat, ahová megyek.” 5Erre Tamás azt mondta: „Uram, nem tudjuk, hova mégy, hát hogy ismerhetnénk az utat?” 6„Én vagyok az út, az igazság és az élet – válaszolta Jézus. – Senki sem juthat el az Atyához, csak általam. 7Ha engem ismernétek, Atyámat is ismernétek, de mostantól fogva ismeritek és látjátok.” 8Erre Fülöp kérte: „Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, s az elég lesz nekünk.” 9„Már oly régóta veletek vagyok – felelte Jézus –, és nem ismersz, Fülöp? Aki engem látott, az Atyát is látta. Hogy mondhatod hát: Mutasd meg nekünk az Atyát? 10Nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok s az Atya bennem? A szavakat, amelyeket hozzátok intézek, nem magamtól mondom, s a tetteket is az Atya viszi végbe, aki bennem van. 11Higgyétek, hogy én az Atyában vagyok, s az Atya bennem. Ha másképpen nem, legalább a tetteimért higgyétek. 12Bizony, bizony, mondom nektek: Aki hisz bennem, ugyanazokat a tetteket viszi végbe, amelyeket én végbevittem, sőt még nagyobbakat is végbevisz, mert az Atyához megyek, 13s amit a nevemben kértek, azt megteszem nektek, hogy az Atya megdicsőüljön a Fiúban, 14bármit kértek a nevemben, megteszem nektek.


Vagy a Kollossé beliekhez írt levél:

4Benne nyertük el a megváltást, bűneink bocsánatát. 15Ő a láthatatlan Isten képmása, minden teremtmény elsőszülötte. 16Mert benne teremtett mindent a mennyben és a földön: a láthatókat és a láthatatlanokat, a trónusokat, uralmakat, fejedelemségeket és hatalmasságokat. Mindent általa és érte teremtetett. 17Ő előbb van mindennél, és minden benne áll fenn. 18Ő a testnek, az Egyháznak a feje. Ő a kezdet, az elsőszülött a halottak közül, hogy övé legyen az elsőség mindenben. 19Úgy tetszett (az Atyának), hogy benne lakjék az egész teljesség, 20s hogy általa békítsen ki magával mindent a földön és a mennyben, minthogy Ő a kereszten vérével békességet szerzett. 21Nektek is, akik azelőtt idegenek és ellenséges érzületűek voltatok gonosz tetteitek következtében, 22most nektek is megszerezte a kiengesztelődést halandó testében a halál árán, hogy szentté, szeplőtlenné és feddhetetlenné tegyen benneteket színe előtt.

2013. nov. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De – kérdezhetné valaki – hogyan támadnak fel a halottak? Milyen testben jönnek majd elő? 36Ostoba! Amit elvetsz, nem hajt csírát, hacsak el nem rothad. 37Amit elvetsz, még nem növény, az csak azután fejlődik, hanem puszta mag, például búzaszem vagy más egyéb. 38Isten testet ad neki tetszése szerint, minden magnak neki megfelelő testet. 39Nem minden test egyforma, hanem más az emberé, más az állaté, más a madáré, más a halé. 40S van égi test meg földi test, de másként ragyog az égi, másként a földi. 41Más a Nap ragyogása, más a Hold fényessége, más a csillagok tündöklése, sőt az egyik csillag fénye is különbözik a másikétól. 42Ilyen a halottak feltámadása is. Romlásra vetik el – romlatlannak támad föl. 43Dicstelenül vetik el – dicsőségben támad föl. Erőtlenségben vetik el – erőben támad föl. 44Érzéki testet vetnek el – szellemi test támad föl. Ha van érzéki test, van szellemi is. 45Ahogy az Írás mondja: „Ádám, az első ember élő lénnyé lett”, az utolsó Ádám pedig éltető lélekké. 46De nem a szellemi az első, hanem az érzéki, aztán következik a szellemi. 47Az első ember földből való, földi; a második ember a mennyből való. 48Amilyen a földből való, olyanok a földiek is, s amilyen a mennyből való, olyanok a mennyeiek is. 49Ezért ahogy a földi ember képét hordoztuk, a mennyeinek a képét is fogjuk hordozni.
2013. nov. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az ördögöt, aki félrevezette őket, kénköves, tüzes tóba vetették – itt fog gyötrődni a vadállattal és a hamis prófétával éjjel-nappal, örökkön-örökké.


Az utolsó ítélet.11Akkor hatalmas ragyogó trónt láttam, és a rajta ülőt, akinek tekintete elől menekült a föld s az ég, de nem maradt számukra hely. 12Láttam, hogy trónja előtt állnak a halottak, kicsinyek és nagyok. Könyveket nyitottak ki. Kinyitottak egy másik könyvet is, az élet könyvét. A halottak fölött ítélkeztek, ahogy a könyvekben fel volt jegyezve, a tetteik szerint. 13A tenger visszaadta a beleveszett halottakat. A halál és az alvilág is visszaadta halottjait, és mindenki fölött ítéletet tartottak a tettei alapján. 14A halált és az alvilágot a tüzes tóba vetették. A tüzes tó a második halál. 15Aki nem volt beírva az élet könyvébe, azt a tüzes tóba vetették.

2013. nov. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Kérlek olvasd el a Máté 20 fejezetében található szemléltetést a szőlőmunkásokról.


Lehet valaki csak 4 éve szolgálja Istent, lehet valaki 50 éve, a fizetség mindenkinek ugyanannyi lesz. Egy örök élet, tökéletesen.

2013. nov. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!