Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint mi a "jó...

Jehova tanúi szerint mi a "jó hír", amit hirdetni kell kell? 2 mondatban meglehet fogalmazni?

Figyelt kérdés
Köszönöm! (2 mondat!)
2013. nov. 25. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%

Engem az érdekelne, hogy Téged ez miért érdekel?


S nem a "Jehova Tanúi " szerint hanem a Bibliában leírtak szerint vagy is Jézus parancsa szerint.

Nagyjából meglehet fogalmazni....2 mondatban

2013. nov. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2013. nov. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
A Bibliát édes kevés eröltetni. A Biblia szerint kell élni is.
2013. nov. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

Bár nem egyszerű de igyekszem:


Isten királyságának Jó hírét kell hirdetni, és mindent ami ezzel a királysággal kapcsolatos, a királyát, a megvalósításra váró programjait, és hogy milyen életet kell élni, és mit kell tenni, hogy részesei lehessünk ennek a királyságnak.

Talán ennyi, de a teljesség igénye nélkül


Silver Barátom, talán Tanú?

Mert ha igen akkor tudnia kell, hogy a Bibliában leírtak szerint mit kell hirdetni, mert az Tény hogy az szerint kell élni is, de ha ebben a munkában nem veszel részt akkor nem élsz az szerint, mert egy Jézus követőjének ebből is ki kell vennie a részét.

2013. nov. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves első válaszoló! Ha megengeded most én tettem fel kérdést és választ szerettem volna kapni a tanúktól, de úgy látom nem sikerült megfogalmaznod 2 mondatban! :) Ha nem tudsz válaszolni akkor minek írsz?

Azért kérdeztem, hogy a tanúk szerint, mert nem minden biblia értelmezésük helyes, és konkrétan erre a kérdésre voltam kíváncsi. Bár ők megvannak győződve, hogy mindent tökéletesen tudnak. :) (Nem mintha én mindent tökéletesen tudnék!)


Nem kötekedni akarok, csak választ kapni, 2 mondatban.


Negyedik válaszolónak köszönöm!

2013. nov. 25. 13:39
 6/13 A kérdező kommentje:
Most tűnt fel, hogy az első és negyedik válaszoló ugyan az lehet (a százalékból ítélve!). Elsőre megerőltető lett volna? :))
2013. nov. 25. 13:41
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

Le lehet irni két mondatban is, de hogy valaki megértse, kell egy kis ismerete legyen az elözményekröl is!:


Tudjuk, hogy Isten a szeretetéböl fakadóan meg akarta osztani az élet örömét más intelligens élölényekkel is. Ezért megalkotta a fizikai világot, és a földet a csodálatos növény és állatvilággal. Ez után alkotta Ádámot és Évát ebbe a csodálatos kertbe. És azt mondta nekik, hogy szaporodjanak, töltsék be a földet, és uralkodjanak rajta.

Tökéletesnek teremtette öket, de Sátán kétségbe vonta, hogy az ember képes e Isten utasitásai szerint élni, és hogy Isten jogosan uralkodik e.

Ez akkor az éden kertben nem bizonyosodott be sem Sátán elött, sem Isten angyalai elött. Persze Isten megmondta, hogy ha esznek a fárol akkor meg fognak halni. Ez természetesen bekövetkezett!


A jo hir az, hogy ez alatt az eltelt 6.ooo év alatt bebizonnyosodott, hogy az ember nem tudja vezetni a saját lépteit Isten nélkül, tehát Isten jogosan uralkodik, az is bebizonyosodott, hogy voltak hüségesek, akik ki tudtak állni Isten parancsai mellett.

És az is jo hir, hogy az utolso napokban élünk, vagyis azokban a napokban, amikor végleg lejár ez a probaidöszak, és Isten eredeti szándéka megvalósul, hogy örökké éljünk jo egészségben, tökéletességben, és Isten minden kárt helyrehoz a feltámadással, ami kár érte az embereiséget az utolsó 6.ooo év során.


De persze egy itélet is van, mert Istennek ezek szerint elvárása is van az emberekkel kapcsolatban, mégpedig az, hogy kell engedelmeskedjenek az ö elvárásainak, ugyanugy ahogy ádámtol és évátol is elvárt valamit, mert ha nem, akkor nincs jobb kilátásuk, mint ami nekik is volt, vagyis hogy meg fognak halni!

2013. nov. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

kedves Kérdező.


Nagyon jó megfigyelő vagy.:)

Nem nem volt megerőltető.

S nem állítottam, sem Én sem a Testvéreim, hogy Jehova Tanúi tévedhetetlenek.

Viszont igyekeznek mindent megvizsgálni, és a lehető legjobb módon amennyire a tökéletlenségünk engedi helyesen élni és értelmezni alapos kutatás van mögötte.


Tapasztalatok alapján eddig minden a biblia szerint történik ahogy ez ki van mutatva. ezért magabiztosabbak más Biblia kutatókkal szemben...


Egy Tanú

2013. nov. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
Igen, azért vagyunk biztosak abban is hogy a Biblia Isten szava, mert eddig minden teljesedett, -és most is teljesedik- azokbol amik le voltak irva!
2013. nov. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy a Máté 24:14 verse szerint hírdetünk. Ők(feljebb) is ezt írták, csak nem nevezték meg a napjainkban beteljesedő prófécia elhangzásának helyét.

2013. nov. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!