Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Ószövetségben szólították...

Az Ószövetségben szólították e a Teremtőt mennyei Atyának?

Figyelt kérdés
Vagy csak az Újszövetségben?
2013. nov. 28. 12:22
 1/4 anonim válasza:

Szia!


Szó szerint csak az Újszövetségben olvasunk erről így.

2013. nov. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 yuda ***** válasza:

Zsolt 68:6 Árváknak atyja, özvegyeknek bírája az Isten az ő szentséges hajlékában.


Zsolt 89:27 Ő így szólít engem: Atyám vagy te; én Istenem és szabadításom kősziklája!


Ézs 63:16 Hiszen Te vagy Atyánk, hiszen Ábrahám nem tud minket, és Izrael nem ismer minket, Te, Uram, vagy a mi Atyánk, megváltónk, ez neved öröktől fogva.


Ézs 64:7 Most pedig, Uram, Atyánk vagy Te, mi sár vagyunk és Te a mi alkotónk, és kezed munkája vagyunk mi mindnyájan.

2013. nov. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Találtam neked:

Zsoltárok 2:7 7 Hadd adjam hírül Jehova végzését!

Ezt mondta nekem: „Te vagy az én fiam;

Én atyáddá lettem a mai napon.


Ésaiás 9:6 Mert gyermek született nekünk, fiú adatott nekünk, és a fejedelmi uralom az ő vállán lesz. Így fogják nevezni: Csodálatos Tanácsadó, Erős Isten, Örökkévaló Atya, Béke Fejedelme.


Ézsaiás 64:8 Most pedig, ó, Jehova, te vagy a mi Atyánk! Mi vagyunk az agyag, te pedig a Fazekas; mindannyian kezed munkája vagyunk.


Üdvözöllek.

2013. nov. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

KZitus!


Ésaiás 9:6 Mert gyermek született nekünk, fiú adatott nekünk, és a fejedelmi uralom az ő vállán lesz. Így fogják nevezni: Csodálatos Tanácsadó, Erős Isten, Örökkévaló Atya, Béke Fejedelme.


Az hogy fiú adatott nekünk azt hogyan tudod az Atyára vonatkoztatni?


A többi okés.

2013. nov. 29. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!