Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges ez a dolog? Újjászü...

Lehetséges ez a dolog? Újjászülethetett bennem Ady Endre?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú, és talán nem kicsit nevetséges leszek... DE meg kell tudnom a választ arra kérdésre, hogy létezhet-e ilyen dolog és mit gondol erről az emberek többsége.

A lényeg az, hogy hiszek Istenben, és hiszek abban, hogy mindenkinek küldetése van ezen a Földön, amit teljesítenie kell. És azt hiszem, hogy kezdem a megtalálni az én valódi küldetésemet...

Már régebben elkezdtem tanulmányozni a reinkarnációt és azt, hogy hogyan születik újjá a lélek egy másik testben.

Az a helyzet, hogy több közös vonásom is van Ady Endrével...

És igen, ezen szöveget olvasók többségében most rémlik fel először a gondolat, hogy minden bizonnyal hülye vagyok, és csak képzelődöm.

De itt vannak a tények:

-Ady is hat ujjal született, és gyerekkorában neki is eltávolították a hatodik ujjat.

-Az arcfelépítésünk és a testalkatunk is hasonló

-Mindkettőnknek egyfajta önostorozó hazaszeretete van. És nem, ezt a gondolkodásmódot nem Adytól loptam el, már akkor is jelen volt az én fejemben, mikor Ady Endréről nem is tudtam semmit.

-Valahogy, Adyhoz hasonlóan engem sem értenek meg az emberek, kicsit másképpen gondolkodom, mint az átlag.

-Még mielőtt komolyabban tanulmányozni kezdtem volna Ady költészetét, már akkor is érdekelt a versírás, és szimbolista verseket írtam. Persze közel sem akkora művészi értékűekkel rendelkezőket, mint Ady, de hasonló üzenettel és hasonló felépítéssel.


Egy éve tanulmányozom az életét, és egyre több (fent fel nem sorolt) hasonlóságot találok köztünk. Még a nőkkel való kapcsolataim is rá hajaznak... Sőt, hozzá hasonlóan egy picit én is egoista vagyok.

Tudom, ennyi dolog alapján még nem lehetne elhamarkodottan mondani, hogy újjászületett bennem Ady Endre, de a dologhoz még hozzátartozik, hogy kétszer álmodtam is már vele... Nem tudom, hogy ez azért volt-e, mert sokat gondolkodom ezeken a dolgokon, vagy ez is egyfajta üzenet akar lenni...

Szerintetek mire utal ez a sok hasonlóság és véletlen egybeesés? Lehetséges az, amit én gondolok, vagyis az, hogy Ady lelke lakozik bennem?



2013. dec. 4. 20:48
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

A kor és nem kimaradt:

19/F

2013. dec. 4. 20:50
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. dec. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 II.Dartheon ***** válasza:

amiket íraz, jó, de ez ez: "ogy újjászületett bennem Ady Endre," téves.

Mint minden ember, ő is csak egy lélek.. és igen, az ezt a nevet felvevő lélek lehetsz akár te is, bár lehet hogy csak beképzeled magadnak, mert nagy a hasonlóság.

2013. dec. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
NEM :DD
2013. dec. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Kedves Dartheon!


"Mint minden ember, ő is csak egy lélek"

Kifejtenéd ezt részletesebben? Csak mert így első olvasatra pont az ellentéte annak, ami a valóság.

2013. dec. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha még 2-3 évvel érettségi után is fel fogod tenni ezt a kérdést komolyan válaszolok.
2013. dec. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 II.Dartheon ***** válasza:

ejj dexter :D

nos.. köztudott h van lélekvándorlás, és a lélekúj testet vesz fel minden új életnél.. és igen, előfordulhatott az, h a srác, aki kiírta a kérdést, az ő lelke vmikor Ady Endreként volt ismert.

2013. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Erről eszembe jutott, hogy egyszer egy volt osztálytársam is azt álmodta, hogy ő volt Ady Endre... és ő lány XD
2013. dec. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én meg Hitlerre hasonlítok sok dologban, sőt egyszer álmomban egy bunkerben voltam és fejbelőttem magamat (nem viccelek, halálkomolyan), de szerintem ez nem feltétlen jelenti azt hogy előző életemben Hitler voltam :)
2013. dec. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"köztudott h van lélekvándorlás" Ez jó :)


Maradjunk annyiban, hogy nem köztudott, és kb. annyira hiteles és bizonyított, mint hogy van mikulás.

2013. dec. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!