Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten sosem téved, akkor...

Ha Isten sosem téved, akkor mért buknak el nagyon sokan azok közül, akiket előre kiválasztott?

Figyelt kérdés
Sok ilyet ismerek, és mostanában magamon is érzem, hogy én erre talán nem vagyok képes, mert nagyon nehéz a suli, és nagyon sok a kísértés, és egyszerűen sosem tudom megállni .Tudom, hogy benne van a Bibliában, hogy sokan el fognak bukni, de akkor mért nem választ helyettük mást? Szégyenlem, ahogy élek, és tudom, hogy ez neki nem tetszik, pedig már megtértem, be is merítkeztem, de visszajöttek ugyanazok a dolgok, amik régen, még talán jobban is . Kíváncsi vagyok mit gondoltok ti, akik ugyanebben hisztek. ( És csak olyan válaszoljon, ha megkérhetem )

2013. dec. 7. 19:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nekem nem derült ki az írásodból, hogy pontosan melyik vallásban hiszel, de az én egyházam azt tanítja, hogy Isten pontosan tudja, hogy az ember milyen esendő és ha 20x követed el ugyanazt a bűnt, akkor 20x bocsátja meg, és ha 200x követed el, akkor 200x. Persze mindig meg kell bánni és törekedni kell a jóra, sőt még a bűnre vezető alkalom elkerülésére is. Az nem baj, ha elbuksz, de mindig legyen erőd felállni, beismerni a hibádat és újra teljes erőbedobással a jóra törekedni.
2013. dec. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%
Nos kedves Kérdező, ne tudom melyik felekezethez tartozol, így választ tudnék írni ezzel kapcsolatban, de nem biztos, hogy egyezik a Biblia, ill.Jézus Tanításáról alkotott nézetünk ebben a Témában.
2013. dec. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Talán annyit még, hogy mit értesz az alatt, hogy "előre kiválaszt".

Ugyan is a bibliában leírtak mindenkire vonatkoznak, és mindenkit hív, és az egyedek döntik el, hogy hallják vagy sem, eleve elrendelés nincs,

De ah tudnám hova tartozol, akkor talán jobban a képbe tudnék lenni.

2013. dec. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Pünkösdi gyülekezetbe járok. Tudom, hogy minden embert hív, de úgy értettem, hogy előre elhív, hogy kiválasztja azokat az embereket, akiken keresztül szeretné hívni a többi embert is . #1 . válaszolónak annyit, hogy teljesen igazad van, csak ezt nekem olyan nehéz elfogadni, hogy már nem tudom hány éve mindig csak ugyanaz és ugyanaz a kör, és talán magamnak nem tudok megbocsátani :)
2013. dec. 7. 20:21
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Mivel ez hülyeség ezért jót röhögtem. Ha "isten" teremt mindent akkor amit csinálsz azt "isten eszközeivel teszed" XD De mivel ez hülyeség ezért XD Atya világ nem hiszlek el hogy ekkora hülyeséget kérdezett egy ember XD Ha ez érdekell akkor öld meg magad akkor együtt lehetsz "istennel" XD Fúú de jót röhögtem.
2013. dec. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
ma 21:27 : Ma bebizonyítottad, hogy az internet használatot tényleg éltkorhoz kellene kötni. Engem egyre jobban kezdenek idegesíteni az ilyen mindenttudó kamaszok ostobaságai.
2013. dec. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

#5 Primitív vagy, remélem ki fognak innen is tiltani.


Kedves kérdező, mi bajod van magaddal?:(

2013. dec. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
43%

Sajnos szomorú dolog ez,

Ebből is látszik, hogy nem kapnak megfelelő Bibliai oktatást képzést, az emberek, a "vallások" ezreiben.


A 2. válaszoló vagyok.

Nos engem az érdekelne, hogy mielőtt megkeresztelkedtél, elgondolkodtattak e téged azon, mi a keresztelkedés, mivel jár, megtanították- e neked, hogy a biblia erkölcsi értéke szerint kell élned onnantól, vagy csak gyorsan "bekeresztelkedtél" valahova egy fellángolástól,


Jézus azt a parancsot adta, hogy a követője akkor keresztelkedjen meg, ha már erős alapra épít, és kiszámolva a költségeket, végig tud építkezni

Van egy olyan érzésem, hogy Te nem számoltál a keresztény élet "következményeivel"

Jézus nem mondta, hogy ha a követője leszel akkor burokban Fog tartani, és mindentől védve leszel.

Hogy milyen bibliai oktatásban volt részed a keresztelkedésed előtt, azt csak sejtem, de igazából nem is ide kellene segítségért fordulnod, hanem a pásztorokhoz.Ők azért vannak, hogy a nyájra Isten nyájára ügyeljenek, és segítsék őket.

A Pásztor ismeri minden egyes Juhnak a külsejét, és a hangját is.

Feltéve ha a Biblia alapján ellátja azokat a teendőit ami miatt Pásztornak lett kinevezve.

Sajnos mint sok egyéb ez is tanításbeli eltérést mutat, mert vagy nem olvasták, vagy nem értik, mit jelent Isten gyülekezetét vezetni, és arra vigyázni.

a számadás napján hogyan fognak az emberekkel ezek a személyek elszámolni?....

2013. dec. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy csúnyát írtam az előbb neked. De olyat soha nem mondunk valakinek, hogy ölje meg magát és nem gúnyoljuk, amikor nincs a toppon.

Ha tehetném visszaszívnám, de nem mindent lehet visszavonni. Van amit már késő.

2013. dec. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Mivel Isten sokkal bölcsebb,és következetesebb mint az emberek legtöbbje,ezért meglehet,hogy a "kiválasztottság" fogalmát némileg félreértelmezed,mert neked is félreérthetően adták át mások az üzenetet.


"Szégyenlem, ahogy élek, és tudom, hogy ez neki nem tetszik, pedig már megtértem, be is merítkeztem, de visszajöttek ugyanazok a dolgok, amik régen, még talán jobban is ."


Ebből már láthatod is,hogy azt az Istent,aki előtt szégyenkezned kell azért,mert nem vagy tökéletes,emberek találták ki.Ha Isten tudja,hogy milyen vagy,akkor miért választott volna ki? azért,hogy ő összevont szemöldökkel elégedetlenkedjen,mert ez olyan jó érzés neki,és annak is örül,hogy téged mardos a bűntudat,kisebbségi érzés? Bizony mondom,ez az Isten emberi kitaláció.És nem Isten létét tagadom,hanem azt vallom,hogy figyelni kell,hogy ne vezessenek félre az emberek.

Ne szégyenkezz magad miatt! sohasem leszel tökéletes,csak törekedhetsz rá.Igyekezz jobb lenni önmagadhoz képest.Vissza fogsz esni,igen...háromszor fogod őt megtagadni,igen...mert ilyen az ember.Mindannyian ki vagyunk választva,az életre.A játék a lényeg,az út.Nincs olyan,hogy végcél,és nem kell a világot sem megváltani(tudom,nem is ez a célod)

2013. dec. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!