Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az alábbi kifejezés...

Mit jelent az alábbi kifejezés a gyakorlatban, pontosan mit foglal magába? Egy római katolikus oldalon olvastam.

Figyelt kérdés

Egy bérmaszülőnek lehet több bérmagyereke is, de azt neki kell mérlegelnie, hogy hány személynek vállalhatja felelősen ezt a feladatot, hogy lelki- és imaéletében teljesíteni is tudja-e a vele járó kötelezettséget.


Ebben a szövegkörnyezetben mit foglal magába a gyakorlatban a "lelki- és imaélet", azon belül pedig konkrétan a "lelki életben" való segítség? Mit csinál az, aki a "lelki életben" segít?


Illetve, hogyan segíthet valaki az "imaéletben"?


A segítő válaszokat köszönöm szépen!


2013. dec. 11. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a követelmény abban az esetben jöhet szóba, ha a szülők meghalnak és neki kell a hit szerinti életet biztosítani. Ha a szülők élnek, ez az ő feladatuk (lenne). Tehát hogy a Jancsika (Juluska) továbbra is imádkozzon, járjon templomba, neéljen léha, kicsapongó életet, stb.
2013. dec. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az még fontos: ez egy felnőtt keresztséggel kapcsolatban írt válasz volt. Tehát olyankor, amikor már a keresztelendő maga választja meg a keresztszülőt, és a szülőknek valójában már beleszólásuk se nagyon van az egészbe, mivel ők nem hívők és nem is tetszik nekik ez a lépés.


Tehát ilyen esetben is ez a feladat a választott kereszt- és bérmaszülőre tartozik?

2013. dec. 11. 18:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen. De a kereszt- és bérmaszülő még a szülők életében is betölti ezt a szerepet. Például ha a szülők elhanyagolják a hitéletet, nem fektetnek hangsúlyt a gyermekük hitéleti nevelésére, nem járnak templomba, nem ápolnak kapcsolatot katolikus közösséggel sem. A gyermek ilyenkor is fordulhat a kereszt- és bérmaszüleihez. A valóságtól ne legyünk azonban elrugaszkodva: a többség már nem ilyen szempontok alapján választ, hanem a rokoni kapcsolat, a hagyomány (oda-vissza keresztszülőség) vagy az anyagiak, befolyás is számításba jönnek.
2013. dec. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az újabb választ!

Abban olvastam ezt:


" a többség már nem ilyen szempontok alapján választ, hanem a rokoni kapcsolat, a hagyomány (oda-vissza keresztszülőség) vagy az anyagiak, befolyás is számításba jönnek."


Igen, sajnos ezt én is látom a környezetemben.


De konkrét esetemben (én vagyok a keresztelendő felnőtt) csakis az motivált, hogy olyan keresztszülőket (és egyben bérmaszülőket)találjak magamnak, akik gyakorló, hithű katolikusok. Akikhez fordulhatok, ha kérdésem van, akikkel beszélgethetek hitről, a mindennapi életről bensőségesen, keresztényként.


Engem nem érdekel az, hogy nem rokonom (hiszen egy vallást nem gyakorló családból származom), és az anyagi oldal eszembe sem jutott.


Tudom, lehet, hogy hihetetlen az, hogy még ilyen létezik, de: számomra a lelki élet a fontos, az, hogy legyen olyan mellettem, akiben megbízom, mert életét áthatja a hit, azt megéli és így bizalommal fordulhatok hozzá. :)

2013. dec. 23. 00:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Remélem, találsz majd olyan közösséget is, ahol hozzád hasonlóak vannak. Egészen más az, ha valaki így nő fel és katolikus közösségekhez tartozik gyermekkora óta. Azt kívánom neked, hogy sohase inogjon meg a hited, legyen mindig "embered", aki megerősít a nehézségek idején is. De azt is tudni kell, hogy mindannyian csak emberek vagyunk, bukdácsolunk, tévedünk, sokszor súlyosan és életreszólóan. Külön kell tudni választani a hitet és a követőit. Isten szent és igaz marad akkor is, ha a követői nem azok.
2013. dec. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!