Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az, hogy "Én fiam...

Mit jelent az, hogy "Én fiam vagy te, ma nemzettelek téged" (Csel 13:33)?

Figyelt kérdés

Tud valaki értelmes magyarázatot adni erre a versre, figyelembe véve a szövegkörnyezetét is? Teljesen egyértelmű, hogy Jézus feltámadásáról van szó, de akkor miért mondja, hogy "ma nemzettelek téged"?


"És mikor mindazokat elvégezték, amik ő felőle megirattak, a fáról levéve sírba helyhezteték. De az Isten FELTÁMASZTÁ őt halottaiból: És ő megjelent több napon át azoknak, kik együtt jöttek fel ő vele Galileából Jeruzsálembe, kik néki bizonyságai a nép előtt. És mi hirdetjük néktek az atyáknak tett ígéretet, hogy azt az Isten betöltötte nékünk, az ő fiaiknak FELTÁMASZTVÁN Jézust: MINT A MÁSODIK ZSOLTÁRBAN IS MEG VAN ÍRVA: Én Fiam vagy te; MA NEMZETTELEK TÉGED. Hogy pedig FELTÁMASZTOTTA őt halottaiból, úgy hogy nem is fog többé az enyészetbe visszatérni, azt így mondotta: Néktek adom a Dávid biztos szent javait. Azért mondja másutt is: Nem engeded, hogy a te Szented rothadást lásson. Mert Dávid, minekutána a saját idejében szolgált az Isten akaratának, elaludt, és helyhezteték az ő atyáihoz, és rothadást látott. De akit Isten FELTÁMASZTOTT, az nem látott rothadást." Csel 13:29-37



#Jézus #feltámadás #ma nemzettelek téged
2013. dec. 11. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:

A lábjegyzet a 2. zsoltárra utal, ahol ugyan ezt olvassuk, vagy is Pál idézett a zsoltárok könyvéből:

(Zsoltárok 2:7)  7 Hadd adjam hírül Jehova végzését! Ezt mondta nekem: „Te vagy az én fiam; Én atyáddá lettem a mai napon.


Isten már kötött a Fiával egy szövetséget a Királyságra vonatkozóan]; ő azt mondta nekem: ,Fiam vagy, én ma lettem az atyád.’”

(Zsoltárok 89:27) 27 Én pedig elsőszülötté teszem őt, A legfelségesebbé a föld királyai között. . .


A Király tehát Isten saját Fia, a hozzá legközelebb álló, kipróbált, lojális, megbízható.

A Király azután a királyi hatalom iránti jogcímére utal, mivel Isten azt mondta neki: „Kérjed tőlem, hogy örökségül adjam neked a nemzeteket és saját tulajdonodul a föld határait.” Az örökség Őt illeti meg, mint akit Isten az elsőszülöttjévé tett; csupán kérnie kell, s Ő meg is teszi ezt, hisz oly nagyon vágyik megvalósítani Isten földünkre vonatkozó akaratát.

Pál jól tudta, hogy ez sokak számára nehezen elfogadható dolog lehet, ezért megmagyarázta, hogy amiről beszélt, az nem más, mint „az ősatyáknak tett ígéret jó híre”. Kimutatta ezt azzal, hogy idézett előbb a Zsoltárok 2:7-ből, majd az Ésaiás 55:3-ból, végül pedig a Zsoltárok 16:10-ből. Az utóbbi írásszövegből érvelve megmutatta, hogy az nem teljesedhetett be Dávidon, mert ő igenis „rothadást látott”. Tehát olyan valakire kell vonatkoznia, aki „nem látott rothadást”, mivel Isten feltámasztotta a halottak közül (Cselekedetek 13:32–37).


Nem abban az értelemben lett a fia, a szöveg össze függésen kívül a lábjegyzeteket is meg kell nézni, hogy összhangban legyenek az írások egymással.

2013. dec. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A keresztelés, vagy alámerités Jézus beiktatása messiási munkájába. Ezért hallható az Atya hangja, aki Ésaiás 42:1 szavait idézi, de az idézetben lévő "szolga" szót "fiúval" helyettesiti, mivel rámutat a valódi fiúságra és a Fiú születésére.

Bizonyára egyetértesz abban, hogy van forgalomban hamis pénz, mint ahogy sok hamis tanitás, vagy vallás is van. Ahhoz, hogy megtudd különböztetni, az igazi jellemzőit kell tudnod. Van egy egyszerű módszer a biblia tanulmányozására. Témakörökre épitve kapsz választ minden olyan kérdésre, amely érinti az Istennel ápolt kapcsolatodat. Különben elveszel a részletekben, amik nem annyira fontosak. Például, miért van Istennek szervezett népe?

2013. dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Igen, az Evangéliumban, és a Pál leveleiben(meg a többi íróéban is), amikor idézet hangzik el a héber iratokból, az többnyire arra mutat, hogy az Írásoknak, mindegyiknek, amelyek Jézusra vonatkoztak (amelyiket te is idéztél), be kellett teljesednie rajta.


Például:

Zsoltárok 2:7 "Hadd adjam hírül Jehova végzését! Ezt mondta nekem: „Te vagy az én fiam; Én atyáddá lettem a mai napon."


Zsidók 1:5 Melyik angyalnak mondta például valaha is: „Te vagy az én fiam; én atyáddá lettem a mai napon.” És ismét: „Én atyjává leszek, ő pedig fiammá lesz.”


Zsidók 5:5 "Így a Krisztus sem maga dicsőítette meg önmagát azzal, hogy főpap lett, hanem az dicsőítette meg őt, aki így beszélt róla: „Te vagy az én fiam; én atyáddá lettem a mai napon.”

2013. dec. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!