Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lesz nálatok a karácsonyi...

Mi lesz nálatok a karácsonyi ebéd? Mit csináltok karácsonykor és hogyan készültök fel rá?

Figyelt kérdés

2013. dec. 16. 00:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Kérdéseidre a választ:


1. Azt nem tudom pontosan, hogy mi lesz az ebéd, bár nyilván nekem is vannak olyan ételek amelyet szívesen létnék az asztalon, de abban mindenesetre biztos vagyok, hogy a kedvenc ételemet el fogják készíteni nekem :-)


2. Én a karácsonyt nem vallási ünnepként tartom, inkább úgy mint egy családi összejövetelt, ahol együtt vagyok a szeretteimmel. Éppen ezért lényegében a karácsonyom is úgy telik, mint a többi átlagos nap, ezért nem készülök rá különösebben. Mivel persze az emberek ilyenkor fogékonyak a vallási témákra, ezért szívesen beszélek/írok ilyen témakörben.


Üdv :-)

2013. dec. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Olyan, mint más vasárnapon. Nem csinálunk egy hétre való kaját. Csak süteményeket sütök előre. Karácsonykor összejön a család, (már aki tud), és ennyi.)
2013. dec. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 KZitus ***** válasza:
50%

Szervusz


Kedden dolgozom, szerdán nagy nagy szerettel várom messziről hazautazó leányomat a férjével, drága vejemmel. A kedvencét (tejfölös karfiolleves sajtos nokkedlivel) ételét készítem el. Nem ünnepelem a karácsonyt, de szeretettel gondolok előre is arra, hogy összejön a család. Amikor együtt vagyunk az mindig örömteli:)

2013. dec. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kései Sirató ***** válasza:

Töltött kacsacomb, párolt lila káposztával.

Ezenkívül lesz pulykaragú leves, töltött káposzta. Ez mind biztos, amiben még nem vagyok biztos: lehet, hogy lesz bazsalikomos lazacsült is. Köretnek általában krumli és rizs is készül, nem szereti minden családtagom a krumplit.

Áldott ünnepeket kívánok és szeretettel ajánlom figyelmedbe a mindmegette.hu receptjeit! :)

2013. dec. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bejgli meg mézes süti biztos lesz, a többit még nem tudom. Biztos valami hús, amit én nem eszem, úgyhogy kelleni fog nekem valami más :-)
2013. dec. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szentesti menü: húsleves, rántott párizsi szelet (csirkemell), rántott sajt, sült csirke, krumplipüré, mártás és saláta. Süteménynek mézes krémes, bejgli, mézes kalács, gesztenyés kifli.


Első nap szűk családi kör, 25-én templomba megyünk és egyik nagyszülő, 26-án másik nagyszülő.


Nem tervezek egyik évben sem nagy lakomát, de azért szeretjük, ha van választék. Fa díszítés szintén 24-e reggelén lesz, ajándékozás este. A többi még kérdéses, a házat már feldíszítettük. :)

2013. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

karácsonyi menü:rántott fogas,halászlé,töltött káposzta

sütik:bejgli,zserbó,mézes kalács,gyümölcs kenyér,torta

24-én délután feldíszítjük a fát,majd apu felhozza a mamát,és aztán jön egy kisebb családi vacsi.

25-én megyünk a másik mamámékhoz,majd valamikor keresztanyumékhoz.:)Készülni anyum szokott sütéssel,főzéssel,de mi is besegítünk.:)

15L

2013. dec. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok és köszi, hogy válaszoltatok!


Nálunk valószínűleg halászlé, rántott hal (vegyes salátával és citrommal; vagy rizzsel és párolt zöldséggel), töltött pulyka és comb valami körettel (valószínűleg krumplipüré), illetve beigli és mézes kalács lesz. A gesztenyepürében nem vagyok biztos.


A salátához kell: paradicsom, paprika, hagyma, uborka, néha cukkini és olíva bogyó + saláta levél. Ezt meg kell szórni kaporral és leönteni olíva olajjal + ecettel, esetleg minimális kis vízzel.


Én bevallom, hogy fagyit vagy gyümi tortát ennék, vagy valami pudingos és zselés cuccot, de az tuti nem lesz. :D


Töltött káposztát, lencsét azt hiszem új évkor eszünk.

A recept ötleteket köszi, lehet ki kellene próbálni valami innovatív íz világot is...


Jaj és az ünnepi virslit el ne felejtsem...

24.-én estig apukámnál leszek.

Aztán jön a "Jézuska" :D

25.-én, 26.-án pedig otthon valószínűleg, ha nem megyünk sehová. Csak a karácsonyi hangulat miatt lesz más.


A lakás már ki van diszítve (belül). Majd még a kari fát nem tudom, hogy mi vagy az angyalok fogják díszíteni :D

De most látom, hogy egy kedves válaszoló is írta ezt programnak:)


Egyébként ennyire nem vagyok lelkes, mint amennyire látszik, de remélhetőleg nem lesz rossz:)

Amikor esik a hó, néha mentünk szánkózni vagy a hegyekbe sétálni.


Áldott, békes, boldog karácsonyt nektek és sok-sok szeretetet kívánok!

2013. dec. 17. 01:01
 9/9 A kérdező kommentje:

Biztos lesz a TV-ben sok jó film, bár elég ritkán nézek TV-t, azt is inkább este 8 után. A karis filmek tök jók.

Ezt mindenkinek ajánlom:

[link]

2013. dec. 17. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!