Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van ennek az elgondolásnak...

Van ennek az elgondolásnak valamilyen hivatalos elnevezése vagy csak egy egyedi világszemlélet?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok hivatalosan reformátusnak lettem megkeresztelve és alapvetően vallásosnak nevelve de nem gyakorlom ezt. kialakult egy olyan világszemléletem aminek annyi maradt a gyökere hogy volt egy teremtő erő (talán ez Isten) ami létrehozta az ősrobbanáskor talán ezt a mindenséget. az alapot amin kialakulhatott a létezés. mienk, és a többieké a rengeteg más univerzumban. ennyiben merül ki. mai álláspont szerint a semmiből nem leeht valami. ezt nem tudják megcáfolni. egy valláshoz sem kötődöm nem tudjuk mi az igazság mind mást mond és kötöttségei vannak, nem tudni hányszor írták át a bibliát mit vágtak ki belőle. nem mentem utána keleti kultúrák vallásainak sem(de azt hiszem ezekben van talán hasonló) azt "érzem" nem tudom jobban megfogalmazni hogy ez a lélek a testemben tapasztalni jött ebbe a világba és ha meghalok, átkerül valahová máshová (talán ez a menny) szóval fura összesség ez, nem tudom sikerült-e átadni teljesen. (azt is tudom hogy a gondolatnak teremtő ereje lehet és talán ha elég erősen él bennem, így is van ahogy elgondolom -de ez mellékes most csak egy gondolat) nem tudjátok van ennek a világszemléletnek valamilyen elnevezése? olyan mintha keresztény alapokon nyugodna valamilyen keleti vallás felszínes mondandója egybegyúrva a saját elképzelésemmel
2013. dec. 21. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz.

Elolvastam a gondolataidat, és egyéni "vallást" hoztál létre az innen onnan hallottak alapján, ilyen olyan vallásokból.


Viszont a teremtést Isten nem az Ős robbanás által hozta létre.

S az univerzumban, az angyalokat és a teremtőt kivéve más hol élet nincs abban az értelemben, hogy laknak, mint mi itt emberek a földön.

Egyébként pedig egy Isten van és egy tanítást alkalmaz, nem több ezer félét, amelyek emberek életéhez alkalmazkodik

Az embereknek kell Isten tanításához elvárásaihoz igazítani az életüket, és nem fordítva.


Ha szeretnél úgy élni, és megismerni ki Ő, és mi az igazság, akkor írj, elmondom mit kell tenned.

Ha nem akkor most elköszönök, legyen szép napod.

2013. dec. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyedi világszemlélet, az enyém is valami hasonló (bár én nem hiszek teremtő erőben). Van egy elképzelésem a világról, ami vagy bejön, vagy nem. Remélem, van túlvilág, és kerülünk valahová, mert az agyam képtelen felfogni azt, ha semmivé válunk.

Nem érdekel egyik vallás sem, úgy élek, ahogy azt én helyesnek tartom. Ne érezd rosszul magad, ha nem tartozol valláshoz, gondolkodj úgy ezekről a dolgokról, ahogy Te helyesnek érzed.

2013. dec. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
igen, eléggé úgy hangzik, nekem a taoizmus meg a hinduizmus jutott eszembe, ott is van meny, csak más minőségben mint a kereszténységben. pl más univerzumok érthetők a felsőbb szintek alatt, annyira nem vagyok benne a hindu világszerkezetben, de olvasgas purusa teremtéselméletet,
2013. dec. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs neve, de egyedinek egyáltalán nem nevezném, nagyon sokan gondolkodnak hasonlóan. Mivel hiszel Istenben, leginkább a "maga módján vallásos" kategóriába esel bele, mint Európa lakosságának kb. 90 százaléka.
2013. dec. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

teista evolúció


[link]

2013. dec. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez leginkább hinduizmusra jellemző felfogás, bár az ennél jóval több.
2013. dec. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Amit leírtál, abból valójában az derül ki, hogy 50-50%-át látod annak, hogy van-e Isten vagy nincsen.

Isten egyszerű választ ad neked erre:

Természetesen minden háznak van építője, aki pedig mindent megalkotott, az Isten az” (Zsidók 3:4).

2013. dec. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!