Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan protestáns vallás,...

Van olyan protestáns vallás, aki nem vallja a hit egyedüli üdvözítő erejét?

Figyelt kérdés
Bocsánat, ha nem a legjobb a megfogalmazás, azt értem ez alatt, hogy van-e olyan protestáns vallás, ami szerint egy afrikai ember, aki soha életében nem hallott még a kereszténységről, üdvözülhet. (Pl. ha követi a lelkiismeretét, stb.) Csak azt tudom, hogy a katolikusok ezt mondják, és hogy van olyan protestáns vallás, ami nem, de nem tudom, az összes ilyen-e. Köszönöm a válaszokat.
2013. dec. 22. 23:59
 1/8 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia!


Bocs, nem vagyok protestáns, de válaszolok.


Az újszövetségi pistis szónak nem hit a fordítása, hanem hűség, bizalom. Hűség a világossághoz. A világosság minden hagyományban megtalálható. Indiában, Iránban, Tibetben, Egyiptomban, Görögöknél, Toltékoknál, stb...! Bárki üdvözülhet, megvilágosodhat vagy elnyerheti a megváltást, nincs egyedül üdvözítő vallás.

2013. dec. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 megfelelő ***** válasza:
A Biblia azt írja, hogy azok a lelkiismeretük szerint lesznek megítélve.
2013. dec. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Jézus amikor a földön volt, két útról beszélt. Hidd el nincsen harmadik. Minden ember(jelképesen), mind a több mint 7 milliárd ezen a két úton él. Egyik a halálba, a másik az örök életbe vezet.

Mindegy melyik földrészen, vagy országban élünk, ez igaz. Ma még van lehetőség minden embernek eldöntenie melyik utat választja. A keskeny utat megtalálták már afrikaiak, muzulmánok, hinduk, zsidók, protestánsak, katolikusok, néptől, nemzettől és etnikai hovatartozástól függetlenül. Nem hit üdvözítő ereje fog megmenteni, hanem a Krisztus váltságáldozatába vetett hitünk gyakorlása. Erről szólnak az Evangéliumok.

Üdvözöllek.

2013. dec. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nem a ti véleményetekre lennék kíváncsi most, hanem konkrét protestáns egyházak nevére, akik azt tanítják, hogy keresztény hit nélkül nem lehet/lehet üdvözülni.
2013. dec. 23. 18:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Na, még pontosabban igyekszem megfogalmazni: konkrét egyházak nevére vagyok kíváncsi, amelyek azt tanítják, hogy az általuk vallott hiten kívül nem lehet üdvözülni, és olyanokra, amelyeknél ez nincs így.
2013. dec. 25. 13:12
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


Én a Keresztény Advent Közösségbe járok. Mi azt valljuk, hogy az üdvösség Isten ajándéka minden ember számára, így értelemszerűen az afrikai ember is - aki soha életében nem hallott még a kereszténységről - üdvözülhet.


Üdv. Péter

2013. dec. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ilyen válaszokra vagyok kíváncsi.
2013. dec. 26. 12:47
 8/8 anonim ***** válasza:
szia, a protestantizmus kifejezés a latin eredetű protestál(tiltakozik) szóból származik, és tulajdonképpen a római katolikus egyház megreformálásáért(pl.búcsúcédulák árusítása és az egyházi élet további visszásságai ellen) indult vallási mozgalmat jelenti. tehát a Bibliából kiindulva alap teóriája, hogy az igaz ember hitből él és csakis a Krisztusba vetett hite által üdvözül(meg kell teremteni tehát a lehetőségét annak, hogy mindenkihez anyanyelvén jusson el a Szentírás: Biblia fordítás, 16.század)
2014. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!