Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyha veletlenul aldoztam...

Hogyha veletlenul aldoztam ugy hogy bunt kovettem el akkor mit kell hogyan kell meggyonjam ezt?

Figyelt kérdés
peldaul regebb nem tuttam hgy a maszturbalas az bun

2013. dec. 24. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bezárod a szobád ajtaját, letérdelsz és kéred Jézust, hogy bocsásson meg neked.
2013. dec. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Ha tényleg nem tudtad egy adott dologról, hogy az bűn, és nem is érezted belül, magadtól sem, hogy nem kéne, és úgy csináltad, az nem bűn. Ugyanis bűnt csak tudva és akarva lehet elkövetni.


Amúgy, általában, ha súlyos bűnt követtél el, és utána áldoztál a misén, akkor ezt így szépen elmondod a következő gyónásodban, ugyanúgy, mint bármilyen másik bűn esetén.

2013. dec. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gondolom, akkor a legközelebbi gyónáskor bevallod azt is, hogy a múltkor úgy áldoztál, hogy bűnt követtél el. Biztos nem lesz ebből semmi baj.

Bár annyira nem értek hozzá, én nem szoktam gyónni, nem vagyok katolikus.

2013. dec. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
de most tenyleg hosszan eszletesen mondjam el i tortent amugya maszturbalas az paraznalkodasnak szamit?
2013. dec. 24. 13:41
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem kell hosszan részletesen mert Jézus mindenről tud. Jézusnak az számít, hogy ha bevallod, hogy bűnös vagy és kéred, hogy bocsásson meg neked. De ezután próbálj meg többször ne vétkezni. Bármi baj esne nem kell kétségbe esni, mert Jézus mindig készen áll megbocsájtani neked.


Ha részletesen be kellene minden bűnt vallani az hónapokba telne + nem hinném, hogy pontosan vissza tudnál minden egyes bűnödre emlékezni (ha csak nem vagy Ted Mosby).


Amúgy pedig bálványimádásnak számít:


"Öldököljétek meg azért a ti földi tagjaitokat, paráznaságot, tisztátalanságot, bujaságot, gonosz kívánságot és a fösvénységet, ami bálványimádás;"

Kol 3:5


Paráználkodni a szívedben pedig már paráználkodhattál, ha kívánsággal néztél utána (gondolatokban is akár):


"Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kívánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében."

Máté 5:28

2013. dec. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem mondták el? Pedig a "külsősöknek" elég részletekbe menően el szokták mondani...
2013. dec. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Öldököljétek meg azért a ti földi tagjaitokat, paráznaságot, tisztátalanságot, bujaságot, gonosz kívánságot és a fösvénységet, ami bálványimádás;"

Kol 3:5 Ez igy van de kár ,hogy elferditve (saját ferditésű bibliábol van .)

2013. dec. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Zöldlomb Legolas neked mi bajod van?
2013. dec. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amúgy itt van meg lehet nézni:

[link]


Meg itt is:

[link]

2013. dec. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A fösvénység arra inditja az embert hogy minden erejét a pénzszerzésre forditja vagyis hogy a mammon bálványát imádja. Ennek mi köze a gyonáshoz ?
2013. dec. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!