Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Ha Jehován...

Jehova tanúi! Ha Jehován kívül nincs más istenség, hanem csak teremtmények, akkor miért dicsőíti Jézust a Mennyei Atya a János 8:54-ben?

Figyelt kérdés

2013. dec. 29. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%

Köszöntelek.


Nos ha megnézed a keresztutalásokat, hamar megtudod, miért.

De nem Istenként Dicsőíti, hanem elismeri, hogy Ő az akit küldött, vagy is maga a teremtő is bizonyítja, hogy Ő a megváltó, más megváltó nincs és nem is fogad el senkit.


De nézd csak:

(János 8:54) 54 Jézus így válaszolt: „Ha én dicsőítem magamat, a dicsőségem semmi. Az Atyám az, aki megdicsőít engem, ő, akiről azt mondjátok, hogy a ti Istenetek,


ennek a versnek az egyik lábjegyzete ezt mondja:

(Cselekedetek 3:12, 13) . . .? 13 Ábrahám, Izsák és Jákob Istene, ősatyáink Istene megdicsőítette Szolgáját, Jézust, akit ti kiszolgáltattatok és megtagadtatok Pilátus színe előtt, mikor ő már úgy döntött, hogy szabadon bocsátja.


Sajnos a Farizeusok nem is merték fel a messiást annak ellenére sem, hogy Jehova hatalmat adott neki és, olyan képességeket, amiket senki más nem kaphatott, még hangosan többször is elismerte az égből a fiát, hogy Ő az.

2013. dec. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%

Talán még annyit, hogy a versben Isten szolgájának hívja a fiát,

Ebből is jól látható, hogy bár hatalmat kapott, most már királyként uralkodik, de ez nem teszi a mindenható Istennel egyenlővé,

2013. dec. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 megfelelő ***** válasza:
ján.5.18 ... hanem az Istent is Atyjának mondta, és egyenlővé tette magát az Istennel.
2013. dec. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A #3-ik válaszolónál a pont! Köszönöm :)
2013. dec. 30. 10:06
 5/13 anonim ***** válasza:
11%

A megfelelő nevű kedves válaszoló kiragadott egy biblia verset,amit a Farizeusok gondoltak.

A nem hívő zsidók érveltek úgy, hogy Jézus egyenlővé próbálja tenni magát Istennel, amikor azt állítja, hogy Isten az Atyja. Jóllehet Jézus helyénvalóan nevezte Atyjának Istent, sohasem állította azt, hogy egyenlő Istennel. Nyíltan válaszolt a zsidóknak: „Bizony, bizony, mondom nektek: A Fiú magától nem tehet semmit, csak azt teheti, amit az Atyától lát” (Ján 5:19, Kat.; lásd még: János 10:36; 14:28)


Jézus mindig határozottan kijelenti, hogy az atyja küldte, és nem magán kezdeményezésből jött, és semmit nem tesz csak amit az Atya mond, vagy enged.

s ha a vers Isten szolgájának nevezi Jézust, akkor hogyan lehetne egy rangban vele?

Az Tény, hogy rendelkezik bizonyos Istentől kapott képességekkel, de ezt kapta, és már csak ezért sem lehet egyenlő Istennel, mert akkor saját maga is rendelkezne ilyen hatalommal, és nem kellett volna kapnia.


De hát Ti tudjátok.

2013. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 sandor76 ***** válasza:
15%
1, es 5, Szep eggyertelmu valaszok.
2013. dec. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Idönként elgondolkodom, hogy olyan egyértelmü a Biblia tanítása.


Olyan egyszerü és szép. Az egyszerü, müveletlen ember számára van írva.


Még az apostol is írta, hogy Isten a világ "egyszerü" embereit választotta ki, hogy megszégyenítse a "bölcseket"


Olyan egyszerü megérteni, ezt a Bibliai verset is, ha nem tépjük ki a szöveget az össszefüggésböl, és kutatunk egy kicsit a Bibliában.


Eddig ezen az oldalon, nem olvastam egyetlen egyszer sem, hogy valaki a háromságtan hivök közül megmagyarázott volna csak egyetlen egy verset is, amelyik pontosan arról ír, hogy Jézus Krisztus alá van rendelve Atyjának.


Hisz még a földi királyok és hányszor "megdicsöítették" fiaikat....


No de természetesen mindenki hisz amit akar, akár a Télapóban is ... de ha már ennyire harcol valaki, akkor miért nem tudja megmagyarázni, például azt, amikor Jézus azt mondta magáról, hogy az "én Atyám nagyobb nálamnál"...vagy miért mondta Atyjához intézett imájában a halála elött, hogy "ne az én akaratom legyen meg, hanem a Tiéd Atyám.... miért mondta a Zebedeus fiainak, hogy nem ö dönt arról ki fog a jobbja vagy balja mellett ülni, hanem az Atya....miért mondta, hogy arról a napról és óráról még a Fiú sem tud csak az Atya ....stb

2013. dec. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ha Jézus és az Atya egyenlő, akkor hogyan dicsőítheti őt az Atya?

Egyébként, ha olvastad volna a Bibliát, akkor tudnád, hogy azt mondja az Írás, hogy Jézus a teremtés elsőszülötte, tehát teremtmény.

2013. dec. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 megfelelő ***** válasza:

"sohasem állította azt, hogy egyenlő Istennel."

ján.10.30. Én és az Atya egy vagyunk."



'"Ha Jézus és az Atya egyenlő, akkor hogyan dicsőítheti őt az Atya? "

Nem egy személyről van szó, hanem valakiről, aki tökéletesen olyan és bírja azokat a dolgokat, amit az Atya.

luk.10.22.Mindent nekem adott át az én Atyám,

zsid.1.3.Ő Isten dicsőségének a kisugárzása és lényének képmása,



Ha valaki elsőszülött, az nyilván nem teremtmény. A te gyereked a te teremtményed?

zsid.1.5.Mert az angyalok közül kinek mondta valaha: "Fiam vagy te, ma nemzettelek téged!" majd: "Atyjává leszek, és ő Fiammá lesz."

Nem azt mondja, hogy ma teremtettelek...

zsid.1.6Amikor pedig bevezeti az elsőszülöttet a világba, ismét így szól: "Imádja őt az Isten minden angyala!"

Csak az Istennek jár imádat, nem?

2014. jan. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Istent emberekhez hasonlítod? Istennek nincs felesége, hogy gyereket nemzen, tehát a teremtményei úgymond a gyerekei. Amúgy is a TEREMTÉS elsőszülötte.
2014. jan. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!