Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova hamis tanúi nem szégyen...

Jehova hamis tanúi nem szégyenlik magukat!?

Figyelt kérdés

Régebben az emberek ki se merték mondani Isten nevét (mint Jahve vagy Jehova). Ezt a nevet szentnek tartották a zsidók, és csupán évente egyszer, a kiengesztelődés ünnepén lehetett kiejteni és akkor is csak a főpap élhetett vele!


INFO (ahonnan másoltam a szöveget):

[link]



2014. jan. 4. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok JT, de egyébként egy név nem attól lesz szent, hogy egyáltalán nem lehet kimondani, tehát ha baj van velük, akkor Jehova Tanúival sem az a baj, hogy "az Úr" helyett következetesen a Jehova nevet használják. Egy név attól lesz szent, hogy nem használják semmi olyan összefüggésben, amihez az illető nem szívesen adná a nevét, illetve profán dolgok kifejezésére. Ezt fejezi ki az a parancsolat, hogy "az ÚR nevét hiába fel ne vedd". Tehát pl. ha azt mondom, "bosszút állok az ellenségeimen, Isten engem úgy segéljen!", az sérti ezt a parancsolatot, de ha azt mondom, "Jehova teremtette az eget és a földet és mindent, ami azokban van", az nem.
2014. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%

Ugyan miért kellene szégyellni.

Jézus imába foglalta ennek fontosságát.


Mivel Sátán a teremtő nevét bemocskolta, ezt tisztázni kell.

Hiszen a név mögött van valaki.

Ha nem lesz tisztázva akkor hogyan szenteljük meg,

A Zsidók Babonás félelemből kezdték el elhagyni, Jézus pedig azért jött, hogy újra ismertté tegye.


Olvasgasd egy kicsit a szent írást és rá jössz.

Isten nevét hiába felvenni azt jelenti, hogy nem használjuk, gusztustalan célokra, és nem beszélünk róla illetlenül.

Egyébként pedig Hogyan teljesedne az Isten által kimondott szó?


(Jeremiás 23:26, 27) . . .? 27 Úgy gondolják, elfeledtetik népemmel a nevemet az álmaik által, melyeket egymásnak mesélgetnek, ahogy atyáik is elfeledték nevemet Baál miatt.

(János 17:26) 26 És megismertettem velük a nevedet, és meg is fogom ismertetni,. . .

(Ézsaiás 43:10-12) 10 „Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.” 12 „Én szóltam, megmentésről gondoskodtam, és hallattam azt, amikor nem volt idegen isten köztetek. Így hát ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, és én Isten vagyok.


(Ezékiel 36:23) 23 »Meg fogom szentelni nagy nevemet, amely meg lett szentségtelenítve a nemzetek között, amelyet ti megszentségtelenítettetek közöttük; és megtudják a nemzetek, hogy én vagyok Jehova — ez a legfőbb Úr, Jehova kijelentése —, amikor megszenteltetem közöttetek a szemük láttára.

(Ezékiel 38:23) 23 Fölmagasztalom és megszentelem magamat, és megismertetem magamat sok nemzet szeme láttára; és megtudják, hogy én vagyok Jehova.«

(Ezékiel 39:7) 7 Megismertetem szent nevemet népem, Izrael körében, és nem hagyom többé megszentségteleníteni az én szent nevemet; és megtudják a nemzetek, hogy én vagyok Jehova, . . .

2014. jan. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sandor76 ***** válasza:
12%

A zsidok pedig mar regen nem a valasztott nepe Jehovanak,pont mert letagadtak meg a nevet is csupan babonabol.

Ezenfelul Jehova igaz szolgai mindig hasznaltak ezt a nevet,csupan a profecia teljesedik,miszerint az utolso napokban,ez a nev minden masnal magasabbra emeltetik.

Ez lehetoseget ad minden tiszta szivu embernek,hogy megismerhessek ot.

Ugyanis,ha nem hallananak rola,hogyan ismernek meg?

Ezsaias,42;8. "En vagyok Jehova.Ez a nevem,es senki masnak nem adom dicsosegemet,sem dicseretemet a faragott kepmasoknak".

Ezsaias,2;1-4.

2014. jan. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mulder614 ***** válasza:
22%

Kedves érdező el vagy tévedve. Sehol nem emliti a biblia hogy nem ejtheted ki a nevét. Csak azt hogy "hiába a szádra ne vedd." Amugy meg hogy szentelnéd meg a nevét ha nem ejtheted ki?

Vagy miért irja a biblia hogy "Hivjátok segitségül Isten nevét."

2014. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Én sem olvastam még azt, hogy a főpapnak ilyen különleges helyzete lett volna. Ha valakivel közeli kapcsolatban vagyunk, miért ne mondanánk ki a nevét. A zsidó nép pedig Isten népe volt, már kicsi kortól ismerték a gyermekek azt az Istent aki vezette őket.
2014. jan. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!