Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehovák tényleg nem borotválko...

Jehovák tényleg nem borotválkoznak/szőrtelenítenek?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam hogy tiltja a vallásuk

2014. jan. 7. 16:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
mit?
2014. jan. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Jehova Tanúirol akarsz beszélni?


Ilyent biztos nem olvastál sehol!


Nem értem, miért látják a tanúkat fanatikusoknak, mikor teljesen normálisan élik az életüket!

2014. jan. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
A jehovák nagyon buták! Én még ezt is kinézem belőlük!
2014. jan. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 sandor76 ***** válasza:
A Bibliara celzol,hol tiltja leirnad?
2014. jan. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Kérdező.

azért nem válaszolok, mert Jehováknak tetted fel a kérdést és nem a Tanúinak. Jehova pedig egy van.

Ha egyszer annyi emberség lesz már bennetek, tisztelet a kivételnek, hogy rendesen megszólítsátok az embert akkor írok.


Én nem olvastam ilyet.

2014. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
19%
Így van! A 3-as válaszolóval együtt jól tesszük, ha hanyagoljuk a kérdezőt is. Nem Jehova Tanúit kérdezik, de erre még lehet, hogy rá sem jöttek. :)
2014. jan. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Kedves utolso ket valaszolo. Attol hogy nyilvanosan lehulyezitek a kerdezot, es a tobbi embert akik nem ismernek elegge titeket, nem feltetlenul segiti elo a Tanukrol kialakitott kep javitasat.


Lehet, hogy a kerdezonek nem a megbantasotok volt a celja, csak egy kerdesre szeretett volna valaszt kapni. Jo persze vannak provokativ kerdesek, nem tagadom, de nem latom jonak h igy viszonyuljatok a tobbi emberhez, akit megteriteni kellene.


Es nehogy most megtobb Tanu essen nekem, hogy milyen szemet vagyok veletek, mert ilyeneket mondok. Nem, ez csupan ennek a ket valaszolonak szolt, es vannak Tanuk itt gyk-n akikre kifejezetten felnezek, mert tudnak nem bantoan vitatkozni. Nem teljesen ertek egyet veluk sem a meglatasotokban, de amig kulturaltan lehet beszelgetni/vitatkozni, addig nem is gond.


Kivanom nektek is hogy tanuljatok nehany tarsatoktol.

2014. jan. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
29%

"Attol hogy nyilvanosan lehulyezitek a kerdezot, es a tobbi embert akik nem ismernek elegge titeket..."


Kedves válaszoló! Ebben a mondatrészben rögtön két valótlan állítás van. Az egyik az, hogy nem hülyéztünk le senkit, mivel elismerjük, hogy mindenki tudatlan, csak más-más témában. A másik egy kérdés és ehhez kapcsolódik: tényleg csak a velünk kapcsolatos tudatlanság az oka a kérdező, de még inkább a 3-as válaszoló szövegének??? Nem inkább a magyar nyelv helyes használatának és szövegértésének a hiánya az oka annak, ahogy megszólítottak. E mellett a 3-as válaszoló általánosító és leminősítő megnyilvánulása kritikán aluli. Miért nem őt oktatgatod rendre vajon?


Ha pedig nem a magyar nyelv helyes alkalmazásának a hiánya a probléma, akkor vajon mi motiválta a kedves kérdezőt és válaszolót, hogy így szólítsa meg Jehova Tanúit? Mert azt nem hiszem, hogy nem hallotta azt a kifejezést még az életben, hogy 'Jehova Tanúi'. Ha pedig hallotta, akkor vajon miért hívja Jehova Tanúit "Jehováknak"? Nem vette észre, hogy a kettő üti egymást?!


Ez nem sértődöttség, félre ne értsen senki. Minket ezzel nem tudtok megsérteni, hiszen Istent sértitek meg vele, nem minket.


"Jo persze vannak provokativ kerdesek, nem tagadom, de nem latom jonak h igy viszonyuljatok a tobbi emberhez, akit megteriteni kellene."


Nem viszonyulunk így a "többi emberhez", szó sem volt erről a válaszainkban! Sőt az előttem válaszoló testévem mindennek ellenére válaszolt is a kérdésre.

2014. jan. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A tanú férfiak arca borotvált. A nők is elegánsak, jól ápoltak. A zsidóknál volt az, hogy kés nem érheti az arcukat.
2014. jan. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
17%

Csatlakozom a nyolcas válaszolóhoz.

Én nem hülyéztem le senkit, azt írtam, hogy nem helyesen neveznek itt gyakran meg minket.

Hidd el nem tudatlanság.

Ugyan is annyiszor kihangsúlyoztuk, hogy Jehova egy van és a Tanúi vannak többen.


A másik, hogy a kérdésbe szerepelt "valahol olvastam" valótlan, mert ilyet nem írhatnak amikor ilyen kitétel nincs, a biblia nem ír ilyet, hogy a keresztények nem lehetnek ápoltak.


S ilyenkor, nyilván a kérdés provokatívnak minősül.

Egyébként pedig ez is lelkiismereti kérdés, mert valaki nem akar erre rászokni, van aki pedig igen, mert úgy szereti, úgy érzi magát jól.


Érdekesek a világban élő emberek.

Nem rég láttam egy régi filmet abból a korból, amikor Én voltam gyermek, vagy kamasz,

Akkor a világban élő emberek, arra fektettek nagy hangsúlyt, hogy minél dúsabb legyen a szőrzet És nem váltak meg tőle.

2014. jan. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!