Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a vallásosság...

Mi a különbség a vallásosság és az élő hit között?

Figyelt kérdés
Az egyszerű ember számára van különbség vagy ugyan az a kettő?
2014. jan. 12. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A vallásos a külsőségekben keresi Istent. (szokások, hagyományok, rituálék, ereklyék, bálványok)

Illetve megszokásból vagy félelemből vagy tekintélyból vagy valahova tartozásból követ egy adott csoportot és szabályait. Általában vagy képmutató stílusban vagy fanatikusan, bigottan.


Az élő hit az pedig követni valami eszmét és aszerint cselekedni (Amivel egyetértesz. Amiben igazságot találtál, amiről tudod, hogy helyes). Nagyon nem mindegy, hogy miben hisz az ember. Természetesen vannak dolgok, amik nem változnak soha, de szeretettel kell egymáshoz hozzáállnunk, ez a lényeg.


Én így látom, de ez csak az én értelmezésem.

2014. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Nagyjából egyetértek az előzővel. Hozzáteszem még, hogy lehet valaki vallásos és hívő is egyszerre - vagyis az élő hit mellett fontos neki a hagyományok, szabályok megtartása is.
2014. jan. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. jan. 12. 19:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Az élő hit Istentől van, ő segít. A sima vallásos kifelé mutatja a hitét, majd jól szembeköpi a másikat.
2014. jan. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Óriási a különbség.

szia kérdező.


Aki tisztán akarja Jézus keresztény élet példáját követni, az nem vesz fel ember alkotta külsőségeket, és hagyományokat, hiszen jól tudja Jézus kijelentéseit, hogy a hagyományok hiába valók, Jézus nem fogadja el őket.


aki ilyet tesz az megalkuszik az imádatban, és sátán asztaláról is csemegézik, és Isten asztaláról is csemegézni akar.


Jézus bemutatta az aktív keresztény életet a tanítványaival együtt, és soha nem engedte, hogy az emberi hagyományok megfertőzzék az Istennek járó tiszta imádatot.

2014. jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A vallásosság külsőségekben, rituálékban nyilvánul meg, és nincs személyes élő kapcsolat Istennel, nincs erő, nincs mozgás.

Az élő hit, minden külsőségektől mentes, Bibliai elveket követő és élő személyes kapcsolat Istennel, van erő, van mozgás, és cselekszik.

2014. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az élő hit, kizárólag, Istennel megkötött és Tőle visszaigazolt élő szövetségkötésen alapul.
2014. jan. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Keresztény vagyok és meg próbálnám valahogy érzékeltetni:


- Ateista: Nincs Isten, te egy senki vagy, Jézus pedig csak egy vallás mint a többi!


- Katolikus: Én azért még eljárok templomba, a te véleményed pedig nem érdekel. (vallásosság)


- Keresztény: Jézus nem a vallásom, hanem a MEGMENTŐM! (élő hit)


Remélem tetszett mindenkinek :D

Üdv.

2014. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nekem hirtelen a farizeusok, és a Jézus tanítványai jutottak az eszembe.

Egy példa amit Jézus Krisztus mondott: Imátkozott egy farizeus és mellette egy megvetett adószedö. A farizeus imájában ezt mondta: Köszönöm Istenem, hogy nem vagyok olyan mint ez az adószedö. Az adószedö lehajtott fejjel a mellét verve így imátkozott: "bocsáss meg nekem Istenem bünösnek"

A farizeus bár vallásos, törvényismerö volt, de az adószedö volt az, aki dicséretet kapott.


Jézus Krisztus azt mondta, a gyümölcseiröl ismerhetö fel az igaz vallás, hit. Nem elég a Bibliai ismeret, de igyekeznünk kell dolgozni a hibáinkon, mert a Bibliában az van írva, hogy a hit cselekedetek nélkül halott.

2014. jan. 13. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 nagylzs ***** válasza:

Vallásosnak lenni annyit tesz: egy valláshoz tartozni. A vallások hite nem szabad, hanem kötött. A vallások külsőleg formalitásokban jelennek meg. Aki egy valláshoz tartozik, az lehet "mélyen vallásos" vagy "divatból vallásos" stb. A valláshoz tartozás formalitás, de a vallásosságnak vannak fokozatai.


Az "élő hit" az egyrészt az ember saját hite, másrészt az a mód ahogyan az életét megpróbálja a hitének megfelelően alakítani. Ettől lesz élő.


A kettőt nem kell szembeállítani egymással, vannak vallásos emberek akiknek élő a hite.

2014. jan. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!