Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia értelmezésnek mik a...

A Biblia értelmezésnek mik a szabályaik? Hogyan döntöm el, hogy az rész napjainkban érvényben van, vagy csak akkor volt érvényben amikor elhangzott?

Figyelt kérdés
Gondolok én olyasmire,hogy Jézus egy szer azt mondta a tanítványainak,hogy a pogányok útjára ne menjenek,gondolom ez már nem érvényes hiszen később azt mondja ,hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek.Szóval van valami szabály,hogyan tudok eligazodni,hogy mik azok az bibliai részek amik már napjainkban nem érvényesek?
2014. jan. 13. 12:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a pogányok útjára ne menjenek


Ez ma is érvényben van és meg is lett erősítve.


Az Új szövetség az, ami ma érvényben van.


Tehát már az ószövetségi állati áldozat megszünt például.

2014. jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg lelki atyádat. Fel fog világositani.
2014. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A pogányok útjára ne menj, nem azt jelenti, hogy kerüld őket. Hanem ne vegyél részt olyan dolgokban, amelyek helytelenek. Tehát ne kövesd a helytelen szokásaikat.
2014. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ézsaiás próféta könyve » 1. fejezet

10

Halljátok az Úrnak beszédét, Sodoma fejedelmei, és vedd füleidbe Istenünk tanítását, Gomora népe!

11

Mire való nékem véres áldozataitoknak sokasága? ezt mondja az Úr; megelégeltem a kosok egészen égőáldozatait és a hízlalt barmok kövérét; s a tulkok, bárányok és bakok vérében nem gyönyörködöm;

12

Ha eljöttök, hogy színem előtt megjelenjetek, ki kivánja azt tőletek, hogy pitvarimat tapossátok?

13

Ne hozzatok többé hazug ételáldozatot, a jó illattétel útálat előttem; újhold, szombat s ünnepre-felhívás: bűnt és ünneplést el nem szenvedhetek.

14

Újholdaitokat és ünnepeiteket gyűlöli lelkem; terhemre vannak, elfáradtam viselni.

15

És ha kiterjesztitek kezeiteket, elrejtem szemeimet előletek; sőt ha megsokasítjátok is az imádságot, én meg nem hallgatom: vérrel rakvák kezeitek.

16

Mosódjatok, tisztuljatok meg, távoztassátok el szemeim elől cselekedeteitek gonoszságát, szünjetek meg gonoszt cselekedni;

17

Tanuljatok jót tenni; törekedjetek igazságra, vezessétek jóra az erőszakoskodót, pártoljátok az árvák és özvegyek ügyét.

2014. jan. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 munyamunya ***** válasza:

Elnézést, de ez tévedés.


Az Úr Jézus az apostoloknak itt arra adott útmutatást, hogy kikhez menjenek a jó hírt terjeszteni, és nem a keresztény életmódra.


""Ezt a tizenkettőt küldé ki Jézus, és megparancsolá nékik, mondván: Pogányok útjára ne menjetek, és Samaritánusok városába ne menjetek be; Hanem menjetek inkább Izráel házának eltévelyedett juhaihoz. Elmenvén pedig prédikáljatok, mondván: Elközelített a mennyeknek országa. Betegeket gyógyítsatok, poklosokat tisztítsatok, halottakat támasszatok, ördögöket űzzetek. Ingyen vettétek, ingyen adjátok.""


Satöbbi, az egész fejezet az apostoli, azaz küldötti munka részleteiről szól. Vagyis a pogányok közé ők, tizenketten nem lettek küldve, sőt, maga Jézus sem ment direkt más nemzetbeliekhez, hanem csak akkor került velük kapcsolatba, ha azok keresték meg őt direktben (római százados, samaritánus asszony). Az egyetlen apostol, akit kimondottan a pogányság tanítására küldött el a Felkent, az Pál volt, ezt Péterék is elismerték, amikor találkoztak.

2014. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Köszi a javítást. Úgy könyebb válaszolni, ha valaki bemásolja, hogy mire gondol.


Bár Márk evangéliumában, lehet olvasni:

"De előbb hirdettetnie kell az evangyéliomnak minden pogányok között." (13. fejezet)

2014. jan. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Simeon is ezt mondja, Lukács kettőben (Jézusra).:


"

30

Mert látták az én szemeim a te üdvösségedet,

31

Amelyet készítettél minden népeknek szeme láttára;

32

Világosságul a pogányok megvilágosítására, és a te népednek, az Izráelnek dicsőségére.

"



Itt (Lukács 24) viszont ez olvasható:

46

És monda nékik: Így van megírva, és így kellett szenvedni a Krisztusnak, és feltámadni a halálból harmadnapon:

47

És prédikáltatni az ő nevében a megtérésnek és a bűnök bocsánatának minden pogányok között, Jeruzsálemtől elkezdve.

48

Ti vagytok pedig ezeknek bizonyságai.

49

És ímé én elküldöm ti reátok az én Atyámnak ígéretét; ti pedig maradjatok Jeruzsálem városában, mígnem felruháztattok mennyei erővel



Tehát a pogányok sincsenek kizárva. De az ószövetségben sem utasítják el a jövevényeket.

2014. jan. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A pogányok útján ne menjenek = ne kövessék az ő szokásaikat. Ez nem jelenti azt, hogy ne állhatnának szóba velük, vagy ne taníthatnák őket.


Szerintem minden nehézség nélkül el lehet dönteni, mi érvényes még a Bibliából és mi nem. Érdekes tanácsot fogok adni, de: távolodj el egy csöppet a Bibliától és nézz körül a világban! Szokás még állatokat áldozni Istennek? Vagy családtagjainkat eladni rabszolgának? És összegyűlni Jézus nevében?

Ne járj úgy, mint az egyszeri hívő, aki nem látta a Bibliától Istent :-)

2014. jan. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 munyamunya ***** válasza:

Kedves Silver!


Egy szóval sem mondtam, hogy a pogányok ki lennének zárva bármiből is, hiszen akkor én sem lehetnék itt.


Csak igyekszem értelmezve olvasni az Írásokat, és nem saját elgondolást belemagyarázni. Ha egyszer azt mondta az Úr Jézus a tizenkettőnek, hogy ne menjenek a pogányok lakta területekre, amilyen Samária is volt, akkor ezt nem ferdítem el valami mássá, hanem annak értem, ami: egy utasítás akkor és ott a tanítványoknak, hogy akkor és ott kikkel beszéljenek, kikhez térjenek be.


Minden ősi prófécia és ígéret ellenére az apostolok még a Felkent halála után sem könnyen értették meg, hogy a pogányok ugyanazt a Szellemet és választottságot kapják, mint Izrael, lásd Apcsel 11:1-18. Vagyis bizony ők úgy értették ezt a dolgot, hogy nemzettársaikhoz kell szólniuk. Természetesen a Örökkévaló Szelleme által a pogányok is részesei az ígéreteknek, azonban ennek elterjesztésére a választott edény nem a tizenkét apostol volt - ők a körülmetélkedéshez lettek küldve - hanem egyedül Pál.


""Sőt ellenkezőleg, mikor látták, hogy én reám van bízva a körülmetéletlenség evangyélioma, mint Péterre a körülmetélésé; (Mert a ki erős volt Péterben a körülmetélkedés apostolságára, bennem is erős volt a pogányok között). És elismervén a nékem adatott kegyelmet, Jakab és Kéfás, meg János, kik oszlopokul tekintetnek, bajtársi jobbjukat nyujták nékem és Barnabásnak, hogy mi a pogányok között, ők pedig a körülmetélés között prédikáljunk:""

2014. jan. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ha már a pogányok útját ki tárgyaltátok,lehetne egy két gondolat a Biblia olvasás,értelmezés szabályairól is?

Az jobban érdekelne.

De azért a kommentek ,tanúlságosak.

2014. jan. 14. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!