Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezen az oldalon altalaban...

Ezen az oldalon altalaban ketfele verzio kering az ember "letrejotterol", de letezik egy harmadik is, amit meglepoen kevesszer olvasni. Nektek mi a velemenyetek errol?

Figyelt kérdés
Egyeseknek az a velemenye, hogy Isten, es az evolucio helyett egy foldonkivuli faj teremtett minket. Nos, elorebocsatom, hogy nem sokat olvastam eddig a temaban, sloszar jozsef: biblia - ami a kulisszak mogott van c. konyvet meg csak. A szerzo kizarolag bibliai idezeteket vesz alapul, azokkal tamasztja ala allitasait, es bar nehol elrugaszkodik a valosagtol, neha dobbenetesen jol kovetkeztet. Ez a konyv picit megvaltoztatta a szemleletmodomat. Nektek mi a velemenyetek errol a temarol ? Hiszitek / nem hiszitek / baromsagnak tartjatok ?

2014. jan. 16. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Jómagam több mint 25 éve foglalkozom a témával, és a kommentedben felsorolt lehetőségek közül a harmadikat vallók táborát erősítem. A Sloszár könyv nagyon gyenge, egyetlen "döbbenetesen jó következtetést" sem találtam benne. Az 1989-ben megjelent Erich Von Daniken könyv indította el Magyarországon ezt az őrültet (keress rá, érdemes), nekem már akkor is butaságnak tűnt...


Ha valódi, jó könyveket szeretnél az akkori kor emberéről, szokásairól és gondolkodásmódjáról inkább komolyabb régészek írásait ajánlom, ők legalább szakemberek, és nem fantaszták. Nemrég olvastam például David Rohl: Az elveszett testamentum: Az Éden kertjétől a fogságig. A Biblia népének ötezer éves történelme című könyvét. De hasonlóan jó Siegfried Horn: A bibliai régészet XX. század eleji feltárásai című könyve, mely részleteiben Online is elérhető: [link]


Ezekből világos lesz számodra, hogy mennyire a valóságtól elrugaszkodott az az elképzelés, miszerint a Biblia írói, és az akkori kor emberei babonás - mai kor emberéhez képest - naív és ostoba lények lettek volna, akiket a magasabb civilizációjú lények megvezettek, és ezért istenekként tisztelték volna azokat. Jómagam is írtam egy szakdolgozatot az Újbabiloni Birodalom bukásának körülményeiről, és meggyőződésem, hogy az akkori kor emberei sok mindenben még értelmesebbek is voltak a mai átlagnál. Ha érdekel az írásom elolvashatod itt: [link]

Remélem hasznosnak találod majd...


Üdv. Péter

2014. jan. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Grielean ***** válasza:
Az, hogy teremtettek minket, kizárható, mivel az ember fejlődése elég sok lelet alapján jól végigkövethető. Esetleg arról lehet szó, hogy befolyásolták a fejlődésünket, mert egy ilyen állítás leellenőrizhetetlen, így nem is kizárható. Mindenesetre annyi biztos, hogy semmi olyan nincs az emberréválásban és az ember történelmében, ami csak és kizárólag külső rásegítéssel jöhetett volna létre.
2014. jan. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sőt Grielan,én még radikálisabban kezelném az utolsó kondatodat.Nem csak hogy minden természetes változásnak tudható be az emberi evolúcióban,de a korok változásainak és a hominida fosszíliák változásai összevetésekor láthatjuk hogy teljesen logikus,kihagyhatatlan lépések követeztek be.

Elemezve a geológiai mintákból a légkör tulajdonságait,a többi élőlény maradványait,világosan látszik minden egyes változás értelme.

Mondhatni kitűnne egy ET gén piszkálgatás ezek közül.


Visszatérve a kérdéshez:Valóban vannak ilyenek,de ez igazából csak betudható a túl sok Doctor who? és Csillagkapu nézésnek.


Maga a feltételezés alaptalan,és csak további kérdéseket szül (ami meg tudjuk jól magával hozza occam borotváját)


Illetve csupán egy bolygóval kitolja a problémát.

Mert mit is csinál?Azt csinálja hogy a földi életet ET-knek tulajdonítja.Oké,legyen.Most viszont válaszolhatjuk meg az ET-k eredetét.Pusztán egy bolygóval arrébb toltuk a problémát.

2014. jan. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

*GrielEan

*mondatodat

2014. jan. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!