Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyek a jellegzetes testi,...

Melyek a jellegzetes testi, "arcképi" ismertetőjelei egy zsidó embernek? Honnan lehet felismerni hogy valaki zsidó?

Figyelt kérdés

2014. jan. 20. 15:39
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
85%

Amennyiben tudományosan egyértelműen igazolható, hogy a hajdani zsidó vallású emberek egyugyanazon genetikai örökséggel rendelkező embercsoportot képviseltek, és később is "beltenyészet" volt, akkor igen. Ez azonban tudomásom szerint nem igazolható. Csak annyi bizonyos, hogy az ilyen "beltenyészet" esetén egyes anatómiai jellegzetességek gyakoribbak lehetnek, lásd pl. Habsburg alsó ajak.

Szóval, marhaság az egész kérdésfeltevés. Ilyen alapon azt is meg lehet kérdezni, hogy milyen jellegzetes testi ismertetőjelei vannak egy keresztény embernek.

2014. jan. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat azoknak, akik nem csak a negatívat látják és nem támadásnak vesznek egy egyszer kérdést. Nem vagyok szorgos zsidókutató, csak egy diák, akinek sokan mondanak sokmindent a múltról és szeretne többet tudni. De úgy látom, néhányaknak túl erős üldözési mániája van hozzá. Relaxáljatok ;)
2014. jan. 21. 13:16
 13/41 A kérdező kommentje:
De ha ez megnyugtatja a kis lelketeket, az én felmenőim között is vannak zsidók...
2014. jan. 21. 13:23
 14/41 anonim ***** válasza:
72%

6-7-es vagyok.

Jaj de csacsik vagytok!!!!

Hat nem ertettetek meg, hogy AZERT linkeltem be a kepeket, hogy lathassatok: NINCSEN olyan fizikai jellegzetesseg, ami alapjan egyertelmuen megmondhato valakirol, hogy zsido vagy nem zsido.

2014. jan. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
81%

Mindenféle általánosítás nélkül:

A nagy fül és hosszú orr jellemző a zsidókra.

2014. jan. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

Kapcsolódó anyag:


[link]


[link]

2014. jan. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek jellegzetes vonásaik, ugyanazok mint mi. Vannak szőkék, kék szeműek, stb. Az egyetlen felismerhetők az Askenázi zsidók sötét sűrű szemöldök, vastag görbe orr. Elég szűk, saját körben szaporodnak. Innen a mitosz.
2014. jan. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
36%
Meg kell nézni hogy a fütyi meg van e kurtítva.
2014. jan. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
10%
Na, "kedves" kérdező, örűhecc itt a fütyikurtítónak meg hasonlóknak filoszemita, sőt, úccólván izraelita létedre! Gratulálok!
2014. jan. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 _Jessy_ ***** válasza:
100%
#15 Igazad lehet, bár ezt nem írtam, mert azzal együtt, hogy rengeteg zsidó vándorolt el, és keveredett más népekkel az idők során ezek a jegyek kezdenek megszűnni. Na meg mások is viselhetnek ilyen jegyeket annak ellenére, hogy nem zsidók.
2014. jan. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!