Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én zsidónak számitok ha anyai...

Én zsidónak számitok ha anyai ágon több generációval ezelőtt élt őseim zsidó vallásúak voltak?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy nagy valószínűséggel a családom egy szászországi zsidó család volt még a 16. század környékén csak aztán kikeresztelkedtek és hasonló dolgok történtek és érdekelne h én is annak számítok-e.
2014. jan. 21. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Zsidóknál anyai ágon öröklődik az, hogy valaki zsidónak tekinthető vagy sem. Tehát ha mindig az előző generációkban a nő volt a zsidó, azaz az anya, akkor elvileg zsidónak tekinthető valaki, ha csak 16-od részben az, akkor is. Természetesen nincs köze a zsidó valláshoz, csak a zsidó származáshoz. Szinte garantált, hogy valamilyen mértékben a legtöbbünk zsidó (is) egyben.
2014. jan. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 acelsziv ***** válasza:
Ha az is vagy... számít ez? Szerencsére a nagy többségnek nem, csak egy kis habzó szájú csűrhe lovagol ezen.
2014. jan. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szinte garantált, hogy valamilyen mértékben a legtöbbünk zsidó (is) egyben.



Kevesen jönnek erre rá.:)

2014. jan. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Csak puszta kíváncsiságból kérdeztem rá :)
2014. jan. 21. 11:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az vagy aminek vallod magad.... amúgy komolyan, több generációval ezelőtt anyai ágon zsidó rokonaid voltak... magyarul kb 1/32-ed rész "zsidő vér" van benned. Ennyi szerintem minden emberben van. Nincs olyan, hogy valaki tisztán csak magyar vagy német vagy xy ősökkel rendelkezik.
2014. jan. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valójában az zsidó akinek a vallása az, vagyis judaista/izraelita.


(Zárójelben megjegyzem, hogy a szélsőjobbos szervezetek azt tekintik származás szerinti zsidónak, akinek 2. generációs felmenői között van legalább egy zsidó. Tehát ha egyik nagyszülőd nem titkoltan zsidó, akkor szerintük te is az vagy.)

2014. jan. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 megfelelő ***** válasza:
Az is zsidó, aki szekuláris és nem vallásos, de zsidónak számít anyai ágon. A zsidó nem csak egy vallás, hanem Jákob leszármazottai.
2014. jan. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!