Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szólnál hozzá ha a kereszt...

Mit szólnál hozzá ha a keresztény egyházak egyesülnének?

Figyelt kérdés

Katolikustól protestánson át az ortodoxokig.

hittan tanárom szerint a keresztények tanitásaikban is egyreinkább közelitenek egymás felé, és a közös cél hogy egyszer eggyé váljanak.

szerinted ez igaz?

lehetséges hogy meg is történik?


2014. jan. 23. 23:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Engem személy szerint a legkisebb mértékben sem érdekelne.
2014. jan. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Ja, kb. én is úgy, mint az 1-es.
2014. jan. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem úgy lenne ideális egy ilyen egyesülés, ha az összes egyház egyszerűen visszaolvadna az Ortodox egyházba, mert az tért el legkevesebbet a vallás eredeti állapotától.
2014. jan. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Logikus, bár pont ezért az ortodox egyház elmaradottabb is. Ott kb majdnem úgy meg mint az iszlamoknál, a politikai és 1házi vezetők beleszolnak egymás dolgaiba, nincs teljesen szétválasztva 1ház és állam.
2014. jan. 24. 02:24
 5/13 anonim ***** válasza:
12%

Nem értem, hogy lehet vallás terén elmaradottságról beszélni.

Minél régebbi, annál közelebb áll az Isten által kinyilatkoztatott eredeti képhez. Szóval csak az az igazi, ami régen volt. Amit azóta vett fel a kereszténység, azt csak az ember alakította át rajta, így hamis.

2014. jan. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Lényegében az ökumenizmussal ezt akarják megvalósítani, ha jól tudom. Szerintem félelmetes elképzelés, ahogy próbálnák a tengernyi egymásnak ellentmondó tanítást egységre juttatni. Néhány dolog eszembe is jutott:


-A protestánsok vajon mit kezdenének a szobrokkal, és az azok előtt hajlongásokkal? Vajon képesek lennének elfogadni? Vagy a meggyőződéses katolikusok hajlandóak lennének belemenni abba, hogy a vallásuk gyakorlására a szobrokat nem használhatják többé eszközül?


-Milyen lenne a Biblia tartalma tartalma? A protestáns kánon 66 könyvet tartalmaz, a katolikus azonban valamivel többet. Vajon a protestánsok képesek lennének elfogadni a deuterokanonikus könyveket? Vagy a meggyőződéses katolikusok belemennének abba, hogy elvessék az általuk is ihletettnek tartott könyveket, és a protestáns kánont használják?


Egy bibliai ige jutott eszembe ezzel kapcsolatban. Bár nem konkrétan erre vonatkozik, de lelkiekben erre a helyzere is alkalmazható:


"Hogy pedig vasat elegyülve láttál agyagcseréppel: azok emberi mag által vegyülnek össze, de egymással nem egyesülnek, minthogy a vas nem egyesül a cseréppel." (Dán 2,43)

2014. jan. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Először is meginnám a kávém...
2014. jan. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem jó lenne.

Csak ez nem olyan egyszerű. Ehhez minden félnek engednie kell, amire sokan nem hajlandók.

2014. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez soha az életben nem fog bekövetkezni, de nem is hat meg. Az egyházaknak sajnos az a legfontosabb, hogy minél több pénzt lenyúljanak. Érdekük, hogy sok legyen a hívő, mert nekik könnyebb mindent bemagyarázni. Lehet szemét vagyok, de abban hiszek, hogy ha van is Isten, akkor templom nélkül is meghallagat, ha akar. Hiszen nem mindenki keresztény, nem hiszem, hogy azok a pokolba jutnak. Azt pedig a legkevésbé hiszem, hogy a papok tudnak kommunikálni vele és rajtuk keresztül bűnbocsánatot kérhetünk az Úrtól.
2014. jan. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tehát mostantól mindenki felveszi a szentségeket, vagy törölni kell őket?

Mikor kell keresztelni és hogyan?

Szabad-e szentekhez imádkozni?

Ki lehet pap? Mi a pap feladata? Kell-e gyónni?

Szabad döntsi lehetőség vagy eleverelendelés van?

Szükség van a Pápára?


Ugye az lenne a cél, hogy mindenki katolikus legyen?

Amúgy az 5.-nek van igaza.

2014. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!