Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kötelező egyházadót fizetnem?...

Kötelező egyházadót fizetnem? Mi hátrányom lehet, ha nem (rendszeresen) fizetem azt, pedig rendszeresen járok templomba? Perselypénzt rendszeresen szoktam adni. Római katolikus vagyok.

Figyelt kérdés
2014. jan. 24. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

elkárhozol...

Szerinted?

Semmi, nem a hit gyülekezetéről beszélünk, hanem a római katolikusokról...

2014. jan. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már hallottam olyanról, hogy meghalt egy néni, és a pap úgy volt hajlandó eltemetni, hogyha a rokonai kifizetik az elmaradt egyházadót... de, gondolom, ez azért nem mindennapos eset. Legalábbis remélem.
2014. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Minálunk a katolikusok nem fizetnek egyházi adót, csak a más felekezetűek. Annyi tudok, ha nincsen megfizetve, az annyi, minha nem tartoznál a felekezethez. Nem vehetnéd igénybe a szolgáltatásaikat - ingyen. (esküvő, temetés...)
2014. jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmit sem kötelezően. Nem lesz semmi hátrányod.
2014. jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
13%

Mi szerintem egy centet sem fizettünk soha....

Ha pedig valakit nem temetnek el emiatt, akkor azért van, mert beismerik, hogy gazdasági társaságok és a temetés csak bohóckodás...(nehogy már visszajöjjön a búcsúcédula)


Perselypénzt azt lehet, de csak ha van miből. Bár jobb lenne itt is, ha tudnák az emberek, hogy mire megy és mennyi.

2014. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fizetned kell az esküvődért, és a családod fizethet a temetésedért, és hasonlók.
2014. jan. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem fizetsz egyházadót ,a pap csak akkor temet el ha kifizeti valaki az elmaradt egyházadódat. Soha nem értettem hogy miért olyan természetes a katolikusoknak hogy valaki mindent finanszíroz nekik.
2014. jan. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%
Akkor az öngyilkosokat miért nem lehet eltemetni ? :D
2014. jan. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%
Nekem egyébként mindegy hová temetnek, az sem zavar, ha nem temetnek el.
2014. jan. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés hogy hova leszel temetve, mert a temetők nem egyházi tulajdonban vannak többnyire. A lényeg hogy ki temet el. Vagy hogy ki ad össze.Valakinek így is úgy is pénzbe kerül. Az öngyilkosságot pedig nem anyagi oldalról kell megközelíteni.
2014. jan. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!