Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segített már nektek a Szűzanya...

Segített már nektek a Szűzanya, amikor bajban voltatok, és kértétek a közbenjáró imádságát?

Figyelt kérdés
kérlek titeket,hogy ne viccelődjetek,stb.... ha lehet értelmes választ,történeteket kérek,amik veletek történtek,pl gyógyulás,megmenekülés,stb.....
2014. jan. 24. 23:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A "Szűzanya" nem tud rajtunk segíteni semmilyen formában sem és nem is hall minket, mégha hozzá is imádkoznánk...


Az Újszövetségben sehol sem lehet arról olvasni, hogy valamilyen módon is olyan bibliai személyekhez kellene imádkozunk mint pl. Szűz Mária vagy valamelyik apostol stb.


Egyedül Jézus Krisztus és Isten az, akihez imádkoznod kell. Jézus Krisztus meghalt a bűneidért, eltemették majd 3 nap múlva feltámadott a halálból. Ha ezt a tényt elhiszed és Jézus Krisztushoz fohászkodsz imádban; üdvözülésért, kegyelemért, gyógyulásért stb, akkor Ő ezeket meg fogja adni neked! A kérdés már csak az, hogy te akarod-e és, hogy elfogadod-e Jézus Krisztust személyes megváltódul és életed Urának.


"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."

János 3:16


"És nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név (Jézus Krisztusnak neve), mely által kellene nékünk megtartatnunk."

ApCsel 4:12


Jézus felől prófétálta meg ezt Ézsaiás próféta:

"Pedig betegséginket ő viselte, és fájdalmainkat hordozá, és mi azt hittük, hogy ostoroztatik, verettetik és kínoztatik Istentől!"

Ézsaiás 53:4


Annyit tudnék ajánlani kedves kérdező, hogy kezd el olvasni az Újszövetséget és keress egy keresztény gyülekezetet, ahol többet tudnának foglalkozni veled. Mi itt szívesen válaszolunk, de mégis csak jobb, ha az ember nem egyedül gyakorolja a hitét :)

2014. jan. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem. Halott illetve fiktív személyek nem tudnak segíteni.

Mária amúgy sem volt szűz, hanem hajadon az eredeti szövegben, és az teljesen más.

2014. jan. 25. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Szia. Ha neked fontos a katolikus hited, akkor azt javaslom, hogy katolikus közösségi oldalakon keress Máriával kapcsolatos tanúságtételeket, ilyen pl. Az Emmausz közösség, Új Jeruzsálem közösség, stb. De ha Google-be beírod, hogy keresztény tanúságtételek, egész biztos, hogy találni fogsz olyat, ami segítségére lehet.
2014. jan. 25. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. jan. 25. 06:51
 5/20 Mulder614 ***** válasza:
CSAKIS Jézuson keresztül juthatsz Istenhez és az ő segitségéhez. A "Szűzanya" ebben nem tud segiteni. Ezt nem én , hanem a biblia mondja!
2014. jan. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
csak a biblia..... sok minden valós van,ami nincs benne. pl a szent háromság szó sincs. vagy a nagypapa szó sincs,pedig ábrahám az volt. miért ne lehetne kérni? ha téged kérlek meg,imádkozz értem,akkor te szólsz Jézusnak az érdekemben,így te is közben jártál értem,köztem és Jézus között. logikusan kell gondolkodni testvéreim,és nem csak a betű szerint. a betű öl. azért köszönöm a hozzászólást.
2014. jan. 25. 08:08
 7/20 Mulder614 ***** válasza:
Énis közben járhatok érted, de csak Jézuson keresztűl. Imádkozz és mondd el Istennek bármi legyen a probléma, vagy kérésed meghallgat.
2014. jan. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
igen. megköszönöm. :) tehát,akkor mégiscsak lehet közbenjáró imát kérni. ha a szenteket kérjük,ugyan ez történik. ők imádkoznak értünk,mint mi egymásért. ha pedig azt mondja valaki, eltávozott személy nem hallja a szavunkat,tévedés.... Péter apostol is imádkozott halott mellett,aztán szólt a halottnak..... az pedig felkelt. kihez szólt az ima után? egy halotthoz.... mindegy. ne menjünk bele ezekbe. :) hálásan köszönöm,ha imádkoztok értem,a kapcsolatomért,hogy keresztény házasság lehessen belőle,hűségben,megértésben. köszönöm!
2014. jan. 25. 08:31
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
2Móz 20:3 Ne legyenek neked idegen isteneid én előttem.
2014. jan. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
igen testvérem! nincsenek is idegen istenem. :)
2014. jan. 25. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!