Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Ha a Szent...

Jehova tanúi! Ha a Szent Szellem csupán Isten hatékony ereje, akkor miért szólal meg közvetlenül és hivatkozik magára, mint "én" a Cselekedetek 13:2-ben?

Figyelt kérdés

2014. jan. 25. 11:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
12:26-osnak Akkor ezzel a logikával az Atya sem személy, mert őt meg egyáltalán nem látta senki?
2014. jan. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

ApCsel 2,4

Mindnyájan megteltek Szentlélekkel, és különféle nyelveken kezdtek beszélni; úgy, ahogyan a Lélek adta nekik, hogy szóljanak.

ApCsel 8,29

Ezt mondta a Lélek Fülöpnek: "Menj oda, és csatlakozz ahhoz a hintóhoz."

ApCsel 10,19

Amíg Péter a látomásról elmélkedett, ezt mondta neki a Lélek: "Íme, három férfi keres téged:

2014. jan. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

ApCsel 11,12

A Lélek pedig azt mondta nekem: menj velük, és ne tégy semmilyen különbséget. Eljött azonban velem ez a hat testvér is, akikkel bementünk annak a férfiúnak a házába.

2014. jan. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Róm 8,10

Ha pedig Krisztus bennetek van, bár a test a bűn miatt halott, a Lélek életet ad az igazság által.

Róm 8,26

Ugyanígy segít a Lélek is a mi erőtlenségünkön. Mert amiért imádkoznunk kell, nem tudjuk úgy kérni, ahogyan kell, de maga a Lélek esedezik értünk kimondhatatlan fohászkodásokkal.

1Kor 2,10

Nekünk pedig kinyilatkoztatta Isten a Lélek által; mert a Lélek mindent megvizsgál, még Isten mélységeit is.

1Kor 2,13

Ezeket hirdetjük is, de nem emberi bölcsességből tanult szavakkal, hanem a Lélektől jött tanítással, a lelki dolgokat a lelki embereknek magyarázva.


1Kor 12,8

Mert némelyik a Lélek által a bölcsesség igéjét kapta, a másik az ismeret igéjét, ugyanazon Lélek által.


1Kor 12,9

Egyik ugyanattól a Lélektől a hitet, a másik ugyanazon Lélek által a gyógyítások kegyelmi ajándékait.


1Kor 12,11

De mindezt egy és ugyanaz a Lélek munkálja, aki úgy osztja szét kinek-kinek ajándékát, amint akarja.

2014. jan. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
A fenti igeversek egyértelműen úgy beszélnek a Szent Szellemről/Lélekről, mint aki egy külön személy, tanít, beszél, ajándékokat ad stb.
2014. jan. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
A 77%-osnak van igaza!
2014. jan. 26. 13:05
 17/21 anonim ***** válasza:

Atya ég...


Az lehet, hogy úgy tűnik, hogy külön álló, de nem az, mert Istené ez a szellem,

ahogy írtam, mindenhol úgy utal a szellemre, mint ami Istené, és nem külön álló személy,


amikor Jézus megkeresztelkedett azt írja:

"Isten szelleme rá szált Jézusra"

Nem a szent szellem szállt Jézusra, hanem Isten szelleme.


s amikor ígérte a szellemet Jézus akkor az azt jelenti, hogy Isten küldeni fog a szelleméből a tanítványainak, hogy legyen képességük bizonyos természet feletti dolgokra, és nem egy láthatatlan személy bújt bele egyszerre 120 emberre.

Hanem mindenki kapott ebből az "erőből" ami, mint mondtam, képességet ad a gyógyításra halottak támasztására, nyelveken szólásra, stb.

ezt nem egy láthatatlan személy végzi, hanem az isten szelleme vagy ereje vagy képessége, mert azért nevezik Istent jogosan mindenhatónak mert mindenfélét tud a szellemével tenni, azzá válik amivé válnia kell, mert birtokában van ennek az erőnek képességnek.


Isten szelleme szól, vagy a szellem szól azt jelenti, hogy Isten ezen a képességen keresztül üzen az embereknek, vagy ezen szellemen keresztül késztet gondolkodásra, hogy egy gondolata legyen az embernek Istenével.

Nem a szent szellemmel kell együtt gondolkodni mint külön személlyel, hanem Istennel aki ezen képességen keresztül hatást fejt ki ránk.


Jehovának a szelleme, amin keresztül a pusztában etette őket, itatta őket, Isten a szellemével fakasztott vizet a sziklából, neki ez egy olyan képessége ami erre is használható. ezért mindenható az Isten és nem azért, mert Isten még egy személyből áll.


Hát tényleg, nem tudom hogy hogyan fogalmazzak már,....


Persze nem kötelező elfogadni, de azért elgondolkodtató, hogy Isten nem minden ható, hanem kell valaki neki akin keresztül lehet mindenható?

Akkor nem az Isten a mindenható, hanem a másik része,

De akkor Őt Jézus miért nem emelte ki legalább annyira mint az Atyját?

Nem a szent szellemet kérdőjelezte meg Sátán hanem Isten jogos uralmát,

S a Farizeusok meg a Szellemet káromolták, nem Istent?

Hiszen az Isten káromlás. Tehát ha a szellemet káromolni egyenlő az Isten káromlással, mert az az ő hatalma.

Tehát Isten mindenható hatalmát más néven szellemét nem ismerjük el.

2014. jan. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kedves Testvérek!

Nem érdemes tovább szó

rni a kincseket, hiszen a megértéshez Jehova szelleme kell kellő alázattal. A magam részéről vége.

2014. jan. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

1Móz 1,26

Akkor ezt mondta Isten: Alkossunk embert a képmásunkra, hozzánk hasonlóvá


ApCsel 16,7

Amikor Mízia felé mentek, Bitíniába próbáltak eljutni, de Jézus Lelke nem engedte őket.


Jn 14,15

"Ha szerettek engem, megtartjátok az én parancsolataimat,

Jn 14,16

én pedig kérni fogom az Atyát, és másik Pártfogót ad nektek, hogy veletek legyen mindörökké:

Jn 14,17

az igazság Lelkét, akit a világ nem kaphat meg, mert nem látja őt, nem is ismeri; ti azonban ismeritek őt, mert nálatok lakik, sőt bennetek lesz."


1.1Móz: Isten többes számban beszél, ez alátámasztja a Szentháromság létezését, de legalább még egy isteni személy létezését feltételezi, ugyanis a semmiből valamit teremteni, élettelenből élőt előállítani csak Isten tud. Tehát vagy a Fiú vagy a Lélek Isten kell hogy legyen.


2. Ha a Szentlélek valóban csak Isten személytelen ereje volna akkor az ApCsel 16:7 viszont azt támasztja alá, hogy Jézus egyenlő Istennel, ugyanis ugyanaz az "erő" cselekszik itt, akit Jehova tanúi Isten személytelen erejének tartanak, ezzel viszont megdől az a tan, hogy Jézus nem Isten.


3.János evangéliumában Jézus Pártfogónak hívja a Szent Szellemet, (Biblia Liga EFO- Segítő NIV- Counselor- ford.: Tanácsos, Tanácsadó-mindhárom helyen nagybetű-tulajdonnév)ez egy eléggé személyhez kötött titulus, majd végig személyes névmásokkal illeti- őt, akit(him)- ha személytelen lenne, úgy hívná: azt, amit-angol:it


Forrás: Magyar Biblia Tanács által kiadott Biblia, Nemzetközi Biblia Liga Egyszerű fordítás 2012, The Holy Bible New International Version 2005


Bónusz:

Jn 14,9

Jézus erre ezt mondta: "Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod te: Mutasd meg nekünk az Atyát?

Itt Jézus megint egyenlővé teszi magát Istennel....

2014. jan. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Csatlakozom testvérem,


Az előttem szóló megint kiragadott részeket, ami Jézus azon szavait kérdőjelezi meg vagy keveri ellentmondásba, amikor Jézus kijelenti az Atyja egyedüli létét, kizárólagos mindenhatóságát, és nagyságát. Ahogy mondta:

Az atya nagyobb nálam, vagy Ti is egyek legyetek ahogy Az atyával egyek vagyunk.


Mi csak nem mászhatunk egy testbe egyszerre?

Szép estét mindenkinek.

Penu

2014. jan. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!