Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez igaz? Isten a zsidóknak...

Ez igaz? Isten a zsidóknak meg tiltotta az ország vagy állam alapítást, a tulajdon szerzést sőt még földet sem vehetnének a tóra tanításai szerint?

Figyelt kérdés
[link]

2014. jan. 30. 13:53
 1/10 munyamunya ***** válasza:
46%

Ha a Tórát (Mózes 5 könyve) vesszük alapul, akkor az bizonyosan ki van jeletve, hogy Izrael szétszóratása a népek közé Isten ítélete rajtuk (5Móz.4:27, 30:2, 3Móz.26:33), amit nem tehetnek le csak úgy, maguktól, nem vethetnek véget neki saját elhatározásból, hanem az az ígéretük, hogy a messiás király fogja a teljes népet (mind a 12 törzs, nem kizárólag Júda=zsidók) hazavezetni. Ugyanerről tanúskodik szinte az összes nagy próféta is (Ésa.11:12, 27:12, 41:14, Jer.16:15, 23:3, 33:7, Ezek.11:17, 28:25, 37:21, Hos.1:7, Zak.4:6, és így tovább, a teljesség igénye nélkül).


Azt olvastam, hogy még a Talmudban is van olyan szakasz (Kesubos 111a), amely szerint tilos a zsidóságnak egy nagy tömegként, 'mint fal' bevonulni a Szent Földre, vagyis saját hagyományuk is tisztában van azzal, hogy kizárólag Isten munkája és keze által térhetnek haza, amit szellemi megtérésnek kell megelőznie.


forrás: [link]

2014. jan. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 yuda ***** válasza:
57%

Elég szomorú, hogy létezik ilyen hitehagyott zsidó, aki itt nyilatkozott. Semmiféle igét nem hozott a tórából, teljességgel hiteltelen. Személyes véleményét mondta el, illetve valami régi nyilatkozatra utal. Ez nem Isten szava.

Az Úr Izrael isteneként azonosítja magát több helyen, Izraelről pedig így nyilatkozik: Izrael az Úr népe.


Isten megígérte Ábrahámnak, hogy neki és utódainak adja sors szerinti örökségül Kánaán földjét. Ezt később megerősíti Izsák életében, Izrael(Jákob) életében. Egyiptomból Mózes vezetésével hívta ki az ő népét és vitte be örökségének földjébe.

Amikor Izrael elfordult Istentől, szétszóratott, meggyengült. Amikor Hozzá tértek, akkor Isten helyreállította őket.


Isten igéretei megbánhatatlanok, a választása visszavonhatatlan. Izrael az Úrnak népe és az is marad.

Rengeteg prófécia szól arról, hogy utolsó idők egyik jele, hogy Izrael helyreállítása és lám, újra állam lett.

Kár bárkinek is Isten munkáját kritizálni, bár az is igaz, hiábavaló, hiszen Istennel kicsoda hadakozhat?

Az Úr véghezviszi szándékát, amit megígért, ha tetszik ez valakinek, ha nem.


A 2. zsoltár szavaival élve, Isten mulat az ellenségei görcsölésén....



A föld királyai felkerekednek és a fejedelmek együtt tanácskoznak az Úr ellen és az ő felkentje ellen:

3

Szaggassuk le az ő bilincseiket, és dobjuk le magunkról köteleiket!

4

Az egekben lakozó neveti, az Úr megcsúfolja őket.

2014. jan. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg:


1) Az oldal tetejére az van írva: Izrael Állam nem képviseli a judausta ( vallásos ) zsidóságot.

Hát ezt úgylátszik legalább két és fél millió vallásos zsidó nem is sejti, kb ennyi ugyanis Izrel vallásos zsidó állampolgárainak a száma. És persze évente több tízezren, olykor több száz ezren térnek haza.

A vallásosok számarány kb 40%.


2) Más címe adtak az oldalnak, de ez ugyanaz a Neturei Karta, melyrõl a UOJCA ( Union of Orthodox Jewish Congregations of America - Americai Ortodox Zsidó Hitközségek Szövetsége, a legnagyobb zsidó ortodox vallási szervezet ) egyebek között ezt írja:


"A UOJCA elítélte Neturei Karta tagjainak és az izraeli rabbi Wolpének gyűlölködő és helytelen beszédét." ( "The UOJCA has condemned hateful and inappropriate speech by members of the Neturei Karta as well as by Israeli Rabbi Wolpe." - [link] )


Részleteket itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__5.. ( a 2 old. on is ) és itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__5..


Ami a Talmud oldalt illeti, belenéztem. Ilyen értelmezés TELJESEN TÉVES. Ott a Babiloni számüzetésrõl van szó és a Babilonból hazatérésrõl. Mint tudjuk, a hazatért zsidók állama vagy 500 évig jól megvolt, csak sajos az ie 2. sz. végétõl ismét letértünk a helyes útról.


Azonban a Tórai helyek, amiket idéz pont azt mondják:


"visszahozza az Örökkévaló, a te Istened fogságban levõidet és irgalmaz neked; újra összegyüjt téged mind a népek közül, ahova elszórt az Örökkévaló, a te Istened. Ha lesz a te eltaszítottságod az ég szélén, onnan is összegyüjt téged az Örökkévaló, a te Istened és onnan is elhoz; és bevisz téged az Örökkévaló, a te Istened az országba, amelyet elfoglaltak õseid, hogy azt birtokba vedd" ( Mózes ötödik könyve 30:3-5 a Hertz Biblia fordítása ) Dr. Bernstein Béla fordítása :

"visszahozza az Örökkévaló, a te Istened foglyaidat és irgalmaz neked, újra összegyűjt téged mind a népek közül, ahova elszórt téged az Örökkévaló, a te Istened. Ha lesznek a te kivetettjeid az ég végén onnan is összegyűjt téged az Örökkévaló, a te Istened és onnan is elvesz; és bevisz téged az Örökkévaló, a te Istened az országba, melyet elfoglaltak őseid, hogy (ismét) elfoglaljad"


Lehet, hoy ezek a "tudósok" úgy képzelik ezt, hogy I-ten, majd amikor jónak látja, felkapja a zsidókat és visszahozza? Lehet. Csakhogy ott az is van, hogy összegyűjt, ami egy hosszabb folyamat. Pont az, aminek tanui lehetünk az utóbbi kb 150 évben. Mert, bizonyára I-ten úgy látta, hogy csakugyan megtértünk.


Vagy komolyan gondolhatja bárki, hogy lehetett volna allamot alapítani, megnyerni 8 olyan háborút, melyek közül többen Izraelre támadt összes szomszédja? Többnyire négyszeres túlerõ? Lehetett volna I-ten akararta nélkül?


Szóval ezért ítélik el a valóban tudós ortodox rabbik ezeket a zsidó öltöekbe bújt zsidógyûlölõket ( az OU nevezi így õket ).


Szerencsére hiába imádkoznak Izrael megszünéséért, mert [link]

2014. jan. 31. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz


Istenre nem lehet rákényszeríteni semmit. Ő, mint népével, a zsidósággal, befejezte i.sz. 70-neb a különleges bánásmódját. Többé nem tekintette népének óket, mivel megölték a Fiát i.sz.33-ban. Éppen olyan nép ma mint bármelyik másik. Persze ahogyan minden népből, úgy a zsidó népből is kedves előtte az, aki keresi őt, és közeledik hozzá.

Egyébként Jézus beszélt erről a helyyzetről, amikor itt volt a földön.

Jézus elmondta a gyilkos szőlőművesekről szóló példázatát: „Volt egy ember, egy házigazda, aki szőlőt ültetett, körbevette kerítéssel, borsajtót ásott benne, tornyot emelt, és kiadta szőlőműveseknek, és külföldre utazott.” A szőlőművesek sajnos hűtlenné váltak a szőlő gazdájához, még a fiát is megölték. Jézus a továbbiakban rámutatott, hogy a példázat a szó szerinti Izraelnél többre utal, ugyanis ezt mondta: „az Isten királysága elvétetik tőletek [a test szerinti Izraeltől], és olyan nemzetnek adatik, amely megtermi gyümölcseit” (Máté 21:33–41, 43).

Ez az új „nemzet” végül „Isten Izraelének” bizonyult: a felkent keresztények szellemi nemzetének, melynek összlétszáma 144 000 (Galácia 6:16; 1Péter 2:9, 10; Jelenések 7:3, 4)

Az első válaszoló teljesen zavaros értelmezése abból adódik, hogy nem tudja az időpontokat és a kort azonosítani, ezért von le téves következtetéseket.

2014. jan. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Isten a zsidóknak meg tiltotta az ország vagy állam alapítást, a tulajdon szerzést sőt még földet sem vehetnének a tóra tanításai szerint?"

Mivel közben tereltek, mégegyszer a lényeg:

NEM IGAZ.

Hogy honnan tudható, azt leírtm elõzõ ( nneddudgi # 3 ma ( 2014. 01. 31. ) 02:13 válaszomban, a részleteket az ott adott linkeken, illetve az azokban található linkeken.


@ KZitus:

1) Ne offolj!


2) Nem igaz, hogy I-tenre "nem lehet rákényszeríteni semmit."

Valódi imával, bõjttel lehet. Persze, nem alapvetõ dolgokban és persze, csak úgy, hogy eleve az volt a tervében, hogy ha lesz ima, bõjt, akkor igen, ha nem nem. Ez esetben az ima, bõjt befolyásolja, hogy melyik lesz a döntés.

Példa: Yehuda Makkabi ( Bet-Curnál, ie 165 dec. 2-án ( 3596. Kiszlév 25-én ) ) azért imadkozott Izrael szabadítójához, hogy töltse el az ellenséget félelemmel és I-ten megadta, így visszavonulásra kényszeríteték a több, mint hatszoros túlerõbn levõ pogányokat és felszabadíthatták Jeruzsálemet, megtisztíthatták, újraszentelhették a Szentélyt, aminek emlékére azóta is minden évben 8 naponát gyújtjuk a Hanuka-gyertyákat.

Persze, valójában arról volt szó, hogy ez volt I-ten terve, az akarat annyiban volt szabad, hogy a helyes ( I-tennek tetszõ ) cselekvést választotta: nem volt dölyfös, imádkozott, végsõ soron azért, hogy újra maradéktalanul TELJESÍTHESSÉK A PARANCSOKAT, vagyis, hogy I-ten az õ kezüket felhasználva VALÓSÍSA MEG TERVÉT.


Ezzel szemben ezek az agyamentek miért imádkoznak? Azért, hogy I-ten térjen el a tervétõl. Miután I-ten megkezdõdte a számûzöttek egybegyûjtését, most hagyja ezt abba. Nevetséges. ( Elõzõ válaszomban idéztem amit errõl Õ - áldott a Neve - mondott )


3) Nem igaz, hogy I-ten " mint népével, a zsidósággal, befejezte i.sz. 70-neb a különleges bánásmódját. "

Két okból nem igaz.

a) "különleges bánásmód" SOHA NEM VOLT, amint azt már ie 700-as években hangsúlyozta ( az akkori t+evelygõk helyretevése végett ) Ámosz próféta szavaival:

Ámosz próféta könyve ( 9:7 ):

Nemde mint a Kúsbeliek fiai, olyanok vagytok ti nekem, Izraél fiai, úgymond az Örökkévaló; nemde Izraélt felvezettem Egyiptom országából és a filiszteusokat Kaftórból, és Arámot Kírból! ( Dr. Bernstein Béla fordítása )

Avagy nem hasonlók vagytoké én elöttem a’ Szeretseneknek fiaikhoz, óh Izraelnek fiai? ezt mondja az UR: Avagy nem én hoztamé ki Izraelt az Egyiptom földéböl, mint a’ Filistéusokat Káftorból, és a’ Siriabélieket Kirböl? ( Károli )

Nem olyanok vagytok-e elõttem, Izráel fiai, mint az etiópok? - így szól az ÚR. Én hoztam ki Izráelt Egyiptomból, a filiszteusokat meg Kaftórból és az arámokat Kírbõl! ( MBT )

Izrael fiai, nem vagytok-e ti is olyanok, mint a kusiták fiai? – mondja az Úr. Nem én hoztam-e fel Izraelt Egyiptom földjéről, a filiszteusokat Kaftorból, az arámokat Kirből? ( SzIT - alcím: Izraelnek nincsenek előjogai )


A választottság I-ten szolgálatát, a Tóra megartását jelenti ( "hogy az ÚR útján járjanak" ) és a Tóra megismerTETését - sajnos ez utóbbival adósak mardtunk 1500 éven át, ezért ( és csak ezért ) ENGEDTE meg I-ten a kereszténységet. ( Maimonides )


b) I-ten, az Örökkévaló - áldott Õ - örök és VÁLTOZATLAN, Tórája s az.

Mózes harmadik könyve 26:44-45

"De mégis, amikor ellenségeik országában lesznek, nem vetem meg és nem útálom meg õket, hogy végkép megsemmisítsem õket és megbontsam szövetségemet velük, mert Én vagyok az Örökkévaló, az õ Istenük. Hanem megemlékezem javukra õseik szövetségérõl, akiket kivezettem Egyiptom országából a népek szeme elõtt, hogy legyek az õ Istenük. Én vagyok az Örökkévaló." ( Hertz Biblia )

"De még akkor is, mikor lesznek ellenségeik országában, nem vetem és nem utálom rneg őket, hogy végkép megsemmisítsem őket, hogy megbontsam velük való szövetségemet, mert én vagyok az Örökkévaló, az ő Istenük. Megemlékezem értük az elődökkel való szövetségről, akiket kivezettem Egyiptom országából a népek szeme láttára, hogy legyek az ő Istenük, én az Örökkévaló." ( Dr. Bernstein Béla fordítása )

"De akkor sem vetem meg õket, amikor ellenségeik földjén lesznek, és nem utálom meg õket annyira, hogy véget vessek nekik, megszegvén velük kötött szövetségemet, mert én, az ÚR, az õ Istenük maradok. És visszaemlékezem az elõdeikkel kötött szövetségre, akiket kihoztam Egyiptom földjérõl a nemzetek szeme láttára, hogy Istenük legyek, én, az ÚR." ( MBT )

"Mindazonáltal: ha ellenséges földön lesznek is, nem vetem el őket, nem utálom meg őket annyira, hogy megsemmisüljenek, s hogy megszűnjék a velük kötött szövetségem, mivel én vagyok az Úr, az ő Istenük. Javukra megemlékezem a szövetségről, amelyet az első nemzedékkel kötöttem, amelyet a nemzetek szeme láttára kihoztam Egyiptom földjéről, hogy én, az Úr legyek az Istenük." ( SZIT )


"Mert én, az Örökkévaló, nem változtam meg, sem ti, Jákob fiai, nem enyésztetek el." ( Maleakhi ( Malakhiás ) 3:6 )


"Így szól az Örökkévaló Isten: Amidõn összegyüjtöm Izráel házát a népek közül, ahová szétszórattak, meg leszek szentelve általuk a nemzetek szeme láttára és lakni fognak földjükön, amelyet szolgámnak, Jákóbnak adományoztam." Ezekiél ( 28: 25 )

"Az Örökkévaló pedig szívére fogja venni országa sorsát és megkönyörül népén" ( Jóél 2:18 )


Szóval NEM IGAZ, hogy "Ő, mint népével, a zsidósággal, befejezte i.sz. 70-ben", I-ten NEM rossz napjait élõ szészélyes asszonyság, hogy "veled befejeztem".

Õ örök, változatlan, nem változtatja meg döntését, ítéletét, esküjét.


Hab a tortán: "megölték a Fiát" ?????? Melyiket? Mert Jézus idézte a zsoltárt, mely szerint minden zsidó I-ten fia. Ha ezt összeveted az idézett Ámosz ( 9:7 ) -tel, kiderül: MINDEN EMBER I-TEN FIA.

Kérdem, a sok millió közül melyikük megölése lenne a legfõbenjáróbb?


Ja, hogy Jézus ezt mondta, meg azt mondta. Az se biztos, hogy helyes az értelmezés, mivel Jézus nagyon is jól ismerte a TELJES Bibliát ( A Tórát ( Mózes öt könyve ), a Prófétákat, az Egyéb Szentiratokat ( Krónikák, Eszter, stb ) ), ezzel szemben abból, amit KZitus ír, nem látszik a Biblia ismerete.

Nem árt tudni: a Szentírás nem a Jelenések Könyvével kezdõdik, de mégcsak nem is a Máté evangéliumával, hanem a Mózes elsõ könyvével.


Végül érdemes még megjegyezni: az Egyház hivatalos álláspontját a kerszténység és zsidóság kapcsolatáról elsõsrban a II. Vatkán Zsinat Nostra Aetate kezdetû nyilatkozatából ( 1965 ) lehet megismerni, hivatalos magyar fordítása: [link]

Irányelvek és útmutatások a Nostra Aetate kezdetû nyilatkozathoz ( 1974 ): [link]

Továbbá a Vatican 1982 március 6-án tartott püspöki konferenciájáról kiadott publikációban, melynek tárgya a Római Katolikus Egyház és a zsidóság, zsidó vallás kapcsolata, az 'Ószövetséeg' ( ) elsõ elõfordulásához fûzött lábjegyzetben ez olvasható:

"folytatjuk az ÓSz kifejezés használatát, mert hagyományos, de az 'Ó' nem jelenti, hogy korszerûtlen, v elavult. Az ÓSz állandó értéke mindenképp, hogy forása a Keresztény Revelatiónak, aminek fontosságát itt kifejezésre juttattuk."

( "We continue to use the expression Old Testament because it is traditional (cf. already 2 Cor 3:14) but also because "Old" does not mean "out of date" or "out-worn ". In any case, it is the permanent value of the O.T. as a source of Christian Revelation that is emphasised here (cf. Dei Verbum, 3). "

- [link] .

2014. febr. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
* Vatkán helyett Vatikáni
2014. febr. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésben említett "zsidók" valójában egy ősi elitrasszt jelentettek, akik ki vannak választva a közönséges emberek közül és mindezt valószínűleg képességeikkel is bizonyítani tudták.

A mai zsidóság már csak egy nép (néphez hasonló közösség).

...

Talán Egyiptom ősi elitjének neve a "zsidó", vagy pedig a "zsidó" ősi értelemben egy kódszó erre a régi elitre.

...

Az biztos, hogy eredetileg nem népet/népcsoportot jelentett és nem is vallásközösséget.

Ebben biztos vagyok.

...

A zsidóság nyomokban (és helyenként) őrzi ezeket az ősi dolgokat.. egy csomó, az idők során hozzáadódott egyéb nézettel együtt.

2014. jún. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

A zsidóságnál nagyon sok érték lenne (van) rejtve... nem értem, hogy miért feketedtek úgy el a dolgok.

...

Másképp:

a Biblia és különösen a klasszikus zsidó (vallásos, bölcseleti) szövegek olvasásakor még határozottan érezhető ez az ősi nagyság. (viszont azt sem kell tagadnunk, hogy a Biblia (magyar nyelven ? és nem héberül ?) egy elég zavaros és önellentmondásokkal teli mű is.

...

Valószínűleg kellene eme "titkok" teljesebb megismeréséhez a héber nyelv és az összes hozzá kapcsolódó szimbolika TELJES ismerete.

A másik, ami kell hozzá az a "szív". (és klasszikus zsidó értelemben értve, nem pedig modern értelemben értve).

...A "klasszikus zsidó szív" és a modernek által értett "szív": ég és föld.

2014. jún. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Az biztos, hogy eredetileg nem népet/népcsoportot jelentett és nem is vallásközösséget.

Ebben biztos vagyok.


- "Elit papokat", "tanácsadókat", a "szőnyeg szélén ülőket" (mint a "kicsék" vagy pl. mint Lao Ce) viszont jelenthetett a "zsidó" szó... vagy pedig egy kódszó (volt) rájuk.

2014. jún. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

A világban mindig ez történik: valami elindul nagyon magasan, nagyon magas minőségen, majd az idő (=elmúlás =végzet) hatalmának engedve minőségét tekintve alázuhan és mennyiséggé, tömeggé lesz. (~ inaktivitás, ~alacsony tónus, ~passzivitás, ~kívülről mozgatottság ~érzékelhető világ alá rendeltség stb.)

Az Isten (keze) persze mindent megújít – ciklusról ciklusra.

(Ez a Természet útja: Tarot, Rota, Tora : ezek mind ciklikus jelenségekről szólnak. A kérdés, hogy mi van eme ciklikus jelenségeken túl és hogy valami (számunkra érzékelhető és tapasztalható (átélhető) ) van-e eme ciklikus jelenségeken túl?


Következtetés:

a hanyatlás, a dekadencia ugyanúgy tetten érhető a zsidóságban is mint minden más népben és az (érzékelhető) univerzum minden más elemében.

2014. jún. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!