Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek mi volt és mi a...

Istennek mi volt és mi a célja az emberekkel?

Figyelt kérdés
2014. jan. 30. 19:40
 1/5 yuda ***** válasza:

Első célja az volt, hogy közösségben legyen az emberrel. A bukás után pedig a helyreállítás.

Most, ebben az időben az az Isten célja, hogy Jézus Krisztus megváltásának ingyenes áldásaiban mindenki részesüljön. Életük legyen, bővölködjenek, üdvözüljenek....


János Evangéliuma:6:40 Az pedig annak az akarata, aki elküldött engem, hogy mindaz, aki látja a Fiút és hisz ő benne, örök élete legyen; és én feltámasszam azt azt utolsó napon.


János Evangéliuma:10:10 ...én azért jöttem, hogy életök legyen, és bővölködjenek.


János Evangéliuma:17:19 És én ő érettök oda szentelem magamat, hogy ők is megszenteltekké legyenek az igazságban.

2014. jan. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%

Elég nagy merészség kijelenteni ilyen biztosan, hogy Isten akarata mi (volt, vagy most mi az)...


A világ teremtője, (tér, idő, érzések, és miegymás, amit még fel sem tudunk teljesen fogni) vajon miért csinált valamit... Remélem érzitek a kontrasztot...

Csak gondoljatok bele, egy dns több terrabájtnyi adathalmazába, vagy a galaxis méretébe... ezt csupán a szavának erejével megalkotta, és mi meg kimerjük mondani, hogy "azért mert"?


Az biztos, hogy oka volt.


A céllal kapcsolatban nem tudom mi az ő terve, de azt tudom, hogy milyen terve van velem. Ez az, amire tudom a választ, de a világmindenség teremtőjének a gondolatait még én sem tudom kitalálni, pedig elég egoista vagyok...

2014. jan. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én meg úgy vagyok vele, hogy szerető, igazságos, bölcs, vagy önként lemondok róla: s vagy ő vagy én mehetek a lecsóba...

A többi már csak érdekesség.

2014. jan. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia Kérdező.


A Biblia Isten szava. Ami azt jelenti, hogy mindent leíratott az akaratát illetően. Nem titkolja el a teremtményei elől a szándékát.


A célja az volt, hogy a tökéletes ember egy földet betöltő igazságos társadalomban éljen szeretetben egymás mellett, és munkát is adott,

A földet belátásuk szerint tegyék széppé, gondozzák azt és a rajta élő állatokat is szeretettel etessék, és vezessék.


Ez a szándéka nem változott meg csak azért, mert az első ember hűtlen lett hozzá.

Mert bízik az emberekben, hogy vannak és lesznek még olyanok akik szeretnének az Ő igazságos vezetése alatt élni, ahogy Ádám, Éva is élvezhette azt egy darabig.


Ha ez nem lenne, akkor mondhatnánk a teremtőre, hogy képtelen az emberekkel ilyet megvalósítani. De nem képtelen, és az emberek között, is vannak akik valóban szeretik Őt és kedvét lelik a törvényeiben, és így boldogan élnek a nehézségek ellenére is amit az emberi uralmak jelenleg még okoznak.


Ezt a szándékát meg fogja valósítani, mert amit Ő elhatároz azt megvalósítja, hiszen minden dologban sikeres volt eddig is, és ezután is.


s a Biblia leírja, a teremtő tulajdonságait, akaratát érzéseit, így a teremtő nem egy elvont misztérium, hogy ne lehessen megismerni, Sőt Ő szeretné ha megismernénk, mert ezt is kijelenti a szavában.


Penu

2014. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az volt a célja, hogy örökké éljenek a földön boldogan. Még most is ez a célja és tesz azért, hogy ez meglegyen.
2014. jan. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!