Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hova lett 11 törsz a kiválaszt...

Hova lett 11 törsz a kiválasztott 12-ből? Isten népnek 11 törzse merre jár?

Figyelt kérdés

Mert ugye ma csak Juda törzse(zsidók)az akikről úgy tudjuk, hogy csak ők a kiválasztott nép.

Hol a többi? Vannak leszármazottaik? Beolvadtak más népekbe?

Vagy élnek még csak nem tudják magukról honnan is származnak és hova tartoznak?



2014. jan. 31. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Talán ez segítség lehet:

[link]

2014. jan. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Még nem sikerült az egészet végigolvasni. De elég jó irománynak tűnik. Mennyire tekinthető hitelesnek?

Hogy és miből sikerült megállapítani,hogy ezek a mi a nemzetek azoknak a törzseknek felelnek meg illetve a leszármazottaik?

Mit lehet arról tudni, hogy a magyarokra milyen jövő vár,mi a szerepük? Mit lehet tudni a kínaiakról, az muszlimokról és mi vár az afrikai feketékre?

Rájuk vonatkozóan vannak próféciák?

Akik vegyes házasságban élnek és az utódaik?

2014. febr. 1. 00:25
 3/8 A kérdező kommentje:

Mi a helyzet a nem kiválasztottakkal?

Jézus csak a Zsidókhoz jött? Megtagadták,megfeszítették.

A 12 apostolt az elveszett törzsek térítésére küldte szét.

És mi a helyzet a pogányokkal, a nem izraelitákkal?

Számít egyáltalán sz ő hitük?

( még csak belenyaltam az olvasnivalókba)

2014. febr. 1. 00:51
 4/8 yuda ***** válasza:

Egész Izrael a választott nép, nem csak Júda törzse.

Isten bölcsessége, hogy a mai Izrael Izrael néven fut, nem pedig Júdea, Júda néven. Ez nagyon érdekes és sokatmondó.

3 törzs leszármazottjai vannak most Izraelben. Egyelőre ennyi. Többi honnan kerül elő, Isten tudja.


Magyarokra milyen jövő vár? Ki tudja?

Ha mint nép megtér Istenhez és Izraelt sem átkozza, nem gyűlölik zsigerből a zsidókat, akkor van esélye. Egyelőre túl nagy a gyűlölködés, pedig az nem helyes. Magyarország történelme elég tragikus, hiszen kiszolgálója volt a náci gépezetnek. Sokan sajnos ma is kapnának rajta.

Aki áldja Izraelt áldott lesz, aki átkozza: átkozott.

Ez Isten véleménye.

A jövő még formálódik....

Ráadásul még a vallásosak is megoszlanak e téren és sokak szerint Isten elvetette az ő népét. Ezt honnan szedik nem tudom, de elég elterjedt nézet. Valótlan, de attól még elterjedt.

Isten elhívásai megbánhatatlanok és visszavonhatatlanok Izraelre nézve is.

Ez igaz mindenre.


Vegyes házasságokkal mi lesz?

Megtérés, Istenhez fordulás, üdvösség nem a zsidók privilégiuma, hanem Isten nagylelkűségéből és kegyelméből kifolyólag egyénenként mindenki megtérhet és kibékülhet Istennel, aki elfogadja Jézus Krisztus megváltását. Nincs kivétel senki nemzetből valóval.

Aki Istenhez jön, Ő nem utasítja el. Istenben nincs fajgyűlölet.

Egyénenként tehát bárki megtérhet, népként viszont Izrael az Úr nép. Ez egy unikum.


Jézus földi szolgálata idejében többször hangsúlyozta, hogy csak Izraelhez küldetett. Az apostolok-, főként Pál szolgálatán keresztül kibontakozott Istennek egy szélesebb terve, mégpedig, hogy a más nemzetből valók is bekerülhetnek Isten akaratába és élvezhetik ugyanazokat az áldásokat, amelyeket megígért a bibliában. Aki bekerül a sodrásba, megtörik élete felett a bűn hatalma és Isten fiává lesz azáltal, hogy befogadja az Igazságot, a világ Világosságát.

Feltétel és nem akarom ismételni magam, hogy Istennel személyesen kibéküljenek, felismerjék, hogy Jézus az élő Isten fia, befogadják őt szívükbe, életük Urának nevezve Őt.

2014. febr. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Itt válaszolnék, nem privátban, mivel küldtél egy-két kérdést levélben is.

Az idézet church of god honlappal kapcsolatban, hogy mennyire hiteles, csak annyira, hogy teóriákat lehet alkotni, de az tény, hogy Isten megígérte, hogy szétszéleszti népét a világban. Én meg úgy gondolom, hogy akkor szét is van szélesztve. (Mellesleg, nem vagyok "Church of god"-os)


A legtöbb kérdésedre elterelő választ adnék egy idézettel, ne haragudj.

János 21

21. Ezt látván Péter, monda Jézusnak: Uram, ez pedig mint lészen?

22. Monda néki Jézus: Ha akarom, hogy ő megmaradjon, a míg eljövök, mi közöd hozzá? Te kövess engem!


„Mi a helyzet a nem kiválasztottakkal?

Jézus csak a Zsidókhoz jött? Megtagadták, megfeszítették”


Tévedés! Jézust a bűneink vitte a halálba. Isten úgy szerette a világot, hogy egyszülött fiát adta érte. Nem azokért, akik olvassák a Bibliát, nem azokért, akik tiszták. Nem azt olvashatjuk, hogy Isten úgy szerette Jákob házát, hogy egyszülött fiát adta értük. Jézust úgy hívták, hogy a bűnösök barátja. Tudod, hogy hogyan kell megmenekülni az ítélet elől? Jézus megmondta. Ne ítélj, hogy ne ítéltess. Kövesd Jézust, ahogy Ő sem ítélte meg az embereket, hanem megmosta lábukat, megtörte testét értük, és azt mondta, hogy ezt tegyük mi is az Ő emlékezetére.


A leveledben kérdezted, hogy ki részesül kegyelemben. A 144000 a Jelenések könyvében szerepel. És ha tovább olvasod, akkor találsz ott egy megszámlálhatatlan tömeget is:

„Azután látám, és ímé egy nagy sokaság, a melyet senki meg nem számlálhatott, minden nemzetből és ágazatból, és népből és nyelvből; és a királyiszék előtt és a Bárány előtt állnak vala, fehér ruhákba öltözve, és az ő kezeikben pálmaágak;”


Mit is mondott János Jézusról?

Jn 1,29 Másnap látá János Jézust ő hozzá menni, és monda: Ímé az Istennek ama báránya, a ki elveszi a világ bűneit!

Kinek? Nem a zsidóknak. Mindenkinek. Neked is, csak bízz Istenben, és bízz a fiában! Kövesd a fiút, ne ítélj, és szeresd felebarátodat, és ellenségedet is. És még valamit! Szeresd magadat. Mert megmondatott, hogy úgy szeresd felebarátodat, ahogy önmagadat. Miképpen szeretnéd felebarátodat, ha magadat sem szereted? Isten megváltott a fia által, mert szeret. Nagyon drága kincs vagy, egy gyöngyszem Istennek. A fiát adta érted! A kereszténység és vele én is nagyot hibáztunk az elmúlt 2000 év alatt. Az egyházak megítélik, kiközösítik, feltételhez kötik tanításaikat, szeretetüket. Pedig Jézus bűnösökkel vacsorázott, bűnösöket gyógyított. Meg lett mondva, hogy az ítéletet egészen a fiú kapta. Nem mi, és nem az egyházak. Ne bánts másokat azért, mert más bűnöket követnek el, mint te! Szeresd felebarátaidat, mert ha azt, akit látsz, nem szereted, miképpen szeretnéd azt, akit nem látsz? Ez a kegyelem. Hogy is van a „miatyánkban”? Bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek. Tehát ha mi nem bocsátunk meg az ellenünk vétkezőknek, miképpen bocsáthatna meg az igaz bíró a mi vétkeinknek?


Szia

2014. febr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor baj van,mert nem szeretem magam !


Ezt a választ úgy veszem, hogy nem szeretnéd ha többet kérdeznék privátban.


Ezt nem sikerült megértenem:

A legtöbb kérdésedre elterelő választ adnék egy idézettel, ne haragudj.

János 21

21. Ezt látván Péter, monda Jézusnak: Uram, ez pedig mint lészen?

22. Monda néki Jézus: Ha akarom, hogy ő megmaradjon, a míg eljövök, mi közöd hozzá? Te kövess engem!


köszönöm a válaszok nektek

2014. febr. 1. 16:27
 7/8 anonim ***** válasza:
35%

Jaj, dehogy nem, írj privátba nyugodtan! Azért nem oda írtam, mert úgy gondoltam, hogy olvassa csak el nyugodtan bárki a válaszom.


Azért írtam azt a "jánosi" idézetet, mert több hasonló kérdést tettél fel. Mi van ezzel, meg azzal, a magyarokkal, stb.


Szeresd magadat, mert a világ teremtője és a fia, a világ megváltója nagyon szeret Téged! Megváltattál, megszenteltettél Krisztus vére által. Tiszta vagy, és élsz a beszéde által. Szeresd magadat, és szeresd a felebarátaidat, mert Isten elküldte egyszülött fiát, hogy mindaz, aki hisz, bízik, üdvözülhessen. Amikor Jézus meghalt, az utolsó szava ez volt: Evégeztetett. Kész van, teljesen elvégezte a megváltást. Nekünk nem kell vezekelnünk, nem kell hozzátennünk, mert Krisztus elvégzett mindent.

2014. febr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ami az elveszett törzseket illeti, nemrégiben ( azért ez lehet a múlt század vége felé, nem emlékszem pontosan ) egy Indiában élõ zsidó közösség igazolta ( a rabbik meggyõzõdtek róla ), hogy õk vaodi zsidók, a tíz törzs valamelykiének leszármazottai és így aliyázhattak ( "hazatérhettek" ) Izraelbe. Az etióp es a Jemeni zsidókkal úgytudom más a helyzet: õket is igazolták, de õk valamikor az ie 1. évezred közepe táján, valószínûleg a babiloniak elõl menekültek oda.


Blõdli: ha ezt a szittya dolgot nézzük, a végén még kisül, hogy voltképp a magyarok is a tíz törzsbõl valók. Fel kéne világosítani a Vonát és a jobbikot. :DD :DDDDD


Szeresd magadat! Ebben csatlakozom az elõttem szólóhoz, mert a parancs:


Szeresd felebarátodat ( embertársadat ), mint magadat. ( Mózes harmadik könyve 19. fejezet 18. vers )


Ez nagyjából a Tóra közepén van. Talán, hogy el legyen dugva? Inkább, mert ez aközpontja.


Szóval, ha nem szereted magadat, nem tudod teljesíteni a legfontosabb parancsot.


Amúgy, nem szeretnék senkit sem megbántani, de ez az egyszülött fia ... hát


"Izrael az én elsõszülött fiam." - 2Móz 4:22 ( Ezért volt a tizedik csapás az elsõszülöttek alála. )

"... a Felséges fiai mindnyájan ..." 82. zsoltár 5. vers

Vagyis MINDEN zsidó I-ten fia.

"Izrael fiai, nem vagytok-e ti is olyanok, mint a kusiták fiai? – mondja az Úr. Nem én hoztam-e fel Izraelt Egyiptom földjéről, a filiszteusokat Kaftorból, az arámokat Kirből?" - Ámosz próféta könyve 9:7


Vagyis MINDEN EMBER I-ten fia.

2014. febr. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!