Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan keresztény aki...

Van itt olyan keresztény aki csak Jézust imádja? Vagy pedig olyan aki a Szentháromságot?

Figyelt kérdés
Ami persze azt jelenti,hogy az EGY IGAZ ISTEN előtt hajol meg. Mi a különbség aközött, hogy Jahvet imádom vagy pedig a hármat összefoglalva egyformán? Van egyáltalán valami különbség benne?

2014. febr. 2. 05:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a Szentháromságban hiszek:

[link]


Itt pedig egy kis bizonyítás a Bibliából, hogy az Atya és a Fiú valóban EGYEK (János 10:30):

[link]

2014. febr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A Jel5 14-ről az jutott eszembe, hogy a mennyben a vének is imádják Jézust, a jehivisták pedig ennek keményen ellenállnak, holott a meséjük szerint pont hogy az ő véneik csücsülnek fenn a mennyben, a Biblia azon részét szándékosan nem veszik figyelembe, ahol a sokaságról beszél....

Tehát ha szerintük az ő véneik mókáznak fenn és imádják a Bárányt, akkor ez nekik cumi, mert saját maguknak mondanak ellent, hisz szerintük Jézus nem érdemel imádatot.

2014. febr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Én is úgy gondolom. Akik megértik a Szentháromság lényegét azok tudják,hogy nem tévednek és nem követnek el bálványimádást. Első válaszoló köszönöm a linkeket. Hozelujza köszi! :) tudom,hogy te kivagy akadva a jehova tanúi módszerektől,de én megértelek.
2014. febr. 2. 14:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meggyőződésem, hogy az Atya, Fiú és Szent Szellem közötti egység nem azonosságot jelent. Az Atya beszélget a Fiúval és viszont, Jézus az Atya jobbján ül stb. A Fiú valóságosan letette az Istenségét, és emberként született meg és élt. A Szent Szellem rászállt és betöltötte Jézust, amikor kiemelkedett a Jordán vizéből. Három különálló személyről van szó, Akik között olyan egység van, ami a mi emberi szintünkön érthetetlen, de elhihető. A mi feladatunk azonban nem is ennek a megértése és megmagyarázása, hanem az elfogadása. Hogy hogyan lehetséges ez, nem tudjuk, de hogy így van, azt kijelenti a Biblia. A Szent Szellem Jézust dicsőíti, Jézus pedig az Atyát. Mahesh Chavda azt mondta egyszer, hogy ő hisz abban, hogyha mi a Szent Szellemet imádjuk, az az Atyát és a Fiút is megáldja. Ennél jobban nehéz lenne ezt kifejezni. Ha Jézust Imádjuk, azzal az Atyát is imádjuk és a Szent Szellemet is. Az Atyát Jézus Nevében imádjuk a Szent Szellem által. Szentháromságként azonban nem szólítottam meg soha Istent és nem is találok erre példát a Bibliában. Meggyőződésem, hogy a JHVH név mindhárom személyt megilleti, hiszen mindhárom személyre igaz, hogy örökkévaló, önmagában létező, változhatatlan és mindenható.
2014. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt az eredeti görög szó: προσεκύνησαν.

Jelentése: hódol, imád.


Fellelhető az interneten az egész szöveg, és fordítható. Innentől kezdve nem hiszem, hogy sajnálni kéne őket, csak mert belezuhantak az őrtorony poklába.

2014. febr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésemre nem nagyon akarnak még mindig válaszolni a "kedves" tanúk...

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..

2014. febr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A Jehova tanú tagoknak szerintem amiatt nehéz hitre jutni Jézus Krisztusban, mert a bálványimádás tilalma miatt bűntudat alá helyezik a gondolatát is hogy Jézus a testben megjelent Isten, mellette pedig felfújják az értelmüket jó sok tanítással, amiben van sok részigazság, ettől a hólyagoskodó-vitatkozó stílusuktól meg annak megy el a kedve aki szeretetből szeretne egy picit foglalkozni velük.
2014. febr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!