Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallások lokális tulajdonság...

A vallások lokális tulajdonságai nem bizonyítják, hogy mind hamis?

Figyelt kérdés
Nem furcsa, hogy térképen be lehet jelölni, hol milyen vallásúak az emberek? Tehát senki sem azért vallásos, mert komolyan átgondolta és ez számára a legértelmesebb, hanem a vallása attól függ, hogy hol született és mely vallást nevelték belé. Ez így van a keresztényekkel, a zsidókkal, a muzulmánokkal és mindenkivel. Itt mindenki, aki Jézus és a Biblia mellett áll foggal-körömmel, az ha pár ezer kilométerrel arrébb születik, ugyanilyen elszántsággal és szorgalommal istenítené Allahot napi hatszori imádkozásban.
2014. febr. 2. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Bocs, de köztudott, hogy a keresztény vallásnak világszerte tömeges követői vannak misszionáriusok vagy egyszerű keresztény testvérek evangelizációs hirdetéseik által. Ezen kívül vannak olyan keresztény TV adások, amiket csakugyan mindenhová sugároznak.


21. században olyan nincs, hogy valaki csak azért vallásos mert oda született. Isten beszéde mindenhol hirdettetik és számos alkalommal, rengeteg helyen felajánlja az embereknek Jézus, a megtérés lehetőségét.

2014. febr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"21. században olyan nincs, hogy valaki csak azért vallásos mert oda született."


Persze van ilyen is... de leginkább azt szerettem volna kihangsúlyozni, hogy arra igenis megvan az esélye MINDENKINEK, hogy megtérjen Jézushoz.


(kivéve talán azt a pár törzset, akik bent laknak a dzsumbujba olyannyira, hogy szinte a közelükbe se lehet férkőzni)

2014. febr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Téríteni csak olyan embereket térítenek, akik alapból sem nagyon vallásosak, mint pl afrikában. De izraelben vagy az erősen vallásos arab országokban én ilyesmiről nem tudok. Ahol van, ott is az a lényege, hogy éveken át sulykolnak valamit a - buta, tanulatlan, szegénységüknél fogva minden reményre vevő - emberekbe. De az ilyenek hatása is elenyésző. Van ugyan pár száz/ezer fős keresztény közösség mindenfele, de ugyanúgy vannak zsidók és arabok is minden országban, hasonlóan kis számban(ami azt illeti, muzulmánból több van a világon, mint keresztényből, pár száz millióval). Viszont egyértelmű, hogy mely terület milyen vallású, tehát az emberek 99%-ának a hitét nem a saját meggyőződés, hanem a nevelés és a környezet határozza meg.
2014. febr. 2. 19:32
 4/12 yuda ***** válasza:
100%

Biztos van abban valami amit írsz, de jó ha tudod, hogy vannak emberek, akik saját, ~felnőttkori döntésük alapján lesznek hívők, mint pl. jómagam.

Nevelkedtem amiben nevelkedtem, ám amikor megdönthetetlen bizonyságot kaptam Isten létezéséről (és azóta is kapok), megingathatatlanul TUDOM, hogy ő létezik. Innentől fogva válik okafogyottá a provokatív írásod.


Amit állítasz, igaz az álszentekre, akik megtéveszteni hagyják magukat, vagy színházasdit játszanak, de nem igaz a tudatos hívőkre, akik Istennel kerültek személyes közösségbe.

Azt gondolom, ha Isten téged szólított volna meg, nem írnál ilyen kotyvaszt.

Persze még eljöhet az ideje.

2014. febr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha Isten megszólítana, csalódnék a józanságomban:)
2014. febr. 2. 20:05
 6/12 yuda ***** válasza:
100%

Ha Isten megszólítana, csalódnál magadban, de az nem akkora tragédia. :)

Viszont az életed gyökeresen megváltozna és nem küzdenél az Igazság ellen.

Végre lenne értelme és célja az életednek és a környezeted is profitálna belőle.

Boldog és megelégedett ember lehetnél, aki betelik élettel, szeretetet sugároznál.... és nem értenéd, hogy létezik még ember a földön, aki nem akarja Isten személyes barátságát és ajándékát. :)

2014. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Miért, mi a te életed értelme és célja?
2014. febr. 2. 20:20
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor engem, aki ide született magyar földre, magyar szülőktől, miért nem érdekel a kereszténység, ami ugye itt elterjedt. Miért érdekel a hindu vallás és filozófia olyan szinten, hogy már el is mentem oda, ahol azt napi szinten gyakorolják, így azt eredeti környezetében tapasztalhattam meg?


Természetesen, olyan formában egyet értek a kérdésedben írtakkal, hogy az egyén nagyobb eséllyel lesz annak a vallásnak a követője, amilyet ott gyakorolnak, ahol éli az életét születése óta. De ez nem törvényszerű.


A vallásoknál pedig nem szabad összetéveszteni az eszközt (rítusokat, szertartásokat, imádati formákat) a céllal (amire mindaz irányul), Isten elérésével.

Így mondhatjuk azt is, hogy ha elfogulatlanul lehántjuk a kulturális környezet által rárakódott rétegeket, mint ahogy a hagyma rétegeit is leszedhetjük, eljuthatunk a Középpontba.

2014. febr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem bizonyít semmit - legfeljebb valószínűsíti, hogy a legtöbb hamis :D


De még ehhez képest is vannak alternatív magyarázatok, pl.

- direkt több csatornán jön a kinyilatkoztatás, hogy ha az egyikben túl sok a háttérzaj, akkor még maradjon másik;

- Isten számításba veszi a nemzetkarakterológiai jellemzőket, a földrajzi tényezőket stb., és így mindenki olyan vallásban születik, amely a legjobban illik a természetéhez (a nyugatiaknak pedig külön szabadságot adott, mert itt aztán tényleg olyan vallásod van, amilyet csak akarsz);

- netán nem csak egy Isten van, hanem több konkurens panteon, és mindegyik igyekszik több hívőt szerezni magának egy verseny keretében.

2014. febr. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mivel Kínában, Japánban, Burmában és jó ég tudja merrefelé még vannak megtért keresztények, ezért ez a hipotézis téves.

Bár te nem tudod (remélem még), hogy mit jelent megtérni, de ahogy yuda, én is felnőttkorban tértem meg, keresztelkedtem meg, és vállaltam tudatosan Jézus útját, mivel bebizonyosodott a létezése. Attól mert te nem ismersz valamit, az attól még létezik, csak azt hiszed, hogy mert te nem vagy részese, ezért nem igaz és teóriákat gyártasz, ahogy a többi ateista, hogy megpróbáld bizonyítani az igazad.

2014. febr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!