Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek Istenben/Istenekben?

Hisztek Istenben/Istenekben?

Figyelt kérdés
Ha igen írjatok indokot ha nem akkor is.

2014. febr. 3. 19:43
1 2 3 4 5
 41/46 anonim válasza:

Én már az elején kijelentem, hogy nem hiszek Istenben. Mert miért hinnék? Úgy tartom, hogy hogy a Biblia is csak egy könyv, amit anno azért írtak, mert nagyon sok mindent nem tudtak megmagyarázni a tudás hiánya miatt, viszont foglalkoztatta őket a téma. (Például a Föld keletkezését, az emberek keletkezését, stb.) De nem ítélem el azokat, akik hisznek. Mert miért tenném?:)


Igazándiból butaság ezen vitatkozni.

Én mondhatom, hogy nem létezik. Mert nem láttam még, mert úgy gondolom, hogy ha lenne, akkor példának okáért nem "engedné meg", hogy olyan ember papnak, Isten közvetítőjének nevezze magát, aki például kisgyermekeket erőszakol meg...:)

(Ne pontozzatok le, nagyon sok ilyen esetről hallhattok. Kérdem én. Isten "báránya" az, aki ilyet tesz?! Undorító dolog önmagában is. De ha még egy olyan ember teszi, aki pont a jót hirdeti?! Vicc.)

De ARRA SINCS bizonyítékom, hogy NINCS. Ha a tények mellénk is állnak, olyan emberek mellé, akik nem hisznek, akkor sem lehetünk 100%-ig biztosak abban, hogy létezik-e valamiféle isten.


Én úgy vagyok vele, hogy az univerzum biztos, hogy nem csak úgy lett. De... hogy higgyek valamiben, mikor még a hívők is csak azzal tudnak érvelni, hogy a Biblia ezt írja?

A Bibliát összevagdalták. Megszavazták a III. Kárthágói Zsinaton, hogy mely evangéliumok kerülhetnek be, a bent hagyott négy evangéliumnak is mely részei. Az egyház választotta ki, mert nem Istentől valónak tartotta a többit. Én személy szerint marha kíváncsi lennék rá, milyen részeket hagyhattak ki. :) De aki a Bibliával érvel, mindig gondoljon rá, hogy ez csak egy töredéke az igazságnak. És mi van akkor, ha Isten létezik, az egyház pedig rossz evangéliumokat tartott Istentől valónak? :) Nehéz kérdés.

És akkor már inkább nem is beszélek Mária Magdolna és Jézus viszonyáról. Vagy arról, mi a véleményem arról, hogy Jézus Isten fia, és egyben maga Isten is. Wut?!


Hány vallás is van a Földön? Meg sem tudom már számolni. Akkor melyik Isten az igazi? Allah? Buddha? Zeusz esetleg, csak hogy nagyot mondjak? Vagy Isten, akinek nincs neve? Több istenünk csak nem lehet, ugye? Természetesen mindenki úgy válaszolna erre a kérdésre, ahogy az ő gyülekezete tenné. A keresztény Istent mondana, a buddhista Buddhát, a muszlim Allahot. De akkor ő nagyon bizonygatná az igazát és butának gondolna mindenkit, aki nem ért vele egyet.


Leírom pár gondolatomat, holott tudom, hogy ez kényes téma, és úgy le fogtok pontozni, hogy öröm lesz nézni...


A keresztények mindig is hasznot húztak a "bárányokból", ott húzták le őket, ahol tudták. Kivégeztették, eretneknek hívták azokat, akik tudományosan próbálták megközelíteni a teremtést. "És mégis forog a Föld..." Mi is a tízparancsoalt egyik pontja? A "Ne ölj!", ha jól emlékszem.

A keresztények elítélik a melegeket. Mi is a tízparancsolat másik pontja? A "Szeresd felebarátodat!" Ne ítélj, hogy ne ítéltess. Kik ők, hogy ítélkezzenek?

"Ne paráználkodj"? Az nem az, mikor egy ártatlan kislányt vagy kisfiút rontanak meg?!

Mások tulajdonát ne kívánd!, Ne hazudj, és mások becsületében kárt ne tégy!, satöbbisatöbbi. Ez csak nekem elég álszent?!


Próbáltam hinni. Tényleg. Mert néha könnyebb, ha támaszkodhatsz valakire, aki mindig veled van, de ahogy nőttem, úgy bontakozott ki a véleményem.


Ezt utálom a vallásokban. Ahelyett, hogy az ember hinne MAGÁBAN, és véghezvinne valamit, leül imádkozni. Ha pedig valaki nem hívő, rá akarják erőszakolni a hitüket. Nem végiggondolják azt, amit mondanak nekik, hanem papagájként bizonygatják az igazukat.:)


Mint mondtam, én nem hiszek Istenben, de tiszteletben tartom azt, ha valaki viszont igen. :)


Úgy gondolom, ha lenne isten, teljesen más lenne, mint akármelyik eddig leírt személy. Egyszerűbb, emberközelibb, reálisabb, valóságosabb.


Ui.: Kérdező, ez a "honnan tudjátok, hogy nem a baljáról írok" válasz nagyon ütött.:D Felnevettem. :)

2014. febr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
Hát az Univerzum tényleg nem lehet csak úgy magától, de sajna ez Istenre is igaz, szóval a "Teremtő" csak eltolja a problémát egy magasabb szintre, ezért nem hiszem, hogy létezne.
2014. febr. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:
Az Univerzum az az ősrobanás-tól lett nem csak úgy magátol.De az se biztos,hogy csak egy Univerzum van lehet Multiverzum is.
2014. febr. 4. 20:47
 44/46 anonim válasza:
Én hiszek!! Azért mert ha egyedül vagyok akkor tudom hogy van melltem valaki aki teljes szívből szeret és ha a napom rossz úgy érzem senki se szeret akkor eszembe jut hogy igen is van aki mindenél jobban szeret..... És az a legszebb hogy mindenkit igyan annyira szeret és mindenkit meghalgat és bennem van mindig az a csodálatos érzés hogy valaki szeret és meghalgat és én nem tudnék ügy élni ha ezt nem tudnám..... 12/L
2014. júl. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim válasza:

Én hisze benne, szerintem egy fényesség formában van.

Hitem szerint még van négy egyre kisebb nagyságú isten is mellette, az egyiket pl.Sptröx-nek hívják a többi nevét nem tudom.

A legkisebb teremtette a galaxisokat

2014. szept. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Az a nagy helyzet gyerekek, hogy a fizika törvényei alapján ha létezik is Isten, nem tudja irányítani a világot. Másfelől pedig ugyancsak lehetővé teszik a fizikai törvények, hogy a semmiből legyen valami, valami pedig semmivé váljon. Ehhez elég megvizsgálni a legegyszerűbb elektromágneses hullámokat.

A többi csak romantika, ez van.

2015. márc. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!