Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A baptisták hogyan fogadják...

A baptisták hogyan fogadják azt az embert, aki homoszexuális, de meg szeretne térni?

Figyelt kérdés
Mi az álláspontja a baptistáknak a melegekről? Egy megtért meleget hogyan fogadnak a gyülekezetekben? Mit gondolnak arról, hogy egy homoszexuális megváltozhat heteróvá, esetleg kísértésnek kell felfognia, de nem élheti meg a homoszexualitását.

2014. febr. 5. 22:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem az egyik leghitelesebb gyülekezet, úgy, hogy hajrá.

(Egy katolikus)

2014. febr. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%

Egyetértek az első válaszolóval. :) hajrá!

Ha tényleg komolyan gondolod akkor szerintem nincs akadály.

(egy református)

2014. febr. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Ahogy a többi keresztény felekezet, nem fogadja el. A vslódi megtérésnek valódi gyümölcse van. Ha valaki a kijelentett megtérése után sem hagyja el régi bűnös életvitelét, hanem inkább megmagyarázza, akkor az nem valódi. Megtérés az, amikor valóban meggyűlölöd a régi éned. Egyetlen keresztény felekezet sem látja ezt másképp, mivel a felekezetek közti különbség csak liturgiában mérhető.

Amelyik bűnt fogad el, az nem Jézusé.

2014. febr. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Szerintem egyetlen felekezetek sincs joga elítélni bárkit is azért, amilyen hajlamai vannak, főként ha tisztában van azzal, és szeretne rajta változtatni. Ugyanakkor minden felekezetben vannak olyan emberek, akik sajnos nem az küzdő embert látják a másikban, hanem azonosítják őt a hajlamaival és cselekedeteivel. Ha szerencséd van akkor nem velük futsz össze...


Üdv. Péter

2014. febr. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 megfelelő ***** válasza:
30%
Én baptista voltam, örömmel fogadnak, ha komolyan meg akarsz térni. Viszont szerintem kikötik, hogy nem tarthatsz fent szexuális kapcsolatot senkivel, mert az ember azzal lehet együtt, aki Isten szerint a társa. Ha vállalod, hogy esetleg egyedül maradsz, akkor bemerítenek, ha megtértél.
2014. febr. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 megfelelő ***** válasza:
33%
Ha együtt élsz házasságon kívül valakivel, éppen olyan paráznaság, mintha férfi nővel lenne együtt, a nemek már lényegtelenek. Amúgy meg fognak imádkozni érted. Van több olyan is, akinek azóta már családja van. Ha még nincs hová menned, írj privátot.
2014. febr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Hát, ha úgy akarod leélni az egész életed, hogy elfojtod a vágyaidat, ami szorongáshoz vezet, mindezt egy fiktív törzsi istenség miatt, akkor hajrá!
2014. febr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%

A Te vallásod, s a szexuális orientációd az kettő!

Attól még ugyanúgy vagy, baptista, izraelita, atesista,iszlám stb.

ha a szívem a saját nememért dobog, még úgyanúgy leborúlhatok az Isten nagysága előtt..

Csak az uninteligens emberek teszik magukat, hogy a cigányok,zsidók,búzák nem emberek.. holott jómagamból kiindúlva tudom, a melegek is emberek, s sanszos hogy a próféta a Jézus Krisztus is homoszexuális volt.

2014. febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%

A mai világ kitalációja az, hogy a szexhiánytól az ember bekattan, vagy elsorvad, netalántán még meg is vakul...

Senki sem halt még bele abba, ha nem szexelt. Ez nem tartozik az életbenmaradási ösztönök közé, csak a fajfenntartáshoz. Ha valaki meg akar térni, bár én nem ismerem ezt a figalmat, mert valaki vagy megtér, vagy nem, ilyesfajta megpróbálokmegtérni dologról még a Biblia sem ír, így Péter hiába írja gúnyosan, hogy nem a küzdő embert nézi egy egyház, vagy a tagok, hisz köztudott, hogy náluk csak a szombat számít és szembemenve a Bibliával még ez a bűn is elnézhető nekik, kintha nem írná a Biblia, hogy aki megismeri Isten igazságát és szándékosan vétkezik, arra halál vár. De annyira el vannak telve a nap-imádatukkal, ami mellesleg Szaturnusz isten ünnepe, hogy nem érdekli őket más, ahogy a többi álkeresztényt sem.

Én sem az embert ítélem el, hanem a bűnt, amút elkövet. Szerencsére nem kell szeretnem, sehol sincs a Bibliában.

2014. febr. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
A vallásokat kerüld. Ott a Biblia abban minden le van írva, hogy miként lehet megtérni. Vallás az egy újfajta üzlet lett. Óvakodni kell tőlük. Biblia a lényeg.
2014. febr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!