Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A helyi templomban szeretnék...

A helyi templomban szeretnék segíteni, hogy jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy némileg buta a kérdés, de kitől kérdezzem meg, hogy pl. olvashatnék- e a miséken, vagy segíthetnék mondjuk az adományok gyűjtésében? Mise után menjek oda a paphoz? Nem nagyon tudom, hogy megy ez...

Ilyenre bárki jelentkezhet különben?

Köszönöm előre is a segítséget



2014. febr. 6. 21:12
 1/9 kefa 2000 ***** válasza:
T.Kérdező! Minden egyházközösséghez tartozik egy "civil közösség is.Ez a helyi plébános közreműködésével végzi az általad is látott feladatokat.Ott tudsz hozzájuk csatlakozni.Ez is a közösségi lét fontos formája.Sok sikert.Üdv.
2014. febr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de őket milyen módon érjem el? A papnál kérdezzem meg? De mikor, hol?
2014. febr. 7. 11:04
 3/9 kefa 2000 ***** válasza:
T. Kérdező! Több lehetőséged is van e célra. Akár a misék előtt,akár utána akár a fogadó órán akár más személyes találkozás során,akár a többi hívővel való beszélgetés útján.Ha valóban része szeretnél lenni a segítő közösségnek könnyedén megtalálhatod a módját.Üdv.
2014. febr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kefa 2000 ***** válasza:
Némi feltétel természetesen mindenhol van.
2014. febr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget! :)
2014. febr. 7. 20:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Ajánlanék ehelyett bármilyen valóban hasznos önkéntes tevékenységet: szemétszedés, idősgondozás, stb. Ha van egy kis szabadidőd, akkor csinálj valami értelmeset.
2014. febr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az utóbbi pár napban körülbelül tíz helyre küldtem el a jelentkezésemet önkéntesnek (ilyen jellegű munkákra, amit említettél), de sajnos sok helyről még csak vissza sem jeleznek. Nem csak a fizetős állásokért van sorbanállás...
2014. febr. 9. 12:17
 8/9 kefa 2000 ***** válasza:
Nem értem!! az eredeti kérdésedben nem szerepelt tíz hely "csak" a helyi templom.Minek küldözgettél levelet tíz helyre? Mit tennél ha mindenhonnan egyszerre kérnék a segítségedet? Elvesztettem a fonalat.Nem beszéltünk ilyenről.Arról nincs infó voltál e a helyieknél.Üdv.
2014. febr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azt a 6. válaszadónak írtam:) mert rosszallotta, hogy haszontalan munkára pazarolnám az időmet.

A templomi munkát jövő héten tervezem megkérdezni... mindenképp szeretném csinálni, csak kicsit tartok tőle, hogy nem engedik majd, mert annyira nem vagyok jó hittanból... mármint, a Bibliát is most kezdtem csak olvasni, és nagy bennem a lelkesedés, de egy csomó dolgot még nem tudok, amit nyilván elvárnának.

2014. febr. 9. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!