Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet e pár kérdésem Istenről...

Lehet e pár kérdésem Istenről és a vallás szerepéről?

Figyelt kérdés

Olvasgattam az univerzumról, isten létezéséről blabla itt gyakorikérdéseken, és csak úgy megfogalmazódott bennem pár kérdés.


Ha mi emberek az evolúció segítségével jöttünk létre, azaz majmokból fejlődtünk tovább emberré (profi megfogalmazás(fáradtvagyok)) akkor ádám és éva nem is létezett?

Illetve ha ádám és éva létezett akkor mindenki mindenki testvére, és sorozatos vérfertőzés áldozatai vagyunk?


Na még egy kérdés. Ha a keresztés vallás nem lett volna annyira erős európa nagy területein akkor mint pl az iszlám vallású törökök v egyéb hasonló népen leigázták volna európát?


2014. febr. 10. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Bemásolom neked egy Péter nevű (aki nem én vagyok) nagy tudású teológus egyik kommentjének részletét (még műszaki diplomája is van amúgy):


"

A probléma másik oldala a vérfertőzés, azaz a vérszerinti testvérek házasságkötése, amelyből köztudottan nagy valószínűséggel fogyatékos utódok születése várható, ezért a mai polgári törvények tiltják is. Itt ismét a Biblia szemléletét kell figyelembe vennünk, amely gyökeresen eltér az általában uralkodó történelemszemlélettől. Az evolúciós felfogás szerint egy folyamatos fejlődés, felívelés jellemzi az emberiséget és annak történelmét, míg a Biblia ennek éppen az ellenkezőjéről, a szüntelen és egyre erősödő hanyatlásról beszél, amelynek kiindulópontja a kezdeti tökéletes állapot volt, és gyökere az erkölcsi hanyatlásban keresendő, de bizonyos vonatkozásokban az anyagi világra is kihat (lásd például: "Átkozott legyen a föld temiattad... Tövist és bogáncskórót teremjen tenéked..." 1Móz 3,17-18). Így azok a ma ismeretes rendellenességek, amelyek testvérházasság esetén az utódok genetikusan meghatározott megbetegedései hátterében meghúzódnak (a sérült DNS, amely a különböző örökletes tulajdonságok átörökítésért felelős molekulalánc), minden bizonnyal ismeretlenek voltak egy olyan világban, ahol "minden igen jó" volt, ill.amikor még éppen csak megindult a romlás folyamata a bűnesetet követő időkben. Hogy a Biblia üzenete ebben a vonatkozásban is mennyire valószerű, éppen az bizonyítja, hogy Mózes idejére - i. e. XV. sz., azaz kb. 2500 évvel a teremtés után később - már ugyanúgy megjelenik a testvérházasság tilalma, ahogyan az napjainkban is ismert (3Móz 18,6. 9). Ebből kitűnik, hogy a Biblia előtt sem ismeretlen a jelenség és az általa hordozott veszély, de arra is utal, hogy ez nem volt mindig így.

"


A vérfertőzésről annyit, hogy az mindig is volt a természetben. Én azt is kinézem, hogy nem csak fajon belül történt szex.

Ennél a kérdésnél inkább Noéból célszerű kiindulni (mert ő már annyira nem volt tökéletes).

Viszont a tudomány jelenlegi állása szerint Ádám és Éva valóban nem létezhettek ilyen formában (emberi).


"Na még egy kérdés. Ha a keresztés vallás nem lett volna annyira erős európa nagy területein akkor mint pl az iszlám vallású törökök v egyéb hasonló népen leigázták volna európát?"


Ezt nem tudhatjuk, hogy mi lett volna akkor. De a keresztenység nem az eredeti formájában terjedt el. Hanem a római verzióban. A katolikus egyház például még a 20. században is latinul tartotta a misét. A rómaiak meg ugye mindent átvesznek és szeretik a hatalmat is.


Szerintem még a legjobban járt Európa ígyis.

2014. febr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 r.sentinel ***** válasza:
10%

Hat kedves utolso valaszolo, mint teologusokra oly jellemzo modon meg a hibas DNS re jellemzo dolgokat is meg tudnak magyarazni, de amit megsem az inkabb "Veletlenul" kimaradnak az emberi tortenelmet leiro konyvbol a Bibliabol.

Meg azt is szivesen elhitetik velunk hogy Ezkiel irasai vagy vele kapcsolatos irasok tulajdonkeppen mint almok es kepzelgesek, mint ahogyan a Noe 3 szintes "barkajat" egy halom allat berli ki. Te jo eg "Esti mese nagyoknak" a modern vilagban, mikozben mindez par ezer evvel ezelott irodtak az akkori gondolkozas szintjen.

2014. febr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én például beismerem, hogy fogalmam sincs, hogy mi és hogyan történt. Érdekes lehet a múlt, esetleg tanulni is lehet a múltból. De inkább érdekel a jelen és a jövő.

Habár jó lenne tudni, hogy kik vagyunk, miért és merre tovább....Tehát nagyon nem mindegy, hogy mit hisz vagy tud az ember a világból.


Igazából, amíg nem tapasztalunk valamit, csak hit kérdése minden. De még tapasztalás után is.

Persze vannak dolgok, amiket azért el lehet fogadni tényként (legalábbis az adott környezetben egy adott intervallumon belül).


És ezt most nem viccből írom, de materialista gondolkozással ha meg akarjuk érteni a világot, akkor kémiával kell foglalkozni, mert anélkül nem fog menni. Minden a kémiára épül. A fizika is, a biológia is. (matek tudás nélkül meg nem érdemes semmihez sem hozzákezdeni, max a humán tárgyakhoz).


Sok ember Nobel-díjat kapott már. (de azt is be lehetne vallani, hogy annak könnyebb, akinek egy vagon pénze van, ismerősi és lehetősége kísérletekre).

Természetesen nem azt akarom mondani, hogy a Nobel-díjak protekcióra mennek. Mert ahhoz is le kell tenni valamit. De soha nem a díjakra kell építeni, hanem a tudás megszerzésére, fejlődésre.


Bár ezt soha nem értettem, hogy minek küzdeni, ha mindennek vége lesz. Talán a legjobb, ha magunknak élünk.

De engem érdekelnek mások is. Tehát egyrészt szeretném, ha másoknak is jó volna, másrészt szeretném elnyomni azokat, akik elnyomják a másikat vagy engem akarnának elnyomni.

2014. febr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak kis kiigazítás:

"materialista gondolkozással ha meg akarjuk érteni a világot, akkor kémiával kell foglalkozni, mert anélkül nem fog menni. Minden a kémiára épül. A fizika is, a biológia is."


Nem pontosan. A fizika az alapja mindennek, amely a kölcsönhatásokkal foglalkozik. A kémia a fizikára épül, a biológia pedig ezekre. A matematika pedig az egzakt tudományok leíró nyelvezete.

Ha mégjobban fel akarjuk építeni, akkor kvantumfizika -> magfizika -> fizika -> szervetlen kémia -> szerves kémia -> biokémia -> biológia -> társadalomtudomány/szociológia.


Ma még nem jött el az ideje, de ha képesek leszünk más bolygókat is uralmunk alá hajtani később, akkor megjelenhet az embercsoportok, társadalmak tömegével foglalkozó tudományág is, ami talán hasonló lehet, mint az Asimov bácsi Alapítvány-regényeiből ismeretes pszicho-história tudománya.

2014. febr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Köszi:)
2014. febr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ott vannak a kérdéseidre a válaszok. Csak úgy nézd meg, ha nyitott vagy a válaszra. Vannak, akik azonnal tele pofával röhögnek, mert nekik így kényelmes. Én viszont rengeteg tudóst ismerek, akik ugyanebben hisznek, illetve szakmájukból adódóan tudják, hogy igaz.

Léptem, mert nincs kedvem vitatkozni.

2014. febr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


Először is szeretném megköszönni Rivulets of Silver Tears kommentelőtársamnak, hogy megtisztelt azzal, hogy idézett tőlem.


Nos igen a Szentírás szerint mindannyian testvérek vagyunk, azáltal, hogy egyetlen közös emberpártól származunk. A vérfertőzés értelmetlen fogalom egy olyan világban, ahol mindenki tökéletes. A "sorozatos" kifejezés talán kicsit erős is, hiszen csak az első emberpár gyermekei házasodtak egymás közt.


Az a "keresztény vallás", mely annyira erős volt Európa nagy területein igazából egy politikai hatalom volt, melynek sok köze nem volt a valódi értelemben vett kereszténységhez.


Üdv. Péter

2014. febr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!