Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúit betöltötte a...

Jehova tanúit betöltötte a Szentlélek keresztségkor? Vagy náluk más az erre vonatkozó tanítás?

Figyelt kérdés
Erre egyszerű igen vagy nem a válasz, nem kérek oldalakon át történő hosszú bemásolásokat az őrtoronyból.
2014. febr. 14. 07:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem mivel ők nem hisznek a Szent Lélekben
2014. febr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Igen.

„vesztek erőt, minekutána a Szent Lélek [Szent Szellem, Cs] eljő reátok: és lesztek nékem tanúim . . . a földnek mind végső határáig” (Cselekedetek 1:8). Napjainkban is teljesedik Jézusnak az az ígérete, hogy „erőt” és „Szent Szellemet” ad a tanítványainak, hogy tudják végezni Istentől kapott munkájukat.

2014. febr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Direkt kértem, hogy ne bemásoljatok, hanem csak egyszerű igennel vagy nemmel válaszoljatok. Nem kértem túl bonyolultat és mégsem sikerül...
2014. febr. 14. 11:31
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Szia.


"nem kértem bonyolultat


Csak tudod, hogy vannak amire nem lehet csak úgy igennel vagy nemmel felelni, mert ebben sz esetben is félre érthető, mert sokan sokféle kép értelmezik a szent szellem fogalmát.

ezt kéretik megérteni. Köszönöm

2014. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem lehet többféleképpen, mivel egyetlen Szent Szellem van. Keresztségkor megkapjuk, ha valódi a megtérés. A kérdésem még mindig csak annyi, hogy keresztségkor megkaptátok e? Erre mindenki tud egyértelmű választ adni, aki ismeri. Tehát?
2014. febr. 14. 12:21
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Őket nem a Szentlélek szállja meg hanem a szervezet szelleme.

És erre rá is kérdeznek az újdonsült tanúrá,hogy "MEGÉRTETTED stb.stb."

De ez ők jobban le tudják írni mint én.

2014. febr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szerettem volna az ő egyértelmű válaszukat is látni, de megint felesleges köröket futunk, mert képtelenek az egyenes válaszra. De mint megtudtam, ők nem az Atya-Fiú-Szentlélekre keresztelkednek, így a kérdésem okafogyottá vált. Az már nem jézusi tanítás, tehát nem tudunk róla érdemben beszélgetni, mert engem Jézuson kívül más nem érdekel. Ő így tanította, az az igaz, minden más hamis.
2014. febr. 14. 12:43
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Jehova Tanúit nem a szent lélek tölti be, hanem Isten szelleme, vagy is hatalma és képességéből kapnak ami azt jelenti, hogy szent szellemmel rendelkeznek és ezért képesek arra, amire pl: mások nem éreznek indíttatást.


A 6-os válaszoló, pedig félre beszél.

amikor valaki megkeresztelkedik, akkor azt kérdezik meg, hogy megértette-e hogy mit jelent az Atya a Fiú, és a szent szellem nevében megkeresztelkedni?


Már megint zavarodottságot csinálnak, csak mert nem értenek semmit, mert nekik más elképzelésük van a szent szellemről és az azzal való rendelkezésről.


s senki nem másolt be az őrtoronyból semmit, egy Biblia idézetet írt be Zitus is.


egyébként pedig felhívom a tisztelt egybegyűltek figyelmét, hogy Jehova Tanúinak nem csak az Őrtorony folyóiratuk létezik, hanem rengeteg más kiadvány is. S ezek Biblia segédletek, eszközök a Biblia használatához.


Más "vallások" is használnak a biblián kívül könyveket, meg folyóiratokat, stb, és még sem éri őket semmilyen vád, amikor azokat olvassák.

2014. febr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként Pedig vakok vagytok, mert Zita az első szavában röviden oda írt egy IGEN szót.


szörnyű.....

2014. febr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Tévedés, nekünk nem kötelező tanulmányozni semmiféle irományt a Biblián kívül. Nem gyakoroljuk a hazugságot, a félrevezetést, hanem Isten igéjét hallgatjuk és minden szabadidőnket Isten szavára szentelhetjük, nem pedig az aktuális parasztvakításnak. Hála Istennek sokan felébrednek közületek, megtérnek és nem is értik hogy dőlhettek be nektek.

Rengeteget írunk ide, tényeket, akár a Bibliából, akár régebbi őrtorony irományokból, amikor még más volt ott az igazság, de ammyira bele vagytok már butulva ebbe a szervezetbe, hogy abba is belemennétek, ha valami emberellenesre szólítana fel benneteket. És az, hogy még a szülő szentségét is széttörik, hogy gyerek fordul anyja ellen, mert az őrtorony ezt parancsolta, az keményen Isten ellenes. Gyümölcséről ismerszik meg a hit, a tiétek meg rohad. Semmi szeretet nincs benne, csak a tömény hazugság és felügyelet a tagok felett. Aki ebben boldog, az elveszett.

2014. febr. 14. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!