Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek vajon eleve el...

Szerintetek vajon eleve el van rendelve a sorsunk?

Figyelt kérdés
a biblia szerint, természetesen.
2009. dec. 9. 09:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nincs. Szabad akaratunk van. Hogy egy nem időben létező Isten esetleg tudhatja (mivel nem időben létezik, nincs tegnap és holnap), hogy hogyan döntünk, az már más kérdés. de mi döntünk.
2009. dec. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Szerintem igen!Mindenkinek meg van irva,hogy mi a feledata az életben.
2009. dec. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nincs.Szabad akaratot kaptunk,rajtunk múlik minden.
2009. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
kedves 10.27 szerinted akkor robotok vagyunk? miért?
2009. dec. 9. 10:43
 5/16 anonim ***** válasza:

Sztem a Biblia pont a fatalizmus ellen van. A Bibliában benne van, hogy az ember szabad választást kapott, tehát ebből a szempontból a vallásos embereknek elvben nem lenne szabad hinni a sorsban, vagy a végzetben.

De ennek egy kicsit ellentmond pl. az Apokalipszis, ahol feketén-fhéren le van írva, hogy mi fog történni, bármit is teszünk.

Szóval érdekes, sztem úgy kell értelmezni, hogy a nagy dolgok el vannak rendelve, az ellen nem tehetünk, de a saját életünket mi irányítjuk, és mi döntjük el milyen és mekkora szerepet játszunk a nagy eseményekben.

2009. dec. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az élet olyan, mint egy kártyaparti.

A kártyáid adottak, de hogy hogyan játszod ki őket, az a szabad akarat.


Meg vannak a döntéshelyzetek az éeltedben. Az előre "meg van írva", hogy milyen döntéshelyzetek elé kerülsz az életedben és ha így és így döntesz, akkor utána ez és ez következik, de ha úgy és úgy döntesz, akkor az és az lesz.

Az, hogy melyiket választod, az tőled függ. Nincs előre megírva.

2009. dec. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kedvs 10:49-es!

A Jelenések könyve (gondolom ezt érted Apokalipszis alatt) nem jóslatgyűjtemény. Ahogy az egész Biblia sem az.

A Jelenések könyve egy példabeszéd. Az író jelenének szimbólikus képe illetve talán (hangsúlyozom TALÁN) egy bíztató jövőkép, de semmiképp sem jóslat.

Annyit mond csak a híveknek, ha ne féljenek, ne ijedjenek meg az üldöztetéstől, mert a végítéletkor úgyis üdvözülni fognak. Azt mondja, hogy nagyok a kísértések. Látszólag jobban járnak, akik megtagadják a hitüket (vagyonhoz juthatnak, hivatalt tölthetnek be a római kormányzatban, katonáskodhatnak stb.). Vannak nagy hatalmú gonosz erők (az Antikrisztus maga a császár, jelen esetben valószínűleg Nero) és az ő szolgáik, akik meg vannak a jelölve az ördög számával, a 666-tal (itt megjegyezném, hogy az ókori Rómában tetoválással különböztették meg a leszerelt katonákat, akiket nagy tisztelet övezett). De nem kell megijedni ettől, mert ez csak evilági dicsőség és a végítéletkor az fog üdvözülni, aki kitartott Isten meleltt.

Ebben semmi jóslat sincs

2009. dec. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Sztem nem értetted meg mire gondoltam! Nem azt írtam, hogy szó szerint ezek fognak történni (9 fejű sárkány - azt hiszem - és hasonlók). Nem szó szerint értem én sem a jelenések könyvét. Figyelj, te magad mondtad, hogy üldözés lesz! Akkor ez ugyanúgy jóslat! Az meg van írva, hogy így vagy úgy, de lesz üldözés, akármit teszünk. Meg az is, hogy az ördög végül legyőzetik, és a többi. Én így értettem, amit leírtam.

Mellesleg a protestánsok hisznek is az eleve elrendelésben, bár ez már egy másik téma, és nem egészen erre vonatkozik.

2009. dec. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem jóslat, mivel már akkor is üldözték őket.

Nem kell ahhoz nagy jóstehetség, hogy tudják, hogy ez nem fog egyik naprólé a másikra elmúlni

2009. dec. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

De azt nem tudhatják, hogy a világ végén milyen csapások milyen sorrendben következnek, és a végén mi lesz.


De légyszi most ne ezen a szón akadj fent hogy "jóslás", írhattam volna mást is, ez csak egy kifejezés, hé

2009. dec. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!