Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert van az, hogy a vallasos...

Miert van az, hogy a vallasos emberek legtobbje jobban orrol az ugyanabba a vallasba (de mas felekezetbe) tartozo emberekre, mint a mas vallasuakra (vagy ateistakra)?

Figyelt kérdés

Peldaul itt is tobbszaz topic van, ahol kereszteny emberek a sarba tapossak a katolikusokat, Tanukat, fundikat, hitgyuliseket, stb.


Ugyanakkor meg egyetlen olyan topicot sem lattam, ahol kereszteny ember sarba taposta volna a muzulmanokat, buddhistakat, zoroasztrianusokat stb. Pedig ok aztan tenyleg egesz mast hisznek.


Mas vallasokban is megfigyelheto ez. Pl. a muzulmanoknal a siitak orrolnak a szunnitakra es forditva, meg mindketten gyulolik az ahmadiakat. A nem-muzulmanokat viszont sokkal kevesbe itelik el.


Miert van ez?



2014. febr. 16. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én nem nagyon vettem ezt észre.

Talán azért, mert úgy vélik, a más felekezethez tartozók tévesen adják át az egy igaz tanítást, és kötelességüknek érzik azt megvédelmezni. Mindeközben a más vallásúakkal nem foglalkoznak, ők teljesen másban hisznek, így kívül esnek a látókörükön. Vagyis az ő tanításaikat teljes mértékben elvetik, a más felekezetűek tanítását pedig csak részben. Ez a "részben" lehet a magyarázata a dolognak, mert vannak közös pontok, és így van alapja a vitának.

2014. febr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 acelsziv ***** válasza:
100%
mert könnyebb utálni azt, aki ugyanazt az alapteóriát másként értelmezi, mint aki egy teljesen más teóriát vall.
2014. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Max jehova tanuinak szoktunk kiírni kérséseket, amik ellentmondások azzal a hitükkel, hogy Isten neve jehova, Jézus nem Isten, hanem csak Mihály arkangyal. Ezek mind Biblia ellenes tanítások, de ők ragaszkodnak hozzá, mert elhitték azt, hogy ettől a szervezettől függ a feltámadásuk.
2014. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert így nagy vonalakban ismerik azt amibe belekötnek.

Két sivatagi pásztor jobban eltud vitázgatni, mint egy sivatagi és egy búvár...

Elég rosszul jött ki ez a példa, de remélem érthető.

2014. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak simán nem fogták fel a tanítás lényegét és felülkerekedett bennük a Homo Sapiens ősi territórium-védő jelleme.(Meg egyébként is hÜlye mindenki,aki nem abban hisz mint én,mert csak így lehet igazolt a saját világképem...)
2014. febr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!