Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok! Allah mennyire...

Muszlimok! Allah mennyire megbocsájtó?

Figyelt kérdés

teszem azt valaki életen át hazudik a férjének muszlimként(férje is az), arról,hogy szüzen ment férjhez,ráadásul előtte pénzért árulta a testét!

Allah megbocsájt? van értelme így imádkozni egy életen át?



2014. febr. 16. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok muszlim, de olvastam már muszlim honlapon olyat, hogy "Allah könyörületes és megbocsátó". Szóval, gondolom, ők is valahogy úgy állnak Istenhez, mint a keresztények, ami végül is nem meglepő, hiszen közös a gyökerük.


Ha egy muszlim nő egy életen át hazudik a férjének és ilyen súlyos dologról, akkor a férje borzasztóan ki fog akadni, ha egyszer megtudja az igazságot mástól. Egy iszlám országban ezért simán halál járna. Nyugaton más a helyzet, de ott is sokan tartják a hagyományaikat. A családból biztos kitagadnák az ilyen asszonyt...


Na de a kérdésed az volt, hogy Allah megbocsátana-e. Gondolom, igen, ha egyszer a nő megbánta a tettét. A férjjel és a családdal viszont lenne gond.


Ugye nem rólad szól a kérdés?

2014. febr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod!

Nem rólam, volt barátomról.

Igen a férje valószínű kiakadna,de nem avatkozom a dolgukba,szerintem nem tudja meg soha,mivel foglalatoskodott a felesége,mielőtt elvette.De e annyira felháborít,mert az erkölcsről oktat ki engem ez a lány.!

2014. febr. 16. 22:03
 3/4 anonim válasza:

Én muszlim vagyok, ezért azt hiszem megfelelõ választ tudok adni. Allah a legmegbocsátóbb. Ha áttérsz az iszlámra, akkor megbocsátja az összes būnödet.

Az elōbbi válaszoló nincs tisztában az iszlám értékrenddel és valami eltúlzott médiafordítást tartja bizonyítékának. Allah megbünteti azokat, akik hazudnak és megcsalják házastársukat. A nem egyáltalán nem számít, mert a férfi és a nō egyenlō. Nincs olyan az iszlámban, hogy bárkit is meg kellene ölni hazugság vagy megcsalás miatt. Csak akkor szabad ölni, ha megtámadnak és az életed veszélyben van.

2014. febr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
szegény férjet sajnálom,jól meg lett tévesztve :(
2014. febr. 19. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!