Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztények a zene...

Kedves keresztények a zene letöltés bűnnek számít?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor minden esetben?


Példák:

A.) Valaki egyszer meghallgatja a zenét, de 24 óra múlva törli.

B.) Valaki zenéket tárol magánál, mert nincs pénze vagy kedve megvenni.

C.) Valaki különböző zenéket ment le, hogy 100 év múlva meglegyenek és ne vesszen a mű (érték) kárba.



2014. febr. 19. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Máté 22:

17 Mondd meg azért nékünk, mit gondolsz: Szabad-é a császárnak adót fizetnünk, vagy nem?

18 Jézus pedig ismervén az ő álnokságukat, monda: Mit kisértgettek engem, képmutatók?

19 Mutassátok nékem az adópénzt. Azok pedig oda vivének néki egy dénárt.

20 És monda nékik: Kié ez a kép, és a felírás?

21 Mondának néki: A császáré. Akkor monda nékik: Adjátok meg azért ami a császáré a császárnak; és ami az Istené, az Istennek.


Én Pintér Béla zenéit szoktam hallgatni... az zeneszámain az ő hangja van rajta plusz még a címén is pl. Pintér Béla - Eredeti ember. Így hát megvettem. És ez így helyes. Jól is jártam, lehet csak én gondolom így, mert ha zenét akarok hallgatni és ezért meg kell vennem, inkább keresztény zenét veszek meg, ezzel is támogatva a kedves testvéreket :)

Semmi értelme annak, hogy pogányoknak a szentségtelen zenéire költsük a pénzünket...


Persze vannak olyan zenék, amiket ingyen le lehet tölteni, viszont az úgy lesz legális, ha maga az előadó teszi azt ingyenesen elérhetővé hallgatói számára, pl:


[link]

(ezen az oldalon ezek nagyon jók: Hús-vér templom, Jézus Te vagy minden álmom, Csak Te, Nincsen más, Homokba írva, Táncol a Menny, Felemelhetem újra...)


[link]

(ezen pedig: Azért élek Uram, Ha kiált hozzám, Megszületett, Érted adta, Reggelente...)


Ezeket a számokat szerintem minden magyar kereszténynek hallgatnia kellene.


Én Pintér Bélának az ISTENEMBER című albumát rendeltem meg, nagyszerű dicséretek vannak rajta :)

Hamarosan meg akarom tőle rendelni az IMÁDLAK című albumát is amit bevallok, előbb letöltöttem Ncore-ról és úgy hallgattam meg :$


Üdv. Attila

2014. febr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze lehet azt mondani, hogy én ezeket az Istent dicsőítő zenéket nem szeretem...


Én ezt megértem, kiskorom óta hiszek Istenben, viszont olyan zenéken nőttem fel, mint pl: Mr. Busta, RTM, FankaDeli, DSP, Animal Cannibals, Copy Con, Deniz, szóval mindenféle szennyet meghallgattam, de végül be kellett látnom, hogy mind szentségtelenek és üresek... legalábbis a tartalmukat tekintve biztosan és be kellett látnom, hogy ezek káros hatással vannak rám, ezek a zenék nincsenek Istentől. Márpedig ami nincs Istentől, azt előbb utóbb a Sátán úgyis kihasználja a maga beteges és bűnös céljaira.


A Biblia nem téved ezen a téren sem:

"Óh Timótheus, őrizd meg ami rád van bízva, elfordulván a szentségtelen üres beszédektől és a hamis nevű ismeretnek ellenvetéseitől"

I. Timóteus 6:20


"A szentségtelen üres lármákat pedig kerüld, mert mind nagyobb istentelenségre növekednek."

II. Timóteus 2:16


Persze nekem sem volt egyszerű átállnom... kezdésnek Skillet-t, Lecrae-t és Mali Music-t hallgattam, meg is rendeltem tőlük 4 albumnyi zenét.

Lehet nem értettem, hogy mit is mondanak a számaikban de úgy voltam vele, hogy mégis csak keresztény zene és inkább ezek szóljanak.


Aztán jött a fordulat. Mali Music zenéinek hallgatása során kezdtem el megszeretni az Istent dicsőítő zenéket ami elvezetett engem Amaro Del-ékhez majd Pintér Bélához. Azóta szívből éneklek az Úrnak, nincs olyan nap, amikor ne dúdolgatnék vagy énekelgetnék Istennek :)


Ezen hosszú utam során pedig arra jöttem rá, hogy a szívem keménysége miatt nem bírtam megszeretni az Istenhez szóló dicséreteket...

2014. febr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A zene jogosulatlan letöltése bűnnek számít, de a zeneszámok jogilag történő kisajátítása szintén (bűnnek számít).


Gusztustalan, hogy ebben a világban egyre több mindent "szerzői jogokkal" igyekszik egy kisebbség, a saját előnyére és hasznára kisajátítani.


Pl. valaki gondol valamit... ők megveszik a tulajdonjogot... és ha te utána ugyanezt gondolod és közlöd: akkor neked annyi.


Valaki elénekel valamit, mert ki akarja fejezni az örömét stb. stb.


Egy kisebbség gusztustalan módon igyekszik az emberiség alkotásait a saját előnyére és hasznára kisajátítani.

2014. febr. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy kisebbség gusztustalan módon igyekszik az emberiség alkotásait (szellemi és egyéb "termékeit") a saját előnyére és hasznára kisajátítani.


Nekik az emberiség alkotásai csak "termékek", amiket ki lehet vinni a "piacra".

2014. febr. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek Súrral (nem hittem volna, hogy ezt valaha leírom :) )


Zene letöltése a hatályos jogi szabályok szerint számít bűncselekménynek (asszem), de ráadásul nem is minden országban.


Például Magyarországon sok esetben nem, ugyanis nálunk olyan "furcsa" a szabályozás, hogy az otthoni használatra való médiatartalmak letöltése szabad, csak terjesztése tilos. Miért szabad? Mert amikor Magyarországon adathordozót vásárolsz, akkor annak árába belefoglalták a jogdíjat (ezért van rajta az Artisjus hologramja), ezért a jogdíjat már kifizetted.


Ebben viszont az a visszásság, hogy akkor is jogdíjat fizetünk az adathordozónál, ha azon egyébként később semmiféle jogvédett tartalmat nem tárolunk. Tehát gyakorlatilag jogdíjat fizetünk a saját képeink tárolásáért is.


A Biblia nem ismeri a szellemi tulajdon fogalmát, ezért keresztényi értelemben szerintem nem lehet ebben a kérdésben igazán állást foglalni.

2014. febr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van egy kisebbség a világban, akik mindenből terméket igyekeznek csinálni, hogy utána kivihessék a piacra és üzletelhessenek vele (nyerészkedhessenek rajta).
2014. ápr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!