Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A 4 evangélium tartalmazza...

A 4 evangélium tartalmazza mindazt, ami ahhoz kell, hogy valaki üdvözüljön?

Figyelt kérdés
2014. febr. 20. 00:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia.

Nem,

A bizonyíték egy Biblia vers:

(2Timóteusz 3:16, 17) 16 A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, az igazságosságban való fegyelmezésre, 17 hogy az Isten embere teljesen alkalmas, minden jó cselekedetre hiánytalanul felkészített legyen.


Hogy hiánytalanul felkészült legyél, a teljes bibliát igyekezned kell megérteni, alkalmazni, és másokkal is megtanítani.

Figyeld meg, hogy a vers szerint a Szentírás négy módon is a hasznunkra válik, és ezek közül három – a feddés, a kiigazítás és a fegyelmezés – megkívánja, hogy változtassunk a gondolkodásmódunkon és a tetteinken. Ha rendszeresen tükörbe kell néznünk, hogy lássuk, megfelelő-e a megjelenésünk, akkor mennyivel fontosabb, hogy rendszeresen olvassuk Isten Szavát, a Bibliát.

Bibliában olyan ismeret található, amely minden jó cselekedetre felkészít vagy alkalmassá tesz. Segíthet nekünk, hogy Isten nézőpontjából lássuk a dolgokat.


Jézus, az Isten Fia, a legnagyobb értéket tulajdonította Isten Szavának, amikor kijelentette: „A te Szavad igazság.” Követőinek ezt mondta: „Ha megmaradtok az én beszédemben, valóban az én tanítványaim vagytok, és akkor megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket”

S ezeket nem csak az evangéliumra értette hanem a teljes írásra.

2014. febr. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen.

A lényeg a szeretet.

2014. febr. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, Kérdező, bőven. Sőt, egyetlen mondat elég ahhoz, hogy ne kerülj Isten ítélete alá.


Mt 7,1 Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.


Az, igaz, hogy: "A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre..." de ez nem az örök élet elnyerése, hogy valakit megfeddek.


Isten kegyelmezett nekem, kegyelem által lettünk megtartva. Nekem is éppen így kell kegyelmeznem.

"Mert a milyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és a milyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek.

Miért nézed pedig a szálkát, a mely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, a mely a te szemedben van, nem veszed észre?"

2014. febr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Rossz idézet:

Isten úgy szerette a világot, hogy egyszülött fiát adta azokért, akik olvassák a Bibliát.


Helyes idézet:

"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen <bízik> ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."

Jn 3,16

2014. febr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szeressük egymást ***** válasza:

Persze, hiszen nem voltak még apostoli levelek, de a pogányok is már kezdtek megtérni, mint pl. Kornélius és házanépe, akik ennyit hallottak az üdvösséghez:

Ti ismeritek azt a dolgot, mely lőn az egész

Júdeában, Galileától kezdve, az után a

keresztség után, melyet János prédikált,

A názáreti Jézust, mint kené fel őt az Isten

Szent Lélekkel és hatalommal, ki széjjeljárt

jót tévén és meggyógyítván mindeneket, kik

az ördög hatalma alatt voltak; mert az Isten

vala ő vele.

És mi vagyunk bizonyságai mindazoknak,

amiket mind a zsidóknak tartományában,

mind Jeruzsálemben cselekedett; akit

megölének, fára feszítvén.

Ezt az Isten feltámasztá harmadnapon, és

megadá, hogy ő megjelenjék nyilván,

Nem az egész népnek, hanem az Istentől

eleve választott bizonyságoknak, nékünk, kik

együtt ettünk és együtt ittunk ő vele,

minekutána feltámadott halottaiból.

És megparancsolta nékünk, hogy hirdessük

a népnek, és tegyünk bizonyságot, hogy ő

az Istentől rendelt bírája élőknek és

holtaknak.

Erről a próféták mind bizonyságot tesznek,

hogy bűneinek bocsánatját veszi az ő neve

által mindenki, aki hiszen ő benne.

2014. febr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mulder614 ***** válasza:
Igen...nagyon sok mindenről beszél a négy evangélium, de összeségében az egész biblia tud teljes képet adni arról hogy mi kel az üdvözüléshez. A Biblia többi könyvében található prófécia például segit meglátni hol is vagyunk az idő áramlatában.
2014. febr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nézd Kérdező!


Az evangélium jelentése, hogy jóhír. Nem az a jó hír, hogy van nekünk egy könyvünk, hanem az, hogy az Atya elküldte egyszülött fiát, és kegyelemben részesített. Éppen ilyen kegyelemben kell részesítenem másokat is.


Ef 2,8 Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;


Neked nem kell ehhez hozzá tenni. Jézus azt mondta a kereszten, hogy elvégeztetett. A kegyelem, a váltság el van végezve. Betöltetett.


7. És hogy a kijelentések nagysága miatt el ne bizakodjam, tövis adatott nékem a testembe, a Sátán angyala, hogy gyötörjön engem, hogy felettébb el ne bizakodjam.

8. Ezért háromszor könyörögtem az Úrnak, hogy távozzék el ez tőlem;

9. És ezt mondá nékem: ELÉG NEKED AZ ÉN KEGYELMEM; mert az én erőm erőtlenség által végeztetik el. Nagy örömest dicsekeszem azért az én erőtelenségeimmel, hogy a Krisztus ereje lakozzék én bennem.

Korinthusbeliekhez írt II. levél 12. rész

2014. febr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 sandor76 ***** válasza:
A hit halott cselekedetek nelkul.
2014. febr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A cselekedeteket a szeretet vezérli, és nem a törvénynek kell vezérelnie a cselekedeteket. Szent szellem által vagyunk taníttatva, és nem emberek által. Egy keresztény hétfőn reggel a Bibliából bizonyítja, hogy ez vagy az fehér. Ugyan az a keresztény ugyan abból a Bibliából kedden bizonyítja, hogy az nem fehér, hanem fekete. Újra és újra szakítunk a jó és a rossz tudásának fájáról, és az élet fája újra és újra elvétetik tőlünk.


Gondolj bele, mondok egy számomra is csupán hallott, de nagyon szemléletes példát. Biztos te is voltál szerelmes. Egy szerelmes egy nap 10-szer is felhívja a szerelmét, sms-eket küld neki, megvárja, miután hazaért, hogy lekapcsolja a villanyt a közeli padon, verseket ír neki, virágot visz. Ezeket nem törvény által, hanem szerelemből teszi. Mi lenne, ha megfordítanánk, és kijelentenénk, hogy az a szerelmes, aki a párjának sms-eket ír, 10-szer fel kell hívnia, meg kell várnia, hogy lekapcsolja a villanyt, miután lefeküdt, virágot kell vinnie neki, és legalább évente egy verset kell írnia neki. Én nem szeretnék szerelmes lenni, ha kényszer hatása alatt vagyok. Ez a hit cselekedetek nélkül. Ha hiszel, a cselekedetek követik azt, és nem törvény által cselekszel.

2014. febr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Persze. Az üdvösség nem a tudáson múlik, hanem az odaszánáson. Nekem a kedvenc történetem a gazdag ifjú története: [link]


Ez nyilvánvalóvá teszi, hogy az ember a saját erejéből képtelen az üdvösségre. Helyes fordításban: "Istennel" azonban lehetséges. Tudni véljük, hogy aki ezt a történetet leírta itt az nem más mint maga a gazdag ifjú.


Isten minden embernek örök életet akar adni, ezért az üdvözülés egyáltalán nem nehéz dolog. Csak az embernek át kell adni az életét Istennek.


Üdv. Péter

2014. febr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!