Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy veszélyben a...

Igaz, hogy veszélyben a Budapesti Bétel?

Figyelt kérdés

Állítólag bezárják.

Tanúk ti mit tudtok erről?

Pletyka vagy van igazság benne?



2014. febr. 21. 08:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Eddig nyitva volt? Nagy felelötlenség!
2014. febr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy egyik Bétel sem záródik be, ugy a Budapesti sem fog bezáródni, mert elég nagy szerepe van, csakúgy, mint a többinek!

Ott fórditanak minden kiadványt magyarra, onnan van intézve a teljes Magyarországi gyülekezetek ügyei, Kongresszusok szervezése, stb. És semmi nem változott meg, ezért ez sem fog megváltozni!

2014. febr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
2014. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Az unokaöcsém ott van jelenleg is. Már felhívott, hogy amennyiben "olyan a helyzet", költözhet-e hozzám, segítenék-e neki önálló életet kezdeni, felvenném-e alkalmazottnak. Beszéltem vele négyszemközt és komolyan előkerült a lehetőség, de nem tudom honnan. Több, nagyobb változás várható ami a gazdaságilag hatékony működést célozza meg. Azt nem mondta ki senki, hogy a bezárás felmerült, de az unokaöcsém félelme csak táplálkozik valamiből.


Ha valaki figyel, akkor emlékezhet Bécsre...


Nekem rossz érzéseim vannak. A mi pénzünkből, munkánkból épült, csak megmarad. Vagy eladják? Nagyon nem örülnék neki.

2014. febr. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Többször meg volt írva a felelet, hogy idönként azért szünik meg egyes fiókhivatal, mert az elörehaladott technika ezt lehetövé teszi. Jehova Tanui a legfejlettebb technikát alkalmazzák, és mindenki tudja, ki ért a számitógépes technoogáihoz, hogy ez meggyorsítja és nagyon megkönnyíti a munkát.


Hogy bezárnak-e valahol vagy nem zárnak be egyes fiókhivatalokat ennek nincs hatása a tevékenységre, csupán szervezés dolga, amit ujra hangsúlyozok a számítógés technika teszi lehetövé, és az hogy az irodalom gyártása a legszuperabb technológiával megy végbe.


Hasonlítsd össze Gutenberget a mai szuper modern nyomtatásí gépekkel....

2014. febr. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Vidiripi


grkaty!


Oké bezárják a Bételt. De mi lesz az ott dolgozó emberekkel? Pl. ha van közöttük olyan aki már a megépülésekor ott volt vele mi lesz?


"Már felhívott, hogy amennyiben "olyan a helyzet", költözhet-e hozzám, segítenék-e neki önálló életet kezdeni, felvenném-e alkalmazottnak. Beszéltem vele négyszemközt és komolyan előkerült a lehetőség..."


Hogy ez most mennyire valós azt nem tudhatjuk de ha van alapja.


2. válaszoló.


Hát képzeld el hogy "bezáródik" a Bétel is pl. ott van a bécsi azt is bezárták.

Szóval már elbukott az az elképzelésed hogy egyiket sem zárják be. Van rá példa nem is egy.

2014. febr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
ettöl neked nem kell félni....:-) egy sem fog éhen halni, se a híd alatt lakni.
2014. febr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor mégiscsak igaz.

Haladunk a korral,nem?

Persze,hogy mindenre van magyarázat...de,hogy mi az igaz!?..Pf

2014. febr. 22. 22:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Drága Katy!


Nem félek. Miért kellene félnem? Egyébként meg nem csak a fizika dolgok vannak hanem a szellemiek is. Hogy éli meg egy Bételes lelkileg ezt a dolgot na arra is nagyon kíváncsi lennék. Meg arra is hogy milyen lesz után az élete.

2014. febr. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Nézd Vidrippi, hogy ne legyen pletyka, én nem állítom hogy bezárják-e vagy nem zárják be a Budapesti Bételt.


Egy az hogy én hosszú évek óta külföldön lakok.

De ismertem olyanokat akik a Bételben dolgoztak egy ideig, aztán más megbizatásokat kaptak.

Úgy hogy itt arról van szó, hogy te nem ismered a mi hitünket, meggyözödésünket, és neked így aztán nehéz megérteni, hogy sokszor a Tanúk más feladatokat is kapnak és szívesen vállalják.


A mi munkánk az, hogy a Máté 24:14 szerint hirdetjük az Isten országának jó hírét az egész világon. Nem a kariert hajtjuk, és ingyen a saját szabad idönkben /munkába is járunk/ és mégis szakítunk arra idöt, hogy elbeszélgessünk az emberekkel, és akiket érdekel a jó hír Biblia tanulmányozásokat folytatunk velük.

2014. febr. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!