Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a Szentlepel...

Mi a véleményetek a Szentlepelről?

Figyelt kérdés

Minden felekezethez tartozó vélemények érdekelnek. inkább hívők véleménye érdekel.

Ateistak kérlek ne haragudjatok,hogy most inkáb a hívők véleménye érdekel de megvan az okom rá.

Én magam is hívő vagyok,eleinte kételkedtem a valódiságán de amióta láttam teljesen megváltozott a véleményem.

Tudom,hogy még vannak viták körülötte de már szinte biztos,hogy abban a lepelben Jézus Krisztus teste volt fedve. Tudom,hogy a Jehova tanúi nem hisznek semmi ilyesmibe de azért kíváncsi lennék az ők válaszaikra is. Egyébként sokminden kiderült már a lepel vizsgálata során ami egyezik a Bibliában leírtakkal.



2014. febr. 22. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha te igaz hívő vagy ,akkor csudálkozom ,hogy ijesmiben hiszel.

Minden olyan dolog ami bálvány imádásra adna okot,Isten eltávolította a környezetünkből.Pld: Biblia eredeti írásai,a szentsátor részei,frigyláda,a templom,igaz vannak még maradványok ,de ijen a lepel is ,vagyis amit most lát valaki az biztos hogy hamisítvány.

2014. febr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi fontosabb Jézus Krisztus személye? Vagy egy lepedő? Kicsoda neked Jézus Krisztus?
2014. febr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló,látsz valahol olyasmit a soraim közt,hogy "imádom"? :)

Nem imádom hanem elhiszem,hogy lehetett a Jézusé.

És én biztos vagyok benne,hogy nem ok nélkül maradt meg.

Nem vagyok katolikus,és megmondom őszintén,hogy nem is szimpatizálok a katolikusokkal,de a lepel a mindenkié és nem a katolikus egyházé még akkor sem ha náluk van.

Azért ne légy tévedésben mert Isten itt ott hagyott nyomokat,csak venni kéne a fáradságot és utána nézni,hogy mit és miért. :)

Ne haragudj nem személyeskedni akarok csak én is leírtam a véleményem mint ahogy te is a tiédet.

2014. febr. 22. 22:53
 4/10 Szeressük egymást ***** válasza:
Azt nem olvastam a soraid közt, hogy imádod, de a tárgyak nem személynevek, hogy nagy kezdőbetűvel kelljen leírni. Amúgy ha igazi akkor sem 'szent', hanem csak egy lepel, amibe beleégette a feltámadás ereje Jézus arcát.
2014. febr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A probléma ott van, hogy azt mondod, "Tudom,hogy még vannak viták körülötte de már szinte biztos,hogy abban a lepelben Jézus Krisztus teste volt fedve."

Ebből csak az első fele igaz. Mind a mai napig erős viták vannak körülötte és egyáltalán nem biztos, hogy a lepelnek az igazi Jézus testéhez van köze. Ezért én nem mondanám biztosra, hogy az egy "szent" lepel.

Én személy szerint azon a véleményen vagyok, hogy ez a lepel is egy az ellenség trükkjei közül, csakúgy, mint az összes többi ereklye.

2014. febr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Persze minden benne van a pakliban,nem is tagadom azértis írtam,hogy "szinte".

De mivan akkor ha tényleg az igazi lepelről van szó? Miért maradt fönn? Csak úgy ok nélkül nemhiszem.:)

2014. febr. 23. 12:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Látod, ez egy jó megközelítés. Mi értelme van a létezésének abból a szempontból, ha TÉNYLEG a feltámadott Jézusé? Abszolút semmi. Akik hívők, azok nem emiatt hisznek, akik nem hívők, azok pedig nem lesznek hívők csak mert van egy ilyen lepel.

Mi értelme van a létezésének abból a szempontból, ha nem a feltámadott Jézusé? Mindenképpen több. Ha van egy csaló, aki egyszer majd el akarja adni nagyon sok embernek, hogy ő a feltámadott Jézus, neki még jól jöhet... ha utánaolvasol ennek a dolognak, sok érdekeset találhatsz.

2014. febr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de én egy kicsit másképp látom a kérdést. :D

Nem igazán érdekel az "üzleti"része a dolognak mert nekem abból hasznom biztos nem lesz,legfeljebb károm.

Hangsúlyozom HA! Tényleg Jézus testét takarta az a lepel,nem gondolod,hogy milyen csodálatos dolog egy valós képet kapni a Megváltóról? Persze a fizikai testére gondolok.

Végre lenne egy valós bizonyíték Jézus képmásáról,mert a lepel egy elég jól kivehető arcképet ad vissza.

Ne érts félre,nem bálványozni akarom de valahogy feltámadt bennem a "művész lélek" :D és engem valahogy ez az érzés egy lépéssel közelebb vitt Jézushoz.

Lehet,hogy túlreagálom a dolgot de van rá esély,hogy az emberek kételkedése minimalizálódjon,persze abban az esetben HA...! :)

Szal én valahogy ebből a szögből közelítem meg a kérdést.

2014. febr. 23. 21:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Természetesen egy elhitetés. De írhatnám azt is hogy csapda.

2014. febr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen az sincs kizárva,hogy egy hatalmas csapda legyen,tudjuk kitől... :) a nevét nem mondjuk ki.

De lehet,hogy mégsem az...hááát kitudja!

Igen,azt hiszem igazatok van! Jobb az éberség mint a hiszékenység.

Biztonságosabb hinni a nemlátható dolgokban ezen a területen,mint a láthatókban.

2014. febr. 23. 23:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!