Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Istennel nem is, de a...

Ha Istennel nem is, de a Sátánnal miért nem tudunk spontán "találkozni", ha úgy szeretnénk? Miért nem lehet a "klasszikus" módon alkut kötni vele? Stb. stb.

Figyelt kérdés

2014. febr. 23. 21:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem jól próbálod! Teliholdas éjszaka, keresztút egy akasztófa tövében megvolt már?
2014. febr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
Olvasd el Doreen Irwine: Boszorkánykanyar c. könyvét, és mindezekre a kérdésekre választ kapsz. Lehet, hogy akkor már nem is akarnád annyira. Neki konkrétan megjelent a Sátán, beszélt vele, találkozott vele. A könyv az életéről szól.
2014. febr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Viccnek jó volt, nem mondom, hogy nem :)


2. válaszoló: Ha lesz időm rá, mindenképpen belekukkantok a könyvbe. Köszönöm, hogy mondtad.

2014. febr. 23. 21:25
 4/18 sandor76 ***** válasza:

Ha megteszed ,meg most elotte gondolkodj el azon;ha valaki kapcsolatba kerul ezzel a jokepu idegennel,SOHA tobbe nem szabadul tole.

En nem szorakoznek vele.Aki megtette,rosszul jart,vagy fog jarni.

Ne mond,nem szoltunk.

2014. febr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Gondolj bele!

Amennyiben a Sátán szembejönne velünk az úton, az egyértelműen bizonyítaná a létezését és ezáltal Isten létezését is...

Viszont ha léteznek és ez alapján feltételezhetjük, hogy a Biblia, "Isten szava" akkor Isten a jó és az örökléthez vezető út, míg a Sátán a gonosz és az örök kárhozatra jut, aki vele közösködik....


Ezután ha egy ateista találkozik a Sátánnal, aki a belvárosban korzózik, szerintem a következő lépése az lenne, hogy bemegy a legközelebbi templomba és meggyónja az összes bűnét!

2014. febr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem hogy amúgy spontán, -ahogy említed- is találkozol bizonyos értelemben Istennel is, meg a másik oldallal is időnként. Az más kérdés hogy nem mutatkoznak be olyaténképpen hogy azt mondanák hogy itt egy ötös, csapj bele. Ha Istennel akarsz találkozni, tudsz és fogsz is vele találkozni, csak kérned kell őt imában, valamint az hogy egyébként is van kapcsolat közte és közted, -hisz tud rólad és akarta a létezésed, - ez még attól sem függ tulajdonképpen, hogy te szólsz-e hozzá, avagy sem. De kegyelmekben részesíteni leginkább akkor tud és fog, ha szabad akaratodból keresed a kapcsolatot vele. De ez a válasz sosem lesz erőszakos, vagy ilyesztő (esetleg meghökkentő, megrendítő igen). Ha a sátánnal keresed a kapcsolatot, vele is egészen biztosan fogsz találkozni (s ha ez a kívánság megfordult a fejedben, bizonyos értelemben már találkoztál is vele). Az megint más kérdés, hogy a találkozásban mennyi köszönet lesz... Ne akard ezt, mert még meg talál valósulni. Isten szeret téged még úgy is, ha hülyeségeken gondolkodsz valószínüleg. Úgyhogy Ővele foglalkozz inkább, s abból nem származhatik rossz, csak jó számodra!
2014. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de nem igazán ez volt a kérdés.

Az két külön dolog, hogy miképp találkozzak vele (ha akarok egyáltalán) és, hogy mi lesz a találkozás következménye.


És az a válaszoló, aki a Sátánnal való találkozásból logikázta ki Isten létét....Jól mondod, de azért szerintem, ha van is Sátán ennél azért kicsit agyafúrtabb.


Valamint én olyan találkozásra gondoltam, ahol meggyőződhetek a személy kilétében. Ez nem igaz az imára valljuk be. Ott max. annyi történik, hogy békesség, szeretet és egyéb finomságok lepik el az ember szívét és ezekből következtetnek Istenre,,,de ez nem igazi találkozás.

2014. febr. 24. 20:08
 8/18 anonim ***** válasza:

Erre céloztam!

Agyafúrtabb, ezért nem fogsz vele találkozni (bármilyen módon is szeretnél), mert ha találkoznátok...

2014. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Azt gondolom hogy csak annyira agyafurt, amennyire éppen célszerű, vagyis ha éppen egy végtelenül egyszerű csellel lehet valakit a legkönnyebben belevinni a rosszba, akkor annál feltételezésem szerint, -mondjuk így- nem fog több energiát beletenni a dologba, mint ami elég. Sokszor a kevesebb, több. S ha ezt én, vagy te tudjuk, egy sokkal intelligensebb szellemi lény ne tudná éppen...? S ha te bonyolultságot vársz el minden esetben ahhoz hogy elhidd róla hogy ő a rossz, vagyis feltétlenül az agyafurtságot vársz el a gonosz viselkedésétől, akkor ő valószínüleg készségesen fog egyszerűnek, egyenesnek és ártatlannak mutatkozni, ha az a legcélravezetőbb.
2014. febr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
2-es vagyok. Ha színről-színre akar valaki találkozni vele, az csak azért lehet, mert nem látja még, mennyire veszélyes is ez a dolog. Ezért mondtam, hogy olvasd el a könyvet. A sátánistáknak sátánista szertartásokon megjelenik néha láthatóan és beszél is hozzájuk. De a Sátán mindig benyújtja a számlát, bármilyen vonzó dolgot is ígér, vagy ad. A sátánisták sajnos soha de soha nem szabadulnak már az ő fogságából, tönkremegy az életük fizikailag, érzelmileg, szellemileg. Akik szabadulnak, csak Isten által tudnak, mint ahogy a regény írója, de még ez sem egy egyszerű feladat, van akinek éveket vesz igénybe, ha nagyon mélyen benne volt ezekben a dolgokban, mint ahogy ő is. Mert még ha szabadulni is akarsz, nem ereszt egykönnyen. Akik aktív sátánisták, nem fognak neked erről beszámolni, mert nem tehetik, ők arra kapnak utasítást, hogy valami ártatlan és vonzó dolognak tüntessék fel a sátánizmust, és így toborozzanak tagokat. Olyan valaki tud erről hitelesen beszámolni,aki már megszabadult ebből.
2014. febr. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!